FR. LIGA – 10. KOLO: LYON NEBO LILLE?

21.10.2004, 19:28
Aktuality
Strhující souboj na dálku o první místo ve francouzské lize předvedli v desátém kole celky Lyonu a Lille. Obhájce titulu, který zároveň zůstává jediným neporaženým ve dvacítce Ligue 1, nejprve v pátek deklasoval loňského účastníka druhé nejvyšší soutěže Caen 4:0.

Branky postupně dávali hlavou po rohu Diarra, po krásných kombinačních akcích Malouda a Essien a z penalty Frau. Olympique nastoupil v následující sestavě: Coupet, Reveillere, Diatta, Cacapa, Abidal, Essien, Diarra, Malouda, Govou, Frau a Nilmar. Lille však na druhý den také nezaváhalo, uspělo 2:1 s Bastií a bodově se na svého jmenovce dotáhlo. Na druhém místě je jen vinou horšího skóre.

Před týdnem se nováček ze Saint-Etienne musel doma sklonit před uměním borců trenéra Le Guena, tentokráte už byl v utkání z dalším gigantem úspěšnější a z Marseille si odváží zasloužený, byť nečekaný bod za remízu 1:1. Dlouho dokonce zásluhou chytrého Feindounova lobu vedl a o výhru ho připravil až v nastaveném čase Koke.

OM tak nevyužil zaváhání Monaka a v tabulce za ním zůstává o jeden bod zpět na pátém místě. Knížecí velkoklub totiž po senzační porážce od Nice před čtrnácti dny opět ztratil body – s průměrnými Métami uhrál jen remízu, když se mu stejně jako minule nepodařilo udržet svůj náskok. Na závěrečných dvacet minut nastoupil v červenobílém dresu i náš záložník Jaroslav Plašil.

Stále rázněji si v popředí tabulky počíná třetí Auxerre. Klub legendárního kouče Guy Rouxe sází na pevnou defenzívu (doma nedostala již 365 minut branku), v níž se opět neztratil náš René Bolf a přes odchod kanonýra Cissého i na produktivní útok. V sobotu se o tom na stadiónu Abbé-Deschamps přesvědčili hráče Lens, kteří si odtud odvezli příděl 0:3, nevyhráli ani na sedmý pokus za sebou a zvolna klesají celkovým pořadím.

Nahoru se naopak dere Nantes, které zdá se překonalo krizi ze začátku sezóny. Po šťastné výhře 1:0 nad PSG, když jediný gól vsítil v poslední minutě ze sporné penalty Savinaud, se "kanárci" vyhoupli už na sedmou příčku. Klub z hlavního města se tak stále potácí u dna tabulky a jeho příznivci napjatě očekávají středeční souboj s Portem v Lize mistrů.

Krize dosedla také na Rennes, ukazuje se, jak velkou ztrátou byl pro tým odchod českého brankáře Petra Čecha. Jeho nástupce, Švéd Isaksson, nezabránil debaklu 0:3 v Sochaux. Hattrickem ho zařídil neznámý Brazilec Ilan.