Fortuna liga - souhrn 1. kola nadstavby: Trnava rozstřílela Podbrezovou

10.03.2023, 19:26, aktualizováno 12.03.2023, 19:33

Trnava si hladce poradila s Podbrezovou a upevnila si třetí místo. Ve skupině o udržení venku zvítězily Ružomberok, Michalovce a Skalica. Dunajská Streda v neděli vyhrála díky hattricku Nikoly Krstoviče zaradovala z výhry nad Bánskou Bystricou...

O titul

Dukla Banská Bystrica - DAC Dunajská Streda 2:3

12.03.2023 17:30

Góly: 60. Róbert Polievka, 84. Matej Franko - 4. Nikola Krstović, 31. Nikola Krstović, 35. Nikola Krstović

MFK Dukla Banská Bystrica už - už doháňala trojgólové manko, no napokon podľahla lídrovi súťaže z Dunajskej Stredy 2:3 (0:3).

Vo štvrtej minúte center z ľavej strany sklepol Blackman pred Krstovića, ktorý pohodlne otvoril skóre duelu - 0:1. V dvanástej minúte prišla veľká príležitosť Dukly na vyrovnanie. Center z pravej strany našiel na hranici šestnástky DAC-u kapitána Polievku, ktorý z prvej mieril vysoko nad Petrášovu bránku. V 22. minúte Slávikovu strelu z uhla Petráš vyrazil. Následne Rymarenko v dorážke trafil brániaceho Risvanisa. V 31. minúte Nebyla po rýchlom útoku poslal z ľavej strany center pred Hrušku. Krstović sa celkom osamotený zavesil do vzduchu a pridal druhý gól Dunajskej Stredy - 0:2. V 32. minúte ostro protestoval domáci lodivod Michal Ščasný. Od hlavného rozhodcu Dohála dostal červenú kartu a musel opustiť striedačku. Koučom Dukly sa tak do konca zápasu stal Mário Auxt. V 35. minúte Blackman na pravej strane prešprintoval Záhumenského. Nabil za obranu Krstovićovi a čiernohorský útočník mohol zavŕšiť čistý hetrik - 0:3. V 39. minúte vytiahol pri strele Hanesa Petráš prvý vážnejší zákrok a zabránil gólu. Prvý polčas sa nadstavoval o štyri minúty.

V 50. minúte Káčer vysunul do úniku Krstovića, ale Čiernohorec bol v postavení mimo hry. V 60. minúte Ľupták náročným zákrokom sklepol loptu na hranicu šestnástky pre Polievku, ktorý vydarenou strelou nekompromisne umiestnil loptu k pravej tyči Petrášovej bránky - 1:3. V 68. minúte Dukla rýchlo prečíslila súpera. Róbert Polievka dostal loptu na pravú stranu a krížnou strelou opečiatkoval pravú tyč Petrášovej bránky. V 71. minúte mali Bystričania veľkú príležitosť streliť kontaktný gól. Ich prvú strelu zblokoval Pinto, vzápätí dorážku domácich veľmi dobrým zákrokom vyrazil Petráš. V 84. minúte Rymarenko našiel na pravej strane Franka, ktorý obstrelil Petráša a znížil na nádejných 2:3 z pohľadu nováčika. V nadstavenom čase dala Banská Bystrica vyrovnávajúci gól, ale ten rozhodca neuznal pre údajnú hru rukou. Na ihrisku logicky prepukli veľké emócie a žltú kartu si vyslúžil Franko. Hráčov Bystrice a ich fanúšikov nahnevalo i to, že rozhodca Dohál neposudzoval situáciu pomocou systému VAR. Žltú kartu dostal aj domáci asistent trénera Štefan Rusnák. Po skončení zápasu bola na trávniku veľká roztržka, do ktorej sa zaplietli obe striedačky. Banská Bystrica prehrala s Dunajskou Stredou 2:3.

Slovan Bratislava - MŠK Žilina 0:1

12.03.2023 15:00

Góly: 36. Dominik Javorček

Bratislavský Slovan podľahol v prvom kole nadstavby Fortunaligy na Tehelnom poli MŠK Žilina 0:1 (0:1).

V 19. minúte sa do kombinácie Slovana zapojil veľký počet hráčov. Vo finálnej fáze akcie Lichý prihral Greenovi. Ten poslal loptu na zadnú žrď Barseghjanovi, ktorý zakončil do siete, ale z postavenia mimo hry. Skóre sa nemenilo. V 36. minúte hostia rozvlnili sieť prakticky zo svojej prvej šance. Sauer našiel veľmi presnou prihrávkou Javorčeka, ktorý si poradil s brániacim Pauschekom i brankárom Trnovským a poslal Žilinu do vedenia - 0:1. V 41. minúte Nemčík veľmi ľahko prešiel s loptou cez niekoľkých hráčov belasých. Loptu na hranici šestnástky odovzdal Ďurišovi, ktorý prihral doprava Galčíkovi. Posledný menovaný si zasekol brániaceho hráča a zvnútra šestnástky namieril do bližšej, ľavej žrde. V poslednej minúte prvého dejstva Slovan výrazne prepadol a Žilina bola v prečíslení. Avšak Ďuriša spoluhráči prihrávkou zahnali. Zasekol si obrancu a netrafil bránu.

V 60. minúte Barseghjan prihral rozbehnutému Čavričovi, ktorý vo veľkej príležitosti krížnou strelou po zemi minul. V 73. minúte Čakvetadze našiel na opačnej strane šestnástky Čavriča, no ten vo vyloženej pozícii zakončil hlavou nad Belkovu bránu. V 79. minúte Zuberu neskóroval cez Belka. Ešte väčšiu šancu mal Barseghjan, ktorý mal pred sebou prázdnu bránu, ale chcel si prehadzovať loptu na druhú nohu a práve to sa mu stalo osudným. V 87. minúte Zmrhal urobil chybu. Kopásek prihral Kaprálikovi, a ten z uhla prestrelil priestor troch žrdí. ŠK Slovan Bratislava po dobrom výsledku v osemfinále Konferenčnej ligy nestačil na Tehelnom poli na Žilinu, ktorej podľahol 0:1.

Spartak Trnava - Železiarne Podbrezová 6:1

11.03.2023 15:00

Góly: 13. Taiwo Abdulrahman, 19. Samuel Štefánik, 30. Roman Procházka, 68. Taiwo Abdulrahman, 74. Roman Procházka, 85. Jakub Paur - 51. Christophe Kabongo

V prvom kole nadstavbovej časti Fortunaligy sa v skupine o titul stretli na Štadióne Antona Malatinského tabuľkoví susedia: tretí FC Spartak Trnava a štvrtý FK Železiarne Podbrezová. Domáci celok rozdrvil hosťujúci tím nečakane hladko 6:1 (3:0).

V siedmej minúte pekne zahrala Trnava. Štefánik našiel na pravej strane Oforiho, ktorý krížnou strelou tesne minul pravú tyč Ludhovej bránky. V trinástej minúte voľný Taiwo pohotovo obstrelil vybiehajúceho Ludhu - 1:0. V 19. minúte Mikovičovu strelu Ludha vyrazil pred hráča Trnavy a ten sa nepomýlil - 2:0. V 28. minúte Taiwo delovkou doslova zostrelil brankára Ludhu. V 30. minúte prihrávku na hranicu šestnástky prepustil Ofori Procházkovi, ktorý vydarenou strelou nedal Ludhovi šancu na úspešný zákrok - 3:0. V 32. minúte musel prvý raz v zápase zasahovať Vantruba. Ďatkovu strelu brankár Trnavy vyrazil a následne zneškodnil i dorážku Pavúka. V 45. minúte Twardzikov center na prednú tyč našiel hlavu Kóšu, ktorý o kúsok minul brvno bránky hostí.

Hneď po prestávke hostia štyrikrát vystriedali. Z ihriska odišiel Blahút, prišiel Kabongo. Šikulu nahradil Kukoľ a Faška Talakov. Namiesto Pavúka prišiel Kuzma. V 48. minúte videl žltú kartu Podbrezovčan Bakaľa. V 51. minúte center Kukoľa umiestnil Kabongo hlavou presne k pravej tyči Vantrubovej bránky a otvoril si tak strelecké skóre vo Fortunalige - 3:1. V 67. minúte Daniel poslal dobrú loptu pred Taiwa, ktorého prvú strelu ešte Ludha dokázal vyraziť, na dorážku rovnakého hráča bol však už prikrátky - 4:1. V 69.minúte vystriedala aj Trnava. Z ihriska zišiel Daniel a prišiel Azevedo. V 72. minúte obdržal žlté napomenutie Podbrezovčan Ďatko. V 73. minúte sa zrodila ďalšia chyba v obrane hostí. Spartakovci poľahky vykombinovali ich obranu a Štefánik našiel napravo voľného Romana Procházku, ktorý pridal svoj druhý gól v dnešnom dueli - 5:1.

V 74. minúte Štefánika nahradil Jakub Paur, krátko nato Taiwa Ristovski a Twardzika Matej Čurma. V 78. minúte sa proti pravidlám previnil hráč FK Železiarne Podbrezová Kabongo a dostal žltú kartu. Z ihriska zišiel hráč Železiarní Oravec a na jeho miesto prišiel Mielke. V 79. minúte do hráčskych zásob znovu načreli domáci: zápas sa skončil pre Oforiho, ktorého nahradil Bukata. V 84. minúte nepríjemný center domácich z priameho kopu Ludha smolne vyrazil priamo pred Paura, ktorý z náročnej pozície prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste a pridal šiesty gól červenočiernych v na góly bohaté sobotné popoludnie. V 87. minúte sa žltú kartu podarilo získať novému hráčovi na ihrisku i strelcovi Paurovi. Zápas sa nadstavoval iba jednu minútu. Trnavský Spartak v ňom prevalcoval mužstvo Podbrezovej pomerom 6:1. Trnava ostáva na treťom, Podbrezová na štvrtom mieste ligového pelotónu.

FC Zlaté Moravce - Zemplín Michalovce 2:5

Góly: 55. Stephano Almeida, 89. Adam Brenkus (pen.) - 11. Lukáš Jánošík, 24. Wisdom Uda Kanu, 33. Brian Peňa, 78. Issa Adekunle, 90. Igor Žofčák

FC ViOn Zlaté Moravce vybuchol doma v prvom nadstavbovom kole v skupine o záchranu, keď Zemplínu Michalovce podľahol vysoko 2:5 (0:3).

V jedenástej minúte dosiahli hostia kuriózny gól. Jánošík sa uviedol technickým majstrovstvom od rohovej zástavky a zatočil loptu na vzdialenejšiu žrď. Brankár Lukáč ostal prekvapený - 0:1. V trinástej minúte videl žltú kartu hosťujúci Kanu. V 20. minúte mal Zemplín ďalšiu veľkú príležitosť na zmenu skóre. Marcin preloboval Lukáča a sledoval, či to spadne do brány. Lopta však jemne lízla brvno a skončila mimo ihriska. V 23. minúte obdržal žlté napomenutie domáci Bednár. V 24. minúte opäť zahviezdil Jánošík, keď nasadil jasle Bednárovi a vletel do pokutového územia. Pred bránkou našiel Kanua, ktorému neprekazili koncovku Pintér s Lukáčom - 0:2. V 33. minúte sa v pokutovom území uvoľnil Peňa a poslal jednoduchú strelu k ľavej žrdi - 0:3. V 38. minúte z priameho kopu pekne trafil Brenkus a natiahol Száraza. Po jednej nadstavenej minúte prvý polčas skončil.

V 51. minúte sa previnil Zlatomoravčan Suľa a dostal žltú kartu. V 55. minúte Almeida prešiel cez Kanua a klasickou obaľovačkou do pravej časti Szárazovej bránky znížil na 1:3. V 62. minúte sa zažltilo hráčovi celku z východu republiky Kotulovi. V 69. minúte Bednár zblízka hlavičkoval mimo. V 78. minúte Adekunle Issa predbehol Pintéra a z prvej úspešne reagoval na nahrávku Peňu - 1:4. V 86. minúte videl žltú kartu hosťujúci Marjanovič. V 88. minúte spadol v pokutovom území Čerepkai a bola nariadená penalta pre Zlaté Moravce. Brenkus poslal loptu k pravej tyči, kde sa hodil aj Benjamín Száraz, ale chýbali milimetre, aby strelu zneškodnil - 2:4. V 90. minúte nasadil do samostatného úniku Igor Žofčák. Lukáč jeho koncovku najprv stlmil, no lopta došla do bránky - 2:5. Keďže si Žofčák zároveň vyzliekol dres, uvidel v nadstavenom čase žltú kartu. Zlaté Moravce úplne vyhoreli v nadstavbovej ouvertúre doma s mužstvom Michaloviec, ktorému podľahli vysoko 2:5.

Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Skalica 0:3

Góly: 5. Yann Michael Yao, 39. Mário Hollý, 62. Roman Haša

MFK Tatran Liptovský Mikuláš nevyužil šancu skresať stratu v tabuľke na tímy pred sebou a v úvode nadstavbovej časti prehral v skupine o záchranu s mužstvom MFK Skalica vysoko 0:3 (0:2).

V piatej minúte boli hostia úspešní po rohu. Center na prednú žrď bol zablokovaný, ale odrazil sa na kopačku jedného z hostí. Ťažko povedať, či chcel strieľať alebo prihrávať, každopádne našiel Yaa, ktorý z ôsmich metrov prekonal Sváčeka - 0:1. Vo ôsmej minúte mohlo byť 2:0. Fábryho koncovka Sváčekovi vypadla a hlavička Medveda po centri sprava mierila nad. V 19. minúte hlavička Fábryho vo veľkej šanci skončila v náručí Sváčeka. V 25. minúte Morong dostúpil Spychku, za čo videl prvú žltú kartu stretnutia. Obranca Tatrana musel byť ošetrovaný. V 27. minúte Morong na zadnej žrdi zo štyroch metrov netrafil priestor brány. V 39. minúte defenzíva Liptákov pohorela na pravej strane. Medved na seba naviazal Bedecsa a Spychku, aby sklepol loptu do behu spoluhráčovi. Hollý išiel sám na brankára a z hranice šestnástky ho bez problémov obstrelil - 0:2.

V 62. minúte striedajúci Haša dorazil loptu do siete po centri Yaa - 0:3. V 69. minúte mohol pridať svoj druhý gól, no hlavou trafil iba náručie Sváčeka. V 75. minúte Švec z voleja minul priestor troch žrdí. V 78. minúte Haša napriahol z polovice ihriska. Mieril síce dobre, ale Sváček stihol zacúvať. Posledný Liptovský Mikuláš prehral s predposlednou Skalicou na domácej tráve vysoko 0:3 a jeho osud v najvyššej slovenskej súťaži sa v tejto chvíli zdá byť nezvratný.

AS Trenčín - MFK Ružomberok 0:3

10.03.2023 17:30

Góly: 36. Adrián Macejko, 79. Štefan Gerec, 82. Štefan Gerec

V úvodnom kole nadstavbovej časti Fortunaligy zabodoval naplno líder skupiny o udržanie sa v najvyššej súťaži MFK Ružomberok na pôde Trenčína po vysokom víťazstve 3:0 (1:0).

Už vo štvrtej minúte z veľkého uhla nebezpečne pálil Bobček. Lopta prešla popri bránkovej čiare a hostia zahrávali rohový kop. Vo ôsmej minúte obdržal napomenutie v podobe žltej karty Ružomberčan Kristóf Domonkos. V 24. minúte o loptu dobre zabojoval Soares. Prihral do veľkého vápna, kde strelu z prvej v podaní Kmeťa skrotil Frühwald. V 28. minúte sa zažltilo Trenčanovi Kozlovskému. V 30. minúte Bobčekova strela skončila na brvne. V 36. minúte Macejko prenikol do šestnástky. Loptu si prehodil a jeho pokus bol jemne tečovaný brániacim Bagínom priamo do brány - 0:1. V 44. minúte videl žltú kartu domáci Stojsavljevič. Prvý polčas nadstavil hlavný rozhodca o tri minúty.

V 47. minúte Soares šprintoval po ľavej strane. Zasekol si hráčov Ružomberka a nabíjal do 16-ky. Tam bol Kmeť, ktorému chýbalo málo, aby zakončoval do odkrytej brány. V 55. minúte bola nariadená penalta pre Trenčín. Frühwald však strelu Kmeťa vystihol a vyrazil ju. V 65. minúte sa na opačnej strane pripomenul Bobček, a gólman Vozinha vytiahol dôležitý zákrok. V 73. minúte Bainović našiel na pravej strane Gajdoša, ktorého zakončenie mierilo tesne nad brvno. V 79. minúte Chrien centroval do šestnástky na Bobčeka, ktorý loptu hlavou netrafil. Tá smerovala na pravú stranu, odkiaľ pohodlne zakončil Gerec - 0:2. V 82. minúte Bobček nastrelil ľavú žrď. Lopta sa odrazila ku Gerecovi, ktorý rozvlnil sieť odkrytej brány, ale pískal sa ofsajd. Situáciu overoval VAR, ktorý rozhodol, že gól padol regulérne. V 86. minúte bol žltou kartou odmenený hráč AS Okunola, rovnako tak v tretej nadstavenej minúte za úder do hlavy Bobček. Priamy kop zahral Bainović a Frühwald vyrazil nad. V siedmej nadstavenej minúte stihol ešte žltú kartu obdržať Zsigmund. Trenčín napriek lepšiemu hernému prejavu v druhom polčase podľahol na domácej tráve Ružomberku vysoko 0:3.