Italská média píšou o gólové smršti v Římě, chválí Džeka

03.10.2018 19:22 - Aktuality
Edin Džeko (© asroma.it)

Jako gólovou smršť na Olympijském stadionu nebo "góliádu" označuje italský tisk úterní porážku Viktorie Plzeň 0:5 na hřišti AS Řím ve 2. kole základní skupiny fotbalové Ligy mistrů. Italský tým zápasu dominoval, shodují se italská média a jednohlasně chválí Edina Džeka, který vstřelil tři branky.

Římané podle italských sportovních webů se soupeři "zametli a převálcovali je". Vítězství italská média označují za potvrzení návratu formy římského klubu.

Za smršť gólů na Stadio Olimpico označil porážku Plzně server ViViCentro. Zápasu dominovalo mužstvo Říma a zejména Džeko, který si v Lize mistrů připsal první hattrick, uvedl web Forzaroma.info. Před beztak nevýrazným týmem Viktorie Plzeň se spustil hotový hurikán, komentoval zápas web o dění v Římě Romait.

Souboj byl podle serveru RaiNews rozhodnutý už v prvním poločase, ve kterém dal Džeko dva góly. Řím kontroloval zápas i v druhé půli a brankami Cenzige Ündera, Justina Kluiverta a znovu Džeka Plzeň "převálcoval".

"Řím potvrdil na Stadio Olimpico formu díky hattricku Džeka. Soupeři si ani nezahráli," napsal web Onefootball.