Jedním z nakažených hráčů v Anglii je gólman Ramsdale

26.05.2020 17:56 - Aktuality
Aaron Ramsdale (© afcb.co.uk)
 
Brankář Aaron Ramsdale z Bournemouthu je druhým hráčem z Premier League nakaženým koronavirem, jehož totožnost je známa. Mládežnický reprezentant odevzdal pozitivní test ve druhé vlně tři dny poté, co první vzorek před zahájením společných tréninků nemoc covid-19 neprokázal.

Dvaadvacetiletý Ramsdale stejně jako jamajský obránce Watfordu Adrian Mariappa přiznal, že byl v šoku, když se o nákaze dozvěděl. "Byl jsem mezi oběma testy opatrný, ale dělal obvyklé věci jako nakupování nebo tankování. Asi jsem to chytl v obchodě," řekl pro list The Sun.

Po dlouhé koronavirové pauze začaly kluby s tréninky po malých skupinách v úterý. První vlna testování hráčů i členů realizačních týmů v Premier League prokázala šest případů ze 748 odběrů, ve druhé se objevily dva, přičemž testů bylo provedeno bezmála tisíc. Všichni nakažení mají nařízenou týdenní karanténu.

Anglická liga je kvůli pandemii koronaviru přerušená od 13. března. Pokud se bude situace v zemi vyvíjet podle plánu, mohla by obnovit zápasy bez diváků 12. června. Třetí vlna testů skončí dnes, ve středu pak všech 20 týmů bude jednat o tom, zda vstoupí do další fáze restartu a dovolí při tréninku i kontaktní cvičení.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 4099
Komentáře (384 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.