FRANCIE: PLAŠIL PROTI BOLFOVI NEHRÁL

27.10.2004, 13:51
Aktuality
Francouzská liga je vyrovnaná; pátý a osmnáctý celek tabulky dělí pouhopouhých deset bodů. Potvrdil to také pokračující souboj o první místo. Po delším tápání se vzpamatovalo Toulouse a hned to odneslo Lille, které tak kvůli porážce 0:1 kleslo na druhou příčku. Jediný gól zápasu zařídil dvě minuty před koncem Eduardo.

Olympique nevyužil zaváhání obhájce titulu z Lyonu, který také jen remizoval na půdě nováčka Istres v Nimes, dohrávajícího v deseti. Ten sice opět nevyhrál, ovšem sympatickým výkonem si zasloužil potlesk na otevřené scéně a určitou naději na zlepšení do budoucna. Francouzský mistr nastoupil v této sestavě: Coupet, Reveillere, Cacapa, Cris, Abidal, Diarra, Juninho (81. minuta Ben Arfa), Essien, Frau, Govou (64. minuta Nilmar) a Wiltord (63. minuta Malouda).

V přímém souboji o bronzovou pozici se střetly týmy dvou jediných českých reprezentantů v Ligue 1. Monako Jaroslava Plašila (který však nakonec nenastoupil) hostilo Bolfovo Auxerre a protože utkání skončilo bezbrankovou remízou, v tabulce zůstali hosté o bod před účastníkem Ligy mistrů.

Další francouzský zástupce v nejprestižnější evropské soutěži, Paříž Saint-Germain, potvrdil zlepšenou formu z posledních dní a i bez dlouhodobě zraněného Rothena zdolal Ajaccio 1:0, byť očekávání vedení i fanoušků jsou mnohem vyšší. Na třech bodech se nejvíce podíleli střelec Pancrate, který rozvlnil síť již po osmi minutách hry po centru Armanda, a brankář Letizi bravurně zneškodnivší tutovku Marcelinha.

Druhou remízu v řadě si připsali hráči Marseille. Tentokráte hráli 0:0 v Lensu, což znamená, že si stále udržují kontakt s vedoucí čtveřicí. Racing naopak nedokázal vyhrát už po osmé za sebou. Vítěznou šňůru Nantes přetrhlo Caen a posunulo se na jedenáctou příčku.

Premiérového vítězství se dočkal Štrasburk (3:1 nad Nice). Švýcarský útočník Rennes Alexander Frei se dvěma zásahy do svatyně Mét vyhoupl do čela tabulky střelců. Za ním jsou Pereira (Ajaccio) a Pagis (Štrasburk).

Výsledky:
Istres – Lyon 0:0
Caen – Nantes 2:1 (43. Lemaitre, 63. Watier – 7. Bratu)
Rennes – Méty 3:1 (30. a 42. Frei, 66. Monterrubio z penalty – 21. Borbiconi)
PSG – Ajaccio 1:0 (10. Pancrate)
Saint-Etienne – Bordeaux 0:0
Štrasburk – Nice 3:1 (37. Deroff, 82. Pagis z penalty, 86. Arrache – 79. Balmont)
Bastia – Sochaux 1:1 (40. Sidibe – 9. Santos)
Toulouse – Lille 1:0 (89. Eduardo)
Monako – Auxerre 0:0
Lens – Marseille 0:0