FR. LIGA – 23. KOLO: TOULOUSE PADLO

17.02.2005, 19:50
Aktuality
Z nedělní porážky v Lille, první v letošním ročníku nejvyšší francouzské soutěže, se vedoucí Lyon rychle oklepal a porazil nejhorší mužstvo na hřištích soupeře Rennes 2:1. Většinu prvního poločasu se ovšem domácí trápili, Maoulida dokonce nastřelil břevno.

Minutu před odchodem do šaten se však trefil mladíček Bergougnoux, který úspěšně zaskakuje za stále zraněného Wiltorda. Jen chvíli poté přihrál na druhý gól Govouovi a odvděčil se tak trenérovi Le Guenovi za důvěru, kterou mu dal před brazilským útočníkem Nilmarem. Čestný úspěch bývalého týmu českého brankáře Petra Čecha zaznamenal až v samém závěru náhradník Monterrubio.

O to větší zklamání zavládlo v Lille. Hrdinové minulého kola totiž jen remizovali na půdě průměrného Nice 1:1. Do vedení se sice dostali v 38. minutě díky Acimovičem proměněné penaltě, jenomže v nastaveném čase srovnal kapitán Cobos. Olympique tak na první Lyon opět ztrácí pět bodů.

Na třetí místo se díky odloženému zápasu Monaka vyhouplo Auxerre. I bez našeho obránce Reného Bolfa snadno zničilo sestupem ohroženou Bastii 4:1. Korsičané od sedmé minuty vedli zásluhou střelce Néeho, svěřenci charismatického Guy Rouxe pak ale spustili útočný uragán a výsledek snadno otočili. Dvěma brankami se blýskl Benjani.

K překvapení došlo v Marseille, kde domácí nestačili na rozjeté Sochaux (0:2) a po třech zápasech poprvé nezískali ani bod. Hosté mohli svůj náskok Santosem ještě zvýraznit, Olympique naopak působil odevzdaným dojmem. Jihofrancouzskému velkoklubu se v lize nepodařilo vyhrát alespoň čtyři zápasy za sebou již šest let.

Ostudu si uřízli také hráči Paříže, kteří ještě po hodině hry vedli nad beznadějně posledním Istres 2:0. Nakonec jen remizovali 2:2 a dny trenéra Halilhodžiče se tak zdají být sečteny.

Po deseti zápasech skončila šňůra neporazitelnosti Toulouse. Překvapivě ji přeťalo topící se Ajaccio, když jediný gól zápasu vsítil Brazilec Lucas. Nejdelší sérií ve francouzské lize tak je teď jedenáct zápasů bez porážky nováčka ze Saint-Etienne.

Další prohru zaznamenal ještě nedávno velmi úspěšné celek z Lens poté, co nezvládl domácí zápas s Caen (0:1).