Corgoň liga súhrn - 13. kolo

21.10.2007, 00:14, aktualizováno 22.10.2007, 23:04
Corgoňligová sobota bola bohatá na prekvapivé remízy. Zrodili sa v zápasoch Slovan - Zlaté Moravce, Banská Bystrica - Trenčin a Ružomberok - Dubnica. Jediný Košičania zvíťazili 3:2 nad Spartakom Trnava. V megašlágri kola prehrala Artmedia so Žilinou 2:3. V pondelňajšej dohrávke si Nitra poradila s beznádejne posledným Sencom 2:0.
Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:1
Branky: 7. Michal Ďuriš - 89. Hlohovský
Domáca Banská Bystrica mala famózny nástup do zápasu, najskôr sa ešte nepresadil hlavou Strnad, ale v siedmej minúte unikol po strane Ďuriš a strelou k tyči nedal brankárovi Hodálovi žiadnu šancu. Už o dve minúty mal na kopačke vyrovnanie Križko, no pozorný Boroš strelu dokázal zneškodniť. Na druhej strane musel vyrážať aj brankár Hodál po peknej strele Pečovského. Vojaci si skomplikovali život na konci úvodného dejstva, keď odišiel predčasne pod sprchy po dvoch žltých kartách Strnad.

Ani tento fakt Duklu nezlomil, a i po obrátke pokračovala v tlaku. V 54. minúte po rohovom kope prihral dobre Jašurek Kleščíkovi, ktorý však hlavou nemieril presne. O pár sekúnd sa dostal po chybe Bystrickej obrany k lopte Hlohovský, ale Boroš svojich opäť podržal. Ten istý hráč sa o niekoľko okamihov ocitol zočí – voči brankárovi Borošovi, no tentoraz gólman Dukly ani zasahovať nemusel, lopta z kopačky hosťujúceho hráča skončila totiž vysoko nad bránou. Banská Bystrica hrala v závere na brejky, jeden z nich mohol vyjsť Fofanovi, ktorý sa pekne uvoľnil no jeho pokus bol nepresný. V úplnom závere prešiel po ľavej strane Jašurek odcentroval do pokutovho územia a tečovaná strela Hlohovského skončila až za chrbtom Boroša – 1:1, Trenčín tak vezie z Bystrice cenný bod.
více informací
MFK Ružomberok - ZŤS Dubnica 2:2
Branky: 8. Kucka, 54. Pilár - 13. Seye, 21. Seye
Ružomberok sa na domácom štadióne pod Čebraťom predstavil po mesiaci a začal aktívne. V siedmej minúte centroval Zošák na Pilára, no Perniš loptu bravúrne vyrazil. Krátko nato sa už domáci futbalisti ujali vedenia, keď Kucka hlavičkou po rohu skóroval. V 14. minúte Dubničania hneď z prvej príležitosti vyrovnali vďaka Seyemu, ktorý loptu dorazil do siete po parádnom priamom kope, ktorý opečiatkoval brvno. Zápas pokračoval v dobrom tempe, v 20. minúte sa na brankára hostí Perniša rútili hneď traja domáci hráči, ale Božok v superšanci bránu netrafil. Staré pravidlo nedáš - dostaneš sa na Liptove opäť raz potvrdilo, pretože Seye strelil minútu potom hlavou svoj druhý gól v zápase. Po sérií ružomberských rohov takmer zvýšil opäť Seyé, jeho hlavička ale mierila len tesne nad bránu a o ďalších päť minút nebezpečne strieľal opäť ten istý hráč hostí. Do prestávky ešte nebezpečne vystrelil Pilár, Perniš bol ale na mieste.

V 54. minúte z ničoho nič Ružomberok vyrovnal vďaka Pilárovi, ktorý volejom zo šestnástich metrov nádherne skóroval. Na trávniku postupom času pribúdala nervozita a ku ďalšiemu gólu mali obe strany dlhý čas ďaleko, až v 72. minúte Bakoš zblízka strelou po zemi neprekonal Perniša. Veľká snaha Ružomberka o tri body vyvrcholila v závere zápasu, kedy strieľal v 87. minúte Bakoš, ale jeho strela bola zblokovaná a o tri minúty neskôr, keď lopta poletovala v blízkosti bránkovej čiary no nikto ju do siete nedorazil.
MFK Košice - Spartak Trnava 3:2
Branky: 38. Kolbas, 87. Novák, 90. J. Majoroš ml. - 7. Bernáth, 26. Kaminský (vl.)
Do vzdialených Košíc zavítal aj úctyhodný počet priaznivcov Spartaka, ktorých doviezol špeciálny vlak určený len pre nich a hosťujúci fanúšikovia od začiatku hnali svojich dopredu. Zápas však začal vlažne, ale v siedmej minúte sektor hostí prvý raz zaburácal. Ďuriš prihral na kraj šestnástky Pončákovi, ten odcentroval na Bernátha a útočník Spartaka hlavičkou otvoril skóre. Po góle Spartakovci kontrolovali zápas a pohyblivou hrou nedávali šancu nepresným Košičanom, ktorý ostali zaskočený. V 26. minúte bolo 0:2, Ďuriš totiž prudko nacentroval loptu pred bránu Putnockého a nešťastný Kaminský ju tečoval do siete. Košičania aj naďalej pôsobili bezradne a až do 38. minúty sa nedostali k ohrozeniu Hrdinu. Vtedy ale Kolbas pretlačil loptu za bránkovú čiaru a dal tak Košičanom prvý impulz k obratu v stretnutí. O dve minúty z priameho kopu nádherne pálil Matič, ale Hrdina jeho loptu vyrazil a Košičania dohrali polčas na polovici hostí vo veľkom tlaku.

Druhý polčas začal opäť v dobrom tempe, miernu prevahu si vytvorili Košičania, ale hralo sa bez góloviek. Domácich vystrašil až Hruška strelou z veľkej vzdialenosti v 64. minúte, ktorá skončila tesne vedľa brány Košíc a o tri minúty neskôr vystrelil tvrdo tesne vedľa opäť Hruška. Desať minút pred koncom bol vo veľkej šanci Cicman, výborný center však hlavičkou poslal len do žrde. V podobnej situácií sa onedlho ocitol aj Kolbas, čas na gól ale z pohľadu Košíc ešte nenastal. Lopta preťala bránkovú čiaru Hrdinovej brány až v minúte číslo 87 a to s poriadnou razanciou. Novák vystrelil zhruba z dvadsiatich metrov a krásnym gólom potešil domácich fanúšikov. Remíza ale MFK nestačila a po slabučkom úvode domáci mohutne finišovali. V poslednej minúte strhol víťazstvo na stranu Východniarov ďalšou peknou strelou Majoroš a poslal enklávu fanúšikov hostí na dlhú a smutnú cestu domov. Za vytvorenie dobrej atmosféry im ale patrí vďaka a treba pripomenúť, že vzhľadom na priebeh stretnutia by bola remíza určite spravodlivejšia.
Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 2:2
Branky: 59. Sylvestr, 71. Sedlák - 29. Hözl, 90+. Černák
Zlaté Moravce sa predstavili na prázdnom Tehelnom poli s defenzívnou taktikou a jediným vysunutý útočníkom Tóthom, ktorý sa však po strete so spoluhráčom Hozlom zranil a bol prevezený do nemocnice. Prvú príležitosť mal po centri Kosmeľa Sedlák, ale stredopoliar belasých bránu z voleja prekopol. Už o minútu strieľal nebezpečne Číž, Mucha loptu vytesnil na roh. V nasledujúcich minútach boli aktívnejší domáci, ale Greguškov roh si po osi Číž - Gibala cestu do brány nenašiel. V 29. minúte sa Zlaté Moravce ujali vedenia. Greguškovu dobrú strelu k žrdi vyrazil Mucha len pred seba a Hozl ju bez problémov doklepol do poloprázdnej brány. V ďalších minútach futbal zaplakal. Ani jedno mužstvo si do polčasu v mrazivom počasí nevytvorilo žiadnu šancu, navyše sa v hre kopilo množstvo nepresností a diváci dávali nespokojnosť s hrou patrične najavo.

Po prestávke nezáživný futbal pokračoval, keďže ViON hral výlučne na brejky a Slovan nebol schopný presnejšej kombinácie. Napriek tomu domáci v 59. minúte vyrovnali keď Szabóv roh na zadnej žrdi zužitkoval Sylvestr. Po góle belasí ožili, dobré centre Szabóa ale Chlebek a ani Hanek nedokázali využiť. 71. minúta ale znamenala vedenie Slovana. Sedlák vystrelil z hranice veľkého vápna a po Peškovičovej chybe rozvlnil sieť. O pár minút neskôr hlavičkoval Hozl po Greguškovom centri tesne vedľa. Keď si už všetci prítomní na štadióne mysleli že tri body ostanú doma, potrestal Černák po centri Gregušku z nepriameho kopu Slovan za vlažný výkon a vybojoval pre ViON dôležitý bod.
Artmedia Petržalka - MŠK Žilina 2:3
Branky: 24. Halenár, 78. Fodrek - 16. Štyvar, 61. Jež, 85. Devátý
Zápas jesene sa odohral za bratislavským Starým mostom v nedeľu dopoludnia za chladného počasia a pred na tento zápas nízkou návštevou. Tí, ktorí prišli ale napriek prehre domácich a veľkému množstvu nepresností neľutovali, veď mohli vidieť päť pekných gólov. Prvú šancu si vypracovala po bojovnom úvode, ktorý sa odohrával poväčšinou v strede poľa Artmedia. Kozák zahral štandardnú situáciu tradične dobre, po následnej skrumáži v šestnástke poslal loptu za Kuciaka Čišovský, ale keď už diváci dvíhali ruky nad hlavu zasiahol na bránkovej čiare Hubočan. Zanedlho ale zapršalo na druhej strane. Pekarík pri autovej čiare vycvičil dvoch petržalských obrancov, skvele nacentroval na Štyvara a ten zakončil krásnu akciu nechytateľnou hlavičkou.

Po prvom góle sa nadýchla k väčšiemu tlaku Artmedia, zavrela Žilinčanov vo vlastnej šestnástke, množstvo centrovaných lôpt ale nedokázal nikto umiestniť. V 23. minúte však zahral roh Urbánek na Kozáka, ktorý nabil Halenárovi a najlepši strelec Corgoňligy nádhernou strelou zdiaľky vyrovnal. Hráčov Artmedie gól nabudil a o pár minút krásne strieľal Fodrek, ľavý horný roh ale tesne minul. Hra pokračovala aj naďalej v solídnom tempe, ale divákov najviac zaujalo hrozivé salto Pekaríka po súboji v stredovom kruhu, žilinský obranca sa však našťastie vážne nezranil a mohol pokračovať v zápase. Do prestávky sa ešte mohla dostať Artmedia do vedenia, hlavičky Brobélya a Halenára ale skončili iba na Kuciakovi, resp. na žrdi.

Druhý polčas za prvým čo sa týka kvality hry zaostal, šance mali Guedé, ktorý však ostal sám príliš prekvapený, ale aj Devátý, keď hlavičkoval mimo brány. 61. minúta znamenala opäť vedenie Šošonov. Devátý v rýchlej kontre našiel Ježa a ten loptu perfektne umiestnil, brankár Hýll nemal šancu. V ďalších minútach ostali Petržalčania po druhom inkasovanom góle zakríknutí, šance sa rodili ťažko a divákov dostal do varu len brankár MŠK Kuciak svojim teatrálnym pádom po útočnom faule Borbélya. V 73. minúte ale domáci takmer vyrovnali. Obžera v šestnástke prihral Fodrekovi, stredopoliar Petržalky ale trafil len Kuciaka. Už o štyri minúty z podobnej šance tentoraz po prihrávke dobre hrajúceho Halenára Fodrek vyrovnal. Potom nasledovala snaha o rozhodnutie zápasu v prospech Artmedie, divákov ale šokoval na druhej strane Devátý, keď využil center Brešku a hlavou stanovil skóre na 2:3. V úplnom závere sa Artmedia snažila zúfalou snahou opätovne vyrovnať, hráči si už ale nedokázali ani dvakrát za sebou presne prihrať a v zaujímavom zápase tak nakoniec Žilina porazila Artmediu a v tabuľke sa dostala pred ňu na prvé miesto.
FC Nitra - FC Senec 2:0
Branky: 2. Štajer, 20. Štajer
Tretí tím Corgoň ligy mal parádny vstup do zápasu. Najskôr skončila lopta po Babicovej hlavičke na pravej tyči gólmana Slovenčiaka, no po následnom rohu a skrumáži v šestnástke mieril presne z hranice pokutového územia Štajer – 1:0. O dvadsať minút sa dostal po prihrávke Babica opäť k lopte Štajer a strelou popod bezmocného Slovenčiaka zvýšil na 2:0. Senec pohrozil po polhodine hry, no po chybe nitrianskych zadákov mieril Nemček nepresne. V 37. minúte už mohlo byť 3:0, ale strelu Grajciara stihol brankár posledného tímu tabuľky vyraziť. Na konci prvého polčasu mal Senec dobrú šancu na strelenie kontaktného gólu, keď Papaj našiel voľného Kováča, no gólman Hroššo jeho pokus vyrazil na roh.

Po zmene strán mali Nitrania viacero príležitostí na ďalšie góly, ale Štajer, Babic i Gruber, no ani jeden z nich nebol úspešní. Senčania hrali v druhom polčase lepšie viac napádali rozohrávku, z čoho pramenili aj šance, Papaj však svojou strelou tesne minul, a Ujlakyho priamy kop zastavil našťastie pre domácich múr. Nitrania mali aj ku koncu zápasu šance na zvýšenia skóre, ale akoby im nebolo súdené pridať tretí gól, keď v koncovke nepochodil najskôr Hesek, a po ňom ani Grajciar, a preto Nitra doma opäť nezaváhala, naopak Senec nevyhral zápas už od marca.