FRANCIE – 12. KOLO: REMÍZOVÁ MÁNIE

03.11.2004, 10:34
Aktuality
O víkendu se v nejvyšší francouzské soutěži urodilo celkem šest remíz, z nichž rovných pět znělo výsledkem 1:1. Jinými slovy jen voda na mlýn vedoucí dvojice, Lyonu a Lille – oba celky totiž svá utkání, byť jen nejtěsnějším rozdílem, vyhrály a před pronásledovateli si proto vytvořily několikabodový odstup.

Obhájce titulu z Lyonu se pořádně nadřel na vítězství 1:0 nad předposledním Štrasburkem. Dlouho nemohl využít ani početní výhody, hosty oslabil v 35. minutě surovým faulem na kapitána Claudia Cacapu nevybíravý Keita. Brazilský obránce bude Olympiku chybět zřejmě celý podzim a nestihne tak ani odvetu Ligy mistrů proti Spartě. Úlevu 38 000 divákům i trenérovi Le Guenovi přinesl až v 68. minutě Frau po skvělé přihrávce Wiltorda, který nakonec také střídal pro zranění stehenního svalu a určitě nestihne středeční důležitý zápas s Fenerbahce.

Druhé Lille se do vedení dostalo sice již v 9. minutě zásluhou nekompromisní střely Dumonta, ale zbytek zápasu s topícím se Saint-Etienne se taktéž notně natrápilo.

Smírně se rozešly čtyři velkokluby, které by měly Lyonu šlapat na paty. Auxerre hrálo doma jen 1:1 s Paříží Saint-Germain. René Bolf Bod nastoupil v základní sestavě, většinu zápasu byl jistotou obrany, ovšem neuhlídal hlavičkujícího Pauletu v 35. minutě. Bod má cenu zlata především pro hosty, kteří potvrzují návrat formy, pomalu stoupají tabulkou a nemohou se již dočkat příštího kola, kdy ve velkém derby hostí Marseille.

Výkony jihofrancouzského giganta jsou hodně kolísavé a hlavně poněkud nemastné. Tým plný hvězd opět zaváhal, když na svém Velodromu před návštěvou kola (57 000 diváků) urval ze souboje s Monakem pouhopouhý bod. Od 19. minuty sice Olympique vedl hlavičkou Kokeho, jenže už o pár minut později Kallon po Squillaciho nahrávce hlavou srovnal. Domácí trenér José Anigo střelce gólu pochválil, když řekl: "Koke opět skóroval a předvedl, že mládí má v našem týmu místo." Za knížecí klub nastoupil na většinu druhého poločasu český záložník Jaroslav Plašil (v 57. minutě střídal nevýrazného Chevantona), jenže se také příliš neprosadil.

Sochaux oslavilo svůj zápas č. 2000 mezi elitou výhrou nad Toulouse 2:0.