Everton znovu posiloval, z Juventusu přichází útočník Kean

04.08.2019 12:47 - Aktuality
 
Everton předevčírem koupil Jeana-Philippa Gbamina a nyní získal dalšího mladého hráče. V Liverpoolu bude svůj talent rozvíjet Moise Kean, teprve devatenáctiletý útočník přichází na přestup z turínského Juventusu...

Kean v Goodison Parku uzavřel kontrakt na pět sezon a týdně by si měl vydělat 52 tisíc liber. Everton zaplatí 27,5 milionu liber, díky bonusům ovšem může být tato suma navýšena až na 36 milionů.

"Jsem velmi pyšný a hrdý na to, že budu oblékat dres Evertonu, tomuto týmu obětuji všechno. Přestupem jsem si byl jistý od začátku, jelikož Everton se dívá do budoucnosti a totéž platí o mně. Velikosti klubu si jsem vědom, má velké ambice a já budu pracovat velmi tvrdě, abych mu pomohl cíle naplnit. Jsem zvyklý vyhrávat a chci do týmu přinést vítězný přístup," nechal se po podpisu smlouvy slyšet Kean.

Kean v Juventusu vyrůstal už od svých deseti let, smlouvu měl na poslední rok a za první tým si na své konto připsal 21 startů, v nichž zvládl osm branek. Solidní bilanci má rovněž v italské reprezentaci do jednadvaceti let, ve třech zápasech skóroval dvakrát.
Autor: Tomáš Pavlík / bbc.com
Počet zobrazení: 16265
Komentáře (764 / 0 nových)
Komentáře k článku naleznete zde
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.