Manchester United představil brazilského křídelníka Antonyho

01.09.2022 11:58 - Aktuality
 
Manchester United posílil brazilský křídelník Antony, který do anglického velkoklubu přestoupil z Ajaxu. Dvaadvacetiletý Brazilec podepsal smlouvu do roku 2027 s roční opcí. Podle britských médií zaplatili United za Antonyho kolem 95 milionů eur (asi 2,32 miliardy korun), což je historicky nejvyšší vynaložená částka v poslední den přestupového období anglické ligy.

"V Ajaxu jsem zažil krásné roky, ale tohle je velký moment v mé kariéře. Jsem připravený na novou výzvu v jednom z nejslavnějších klubů světa," uvedl Antony pro web aktuálně dvanáctého celku Premier League.

Devítinásobný brazilský reprezentant bude znovu nastupovat pod vedením trenéra Erika ten Haga, se kterým spolupracoval uplynulé dvě sezony v Ajaxu. "S Manchesterem má velké plány a ambice. Jeho styl fotbalu a koučování ze mě dostává to nejlepší," podotkl Antony.

Olympijský vítěz z loňského roku odehrál za Ajax 82 soutěžních zápasů, ve kterých vstřelil 24 branek a 22 jich připravil pro spoluhráče. Předtím nastupoval za Sao Paulo.

"Rudí ďáblové" získali po nepovedeném vstupu do sezony v závěru přestupního období další velkou posilu. Antony se stal po Paulu Pogbovi druhým nejdražším hráčem klubové historie, už dřív přišel za 70 milionů eur (1,7 miliardy korun) z Realu Madrid další Brazilec Casemiro.

Autor: ČTK
Komentáře (309 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.