Italové konečně vyhráli. Jsme na dobré cestě, shodli se

04.09.2010, 11:05
Aktuality
Výhra 2:1 nad Estonskem v úvodním utkání kvalifikace Eura znamenala pro Itálii velkou úlevu. Víc gólů než soupeř nastřílela squadra azzurra poprvé v tomto kalendářním roce, série bez výhry trvala dlouhých sedm zápasů. Italové věří, že špatné výkony jsou pryč.

Utkání v Estonsku se pro favorita nevyvíjelo dobře, po půlhodině hry skóroval domácí Zenjov. Italové za další půlhodinu dokázali odpovědět brankami Cassana a Bonucciho.

"V naší hře byla spousta chyb. Některé podle mě byly absurdní a mohly diváky rozesmát. V kabině jsem hráčům zdůraznil, ať hodí negativní myšlenky za hlavu, protože první poločas z naší strany nebyl špatný," říkal po utkání trenér Itálie Cesare Prandelli. "Pracovali jsme tvrdě a stal se z nás tým. Získali jsme tři body, které ale pro nás znamenají mnohem víc."

Prandelli nahradil po neúspěšném mistrovství na lavičce Marcella Lippiho a národní tým zásadně přestavěl. V Jižní Africe bylo z jeho výběru pouhých deset hráčů. Prandelli dal šanci třeba Antoniu Cassanovi, který se odvděčil důležitou brankou. "On je příkladem hráče, který chce reprezentovat, dres národního týmu pro něj znamená hrozně moc. Na takových chci stavět," uvedl kouč.

Výhry a výkonu v Tallinnu si cenili i hráči. "Jsme na dobré cestě. Určitě máme co zlepšovat, ale z utkání mám dobrý pocit. Museli jsme otáčet skóre a proti nám stála dobře organizovaná obrana. Estonsko nebylo snadným soupeřem," prohlásil Riccardo Montolivo. "V první půli jsme situace řešili zbytečně individualisticky, to se ale po přestávce změnilo. Hráli jsme jako tým," přidal se obránce Giorgio Chiellini.

Autor: Radim Šantrůček / fifa.com, football-italia.net