Komise rozhodčích potvrdila, že Slavia správně zahrávala penaltu na Slovácku

02.04., 17:00
Aktuality
Městský stadion Miroslava Valenty (© 1. FC Slovácko)

Komise rozhodčích FAČR potvrdila, že Slavia ve víkendovém utkání na Slovácku správně zahrávala penaltu. Ani v dalších zápasech 26. kola fotbalové ligy neshledala vážnější pochybení. Vršovický tým zvítězil v Uherském Hradišti 3:1 a drží se v tabulce na druhém místě o bod za Spartou. Pokutový kop proměnil střelou k tyči Václav Jurečka a zaznamenal svůj 15. gól v sezoně nejvyšší soutěže.

Pražané vedli po poločase na Slovácku o gól a klíčovým momentem zápasu se stala situace z 52. minuty. Mojmír Chytil v brejku uvolnil Conrada Wallema, který v pokutovém území spadl po souboji s brankářem Milanem Hečou. Sudí Karel Rouček po konzultaci s kolegou Markem Radinou u videa nařídil pokutový kop, z něhož Jurečka skóroval. Slavia zahrávala 10. penaltu v ligovém ročníku, což je nejvíce ze všech mužstev.

"Rozhodčí na základě intervence VAR (videorozhodčího) správně nařídil pokutový kop pro hostující družstvo za podražení soupeře. Brankář Heča svou levou nohou podrazil hráče hostujícího družstva Wallema," uvedla komise ve svém komentáři na webu FAČR ke čtyřem situacím z kola, které vybrala média.

Potvrdila rovněž správnost vyloučení karvinského Amara Memiče za faul na Samuela Dancáka z Hradce Králové. Jednalo se o surovou hru. "Faulující hráč podrážkou zezadu šlápl na lýtko soupeře," uvedla komise. Sudí Petr Hocek původně udělil žlutou kartu, po intervenci videorozhodčího Ladislava Szikszaye však v nastavení první půle sáhl pro červenou. Oslabení Slezané na východě Čech prohráli 1:2.

Komise také uvedla, že Plzeň za stavu 0:0 správně nezahrávala penaltu proti Liberci po souboji Ahmada Ghaliho s Matějem Vydrou ze závěru první půle. Viktoria podlehla Slovanu 1:3. O přestupek se nejednalo ani v případě kontaktu zlínského Tomáše Schánělce s mladoboleslavským Tomášem Králem, takže vyrovnávací gól "Ševců" v první minutě nastavení platil správně. Středočeši přesto zvítězili 3:2.

Autor: ČTK

Komentáře (1)

Přidat komentář
Pablos

deset, pecka, puntík ..hotovo, to prostě bylo no

Reagovat

Sledování komentářů

Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.

Sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé.

Nový komentář

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce. Nahlásit nelegální obsah můžete zde.

Registrace nového uživatele

Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.

Registrace nového uživatele