FR. LIGA – 18. KOLO: LYON VEDE UŽ JEN O TŘI BODY

14.12.2004, 11:39
Aktuality
Sedmý proti prvnímu anebo také souboj nejlepších obran šampionátu – remíza 0:0 mezi Bordeaux a Lyonem předzápasovou pozvánku plně potvrdila. Získaný bod je nicméně pro Olympique velmi důležitý, Girordins totiž doma ještě neprohráli a nedá se očekávat, že by někomu dovolili dobýt svou tvrz jménem Chaban-Delmas.

Ztráty vedoucího celku tabulky dokázalo využít druhé Lille, jeho náskok snížilo na pouhé tři body díky výhře 2:1 nad zdecimovaným Nantes. Ta se však nerodila lehce: hosty dostal do vedení ve 33. minutě N´Zigou, Olympique otáčel brankami Dernise a Moussiloua v rozmezí dvou minut druhého poločasu.

Zlepšenou formu potvrdilo Monako výhrou 2:0 v Bastii. Navázalo tak na postup do osmifinále Ligy mistrů a výhru 2:0 nad Rennes v minulém kole. Z posledních tří utkání má knížecí klub skvělé skóre 9:0, tentokráte ho vylepšili překrásnými trefami jihoameričtí krajánci Chevanton a Saviola. Jaroslav Plašil je bohužel stále zraněný a proto se v sestavě neobjevil.

Monako se tak díky lepšímu skóre vyhouplo na třetí příčku před Auxerre. Tomu se povedl brilantní výsledek, když zdolalo Marseille na jeho hřišti 1:0. Vítězný gól zaznamenal v 62. minutě po rozehraném nepřímém kopu Benjani. Výbornou defenzívu hostů jistil náš René Bolf. Nový trenér Olympiku Philippe Troussier, který opět nenominoval bývalého reprezentanta Lizarazua, tak utrpěl první porážku a hned na domácím svatostánku Velodrome. V příštím kole ho navíc čeká souboj gigantů na půdě neporazitelného Lyonu.

Paříž SG se revanšovala svým fanouškům za úterní debakl 0:3 s CSKA Moskva v Lize mistrů výhrou v Sochaux 2:1. Oba dva góly zařídil portugalský kanonýr Pauleta, který se tak s osmi brankami vyhoupl do čela tabulky střelců. Na jeho přesný volej a hlavičku do odkryté brány dokázali domácí reagovat už jen snížením Santosem čtvrthodiny před koncem, penaltu Ilan neproměnil.

O desátou příčku se PSG přetahuje s nováčkem ze Saint-Etienne, který je na tom lépe především díky jasné výhře nad Caen 5:0. Dvakrát se pohledně trefil Piquionne.

Výsledky:
Bastia – Monako 0:2 (20. Chevanton, 45. Saviola)
Bordeaux – Lyon 0:0
Saint-Etienne – Caen 5:0 (3. a 45. Piquionne, 30. Helbuyck, 36. Mendy, 85. Compan)
Lille – Nantes 2:1 (51. Dernis, 53. Moussilou – 33. N´Zigou)
Marseille – Auxerre 0:1 (62. Benjani)
Méty – Štrasburk 1:0 (43. Renoir)
Nice – Ajaccio 3:0 (45. z penalty a 90. Vahirua, 88. Grenet)
Rennes – Lens 3:1 (18. a 76. Maoulida, 60. Monterrrubio – 40. Leroy)
Toulouse – Istres 2:1 25. Emana, 61. Giresse – 33. Courtois)
Sochaux – PSG 1:2 (75. Santos – 24. a 42. Pauleta)