FR. LIGA – 19. KOLO: TŘETÍ BOLFŮV GÓL

21.12.2004, 21:07
Aktuality
Letos naposledy se tento víkend šlo ve Francii na prvoligový fotbal. Hlavním magnetem byl střet dvou Olympiků: obhájce titulu, dosud neporažený a zaslouženě vedoucí Lyon se nakonec s ambiciózní Marseille rozešel smírně 1:1.

Do vedení dostal hosty už po třech minutách loňský hráč Lyonu Luyindula, za domácí po pěkné kombinační akci vyrovnával Govou.

Vzrušující chvíle zažili diváci v Auxerre na stadiónu Abbé-Deschamps. Jejich miláčci tu od začátku sezóny inkasovali pouze dvakrát, teď musel brankář Cool lovit míč ze sítě třikrát v rozmezí patnácti minut!! Ani to však nestačilo hostujícímu Nice k vítězství. První branku domácích zařídil v nastaveném čase prvního poločasu po rohovém kopu jeden z nejlepších hráčů na trávníku, obránce René Bolf – jak jinak než hlavou. Náš reprezentant měl tentokráte více prostoru k ofenzivní činnosti, jelikož ve 44. minutě byl vyloučen útočník hostí Agali. Druhá půle přinesla celkem šest branek, hlavní podíl na třech bodech pro Auxerre měl kanonýr Benjani, autor dvou gólů. Šťastný trenér Guy Roux k nevídanému brankostroji řekl: "S góly se najednou roztrhnul pytel. Za stavu 4:3, a to bylo skoro půlhodiny před koncem, jsem si říkal, že už by to mohlo stačit. A ono se to vyplnilo…"

Monako, stále bez Jaroslava Plašila, doma jen remizovalo s Bordeaux a proto se v tabulce opět propadlo za Auxerre. Knížecí celek měl přitom ve druhém poločase nevídanou převahu: promarnil několik vyložených šancí, Chevanton a Perez orazítkovali brankovou konstrukci, branky Savioly a Chevantona nebyly uznány pro ofsajd…

Do popředí tabulky se tlačí Toulouse (patří mu šestá příčka), vítěz v Caen 2:0, a překvapivě také Saint-Etienne (to je deváté), které v souboji nováčků uspělo stejným výsledkem v Istres, beznadějně posledním týmem soutěže.

Paříž v Parku princů zdolala Méty 3:0 a proměněná penalta Paulety z šedesáté minuty byla zároveň tisící brankou, kterou zde hráči PSG kdy zaznamenali.

Nantes doma sice vedlo nad Sochaux střelou Savinouda, ovšem ještě před přestávkou stačil kanonýr Ilan dvěma trefami otočit. Štěstí se na domácí usmálo čtyři minuty před závěrečným hvizdem, kdy na konečných 2:2 vyrovnal utěšenou ránou Faé. "Kanárci" tak vydřeli teprve třetí bod v posledních devíti zápasech a nadále zůstávají na nelichotivém sedmnáctém místě, pouhý bod od pásma sestupu. To nenechává v klidu několik radikálních fanouškovských skupin žlutozelených, které vstoupily do stávky, jejímž cílem je odvolání současného vedení klubu.

Výsledky:
Lyon – Marseille 1:1 (39. Govou – 3. Luyindula)
Monako – Bordeaux 1:1 (42. Kallon – 8. Darcheville)
Lens – Bastia 2:1 (37. a 68. Cousin – 81. Vairelles)
Caen – Toulouse 0:2 (27. Psaume, 57. Moreira)
Auxerre – Nice 4:3 (45. Bolf, 55. a 63. Benjani, 58. Kalou – 47. Traoré, 57. Vahirua, 62. Echouafni)
Istres – Saint-Etienne 0:2 (32. Sable, 45. Mendy)
Ajaccio – Lille 0:0
PSG – Méty 3:0 (41. Meniri vlastní, 60. Pauleta z penalty, 75. Pancrate)
Štrasburk – Rennes 1:0 (15. Kante)
Nantes – Sochaux 2:2 (20. Savinaud, 86. Faé – 28. a 45. Ilan)