FIFA pohrozila Řecku vyloučením z mezinárodních soutěží

14.03.2018 17:16 - Aktuality
 
Řecku hrozí kvůli násilnostem na zápasech vyloučení z mezinárodních soutěží. Po posledním incidentu, kdy na hřiště při ligovém utkání vtrhnul majitel PAOK Soluň s pistolí za pasem, to prohlásil předseda kontrolní komise světové fotbalové federace FIFA pro Řecko Herbert Hübel.

Řecký fotbal se dostal do problémů poté, co majitel PAOK Soluň Ivan Savvidis vběhl s bodyguardy na hřiště kvůli neuznané brance v nedělním utkání proti AEK Atény. Vláda poté do odvolání zastavila nejvyšší soutěž. Trest hrozí nejen Savvidisovi, ale také klubu, kterému můžou být odebrány body, nebo může být přeřazen do nižší ligy.

"Co se stalo v řeckém fotbale je - slušně řečeno - nepřijatelné," řekl Hübel po dnešním setkání se zástupci řecké vlády s tím, že jeho hlášení pro FIFA a evropskou unii UEFA si nebude brát servítky. "Řecký fotbal je na hraně, slovo grexit už začíná nabírat na obrysech," dodal Hübel, který kvůli neustálým problémům monitoruje řecký svaz od loňského roku.

"Všichni máme rádi fotbal, ale je nepřípustné, aby se lidé báli na stadionech. Jak můžete vzít děti na zápas, když po hřišti běhají lidé se zbraněmi?" přidal Hübel. "Samozřejmě, že každý chce vyhrát. Ale to si nemůže vynutit zbraněmi, výhrůžkami nebo zločiny," přidal.

Vedení řeckého svazu se po dnešní schůzce zavázalo urychleně zavést přísná bezpečnostní opatření. "Profesionální kluby podepíšou dohodu o boji s násilnostmi na stadionu a v jeho okolí. Když budou pro ministra sportu dostatečné, rozhodne o možném znovurozběhnutí ligy," uvedl šéf řeckého svazu Evangelos Grammenos.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 896
Komentáře (8 / 0 nových)
tom-fcb
14.03.2018 18:04
#
zelda
14.03.2018 18:26
#
mayday
14.03.2018 18:36
#
Slušná džungle tady ten cigánov.
netopier
14.03.2018 19:49
#
cirkus liga
Thrylos
03.06.2018 12:50
#
smazaný uživatel
14.03.2018 21:32
#
Jak můžete vzít děti na zápas, když po hřišti běhají lidé se zbraněmi?" přidal Hübel.

to jako vážně nikdo nevidí, že ten hlavní problém v Řecku je tlačenka Olympiakosu? Že to nechápe/neví pisálek od ČTK v článku opakovaně je celkem smutné, ale ne překvapivé, Ale že to nechápe nebo nechce vidět ten kkt z kontrolní komise pro řecký fotbal
Thrylos
03.06.2018 12:50
#
ttopi
15.03.2018 07:25
#
Z komára velbloud. OK, vyskytla se na hřišti osoba s viditelnou zbraní u pasu, ale napsat, že po hřišti běhají lidé se zbraněmi? Za chvíli někdo prohlásí, že se tam doopravdy střílelo. A nakonec se ozve svěděk, který viděl 2 zastřelené osoby, které ale ihned někdo odnesl, aby se to nedostalo na veřejnost.

Tohle jsme dělali na základce, že když se něco stalo, tak přes 5 lidí ten příběh byl najednou úplně o něčem jiném.
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.