Corgoň liga súhrn - 11. kolo

29.09.2007, 01:11, aktualizováno 30.09.2007, 21:55
V jedenástom kole boli nadmieru úspešní hostia. Tri body si odniesli Armtedia z Dubnice, Ružomberok zo Senca, Košice z Banskej Bystrice a v nedeľu aj Žilina zo Zlatých Moraviec. Domáce mužstvo bolo úspešne len v zápase Nitra - Trenčín. Spartak so Slovanom si pred rekordnou návštevou body podelili.
FC Senec - MFK Ružomberok 2:3
Branky: 21. Pinte, 24. Najman - 3. Siva, 63. Števko, 82. Števko (pen)
Hostia nastúpili do zápasu proti poslednému Sencu bez rešpektu, a už v tretej minúte nevyšla domácim ofsajdová pasca, a Siva úplne sám pred brankárom Novotom nezaváhal – 0:1. Senec však inkasovaný gól nepoložil na kolená, a v 21. minúte po presnej Kozárovej prihrávke rozvlnil sieť 36 – ročný veterán Attila Pinte – 1:1. Pre bývalého hráča Interu Bratislava, ktorý prednedávnom pôsobil v nižších slovenských súťažiach to bol vôbec prvý zápas za Senec, a hneď okorenený gólom. Zo strany domácich to však nebolo všetko už o tri minúty nedal Hajdúchovi peknou hlavičkou ani najmenšiu šancu Najman – 2:1.

Po zmene strán nastúpili Senčania s veľkou chuťou po ďalších góloch, no príležitosti Ujlakyho, Papaja, Kováča i Pinteho zostali nevyužité. Po hodine hry poslal tréner Bičovský na ihrisko navrátilca do zostavy niekdajšieho najlepšieho kanoniera slovenskej ligy Rolanda Števka, ktorý už po troch minútach pobytu na ihrisku vyrovnával na 2:2. V 72. minúte mohol Ujlaky poslať Senec opäť do vedenia, ale v tesnej blízkosti nemieril presne. V 80. minúte fauloval Novota v šestnástke Bakoša, za čo uvidel červenú kartu, do brány sa postavil náhradník Slovenčiak, no ani ten nemal pri presnom pokutovom kope Števka žiadnu šancu – 2:3. V závere zápasu sa naskytla Sencu super šanca na vyrovnanie no odpískaný pokutový kop trestuhodne zahodil Ujlaky a tak vezie "Ruža" zo Senca tri body.
více informací
ZŤS Dubnica - Artmedia Petržalka 1:3
Branky: 59. M. Filo ml. - 13. J. Kozák ml., 70. J. Kozák ml. (pen), 80. Halenár
V zápase, ktorý mal jasného favorita v podobe lídra tabuľky z Bratislavy sa prvý raz ukázali domáci. Už v 4. minúte totiž Ján Zápotoka obišiel Guedého a preveril Hýlla, ktorý mal s loptou značné problémy. Tí boli aktívnejší aj v ďalšom priebehu hry, keď niekoľkých slabších náznakoch po peknej akcií vystrelil Kiška. Po následnom rohu nebezpečne hlavičkoval Jánošík. Staré porekadlo nedáš - dostaneš platilo aj v sobotu večer v Dubnici. V 13. minúte totiž prvú akciu Artmedie vytvoril Guedé, prihral Obžerovi a jeho center z voleja perfektne umiestnil Ján Kozák. O pár minút neskôr centroval opäť na Kozáka Halenár, ale špílmacher hosťov tentoraz dobrý center nevyužil. Dubničania mohli vyrovnať v 27. minúte, keď Seyeho strelu nedorazil do siete Kiška. O sedem minút vyprodukovali mladí Dubničania veľmi peknú akciu, no Ján Zápotoka bránu netrafil. Pred prestávkou mohli hostia dokonca zvýšiť, no Halenár Kozákovu vyrazenú loptu nedokázal dopraviť do prázdnej brány.

Do druhej polovice stretnutia naskočili domáci veľmi aktívne, čo sa im aj v 59. minúte vyplatilo. Čerstvo vystriedaný Filo ukázal Zápotokovi, ktorý krátko predtým svoju tutovku nevyužil, ako sa zakončujú gólové akcie a po dobrej prihrávke z poľa sám pred Hýllom nezaváhal. Radosť Považanov ale trvala len desať minút. Po faule Perniša na Halenára sa posatvil k bielemu bodu Ján Kozák a druhým gólom v stretnutí opäť postrčil Petržalku k trom bodom. Dielo hostí dokonal v 80. minúte po centri Gajdoša Halenár a skóre 1:3 sa napriek dobrým strelám Kišku a Adámika už nemenilo.
FC Nitra - AS Trenčín 2:0
Branky: 59. Štajer, 78. A. Hesek
Hráči oboch tímov sa v úvode zápasu vôbec nešetrili, a párkrát vyskúšali pozornosť brankárov na obidvoch stranách. Nitra bola lepšia a dostala Trenčín pod tlak, no v siedmej minúte to boli hostia, ktorí ako prví pohrozili, keď po brejkovej situácií musel zachraňovať pred bránkovou čiarou jeden zo štvorice obrancov domácich. Po polhodine hry sa dostal k sľubnej šance Hesek, ale jeho pokus smeroval do miest, ktoré kryl brankár Hodál. Trenčania hrali najmä na rýchle brejky, jeden z nich musel Hroššo s veľkou námahou vytlačiť na roh. V závere prvého dejstva sa už - už dostával do šance Kamenský, ktorému zmaril radosť z gólu včasným vybehnutím Hroššo.

Po zmene strán nastúpili Nitra, nabudení so snahou streliť predposlednému mužstvu tabuľky gól a zvíťaziť. Nitra začala svoje ciele plniť v 59. minúte, keď z priameho kopu otvoril skóre s prispením mierneho teču Štajer. V 78. minúte strelili nitrania druhý poisťujúci gól, keď dobre potiahol loptu Gruber, pekne prihral Heseka a ten sa nemýlil – 2:0. Nitra mohla vyhrať aj rozdielom troch gólov, no striedajúci Hnilca presný nebol, a tak zostal stav neznemený 2:0.
Dukla Banská Bystrica - MFK Košice 1:2
Branky: 54. Saláta - 74. J. Novák, 87. Piatka
Zápas sa od úvodu rozbiehal veľmi pomaly, hráči sa medzi sebou oťukávali, a do vyložených príležitosti sa príliš nedostávali. Futbal sa hral zväčša medzi šestnástkami. Hosťujúce Košice sa snažili hrať väčšinou v krídelných priestor, naopak Bystričania sa tlačili najmä cez prehustený stred pola, a šťastie skúšali strelami z väčších vzdialeností. V prvom polčase bola zaujímavý azda iba priamy kop hostí v 32. minúte, keď strelu Kolbsa nešťastne nadvihol Bystrický múr a Boroš mal dostatok práce aby loptu vyškriabal mimo brány. V samom závere prvého polčasu poslal hlavný arbiter Hracho predčasne pod sprchy po prísnej druhej žltej karte domáceho Kulíka.

Bystrica sa napriek vylúčeniu Kulika, dostala v 54. minúte do vedenia, keď poslal zo stredu ihriska presný pas do šestnástky Semenník, a po dobrom spracovaní otvoril skóre Saláta – 1:0. Hostia si po inkasovanom góle uvedomili presilu na ihrisku, a všetky sily vrhli do útočenia. Najskôr v 67. minúte sa dostal do super šance Piatka, no v tesnej blízkosti Bororšovi zlyhal. V 74. minúte Košice dokázali vyrovnať, potiahol loptu do šestnástky zvoli dobrú prihrávku na úplne voľného Nováka, ktorý do prázdnej brány vyrovnal – 1:1. V závere zápasu sa postaral o rozhodnutie Piatka, ktorý dokázal premeniť na gól dobrý center z ľavej strany. V úplnom závere mohol vyrovnať Debnár, no z priameho kopu nedokázal trafiť bránu, a preto zostal v platnosti stav 1:2.
FC Zlaté Moravce - MŠK Žilina 1:2
Branky: 40. Miroslav Tóth - 44. Štyvar, 51. Lietava
Prevaha majstra na ihrisku nováčika bola v úvode stretnutia výrazná, ale gólovú príležitosť si Šošoni dlho vypracovať nevedeli. Hráči majstra sa od úvodu usadili na polovici Moravčanov, no finálna či predfinálna prihrávka bola často nepresná a keď sa k tomu pridala pozorná domáca obrana, začali byť hráči Žiliny nervóznejší. Naopak, Zlaté Moravce mohli ohroziť Kuciaka jedine z podareného brejku, alebo štandardnej situácie.

Práve po štandardke mal prvú výraznú šancu domáci Hozl, ale jeho lopta minula pravú žrď. 40.minúta priniesla po chybnom podbehnutí centra v podaní Štyvara šancu pre Tótha, ktorý padáčikom ponad Kuciaka skóroval a na svete tak bolo prekvapivé vedenie Zltaomoravčanov. Minútu po góle však dostal strelec Tóth druhú žltú kartu a domáci už vtedy určite vytušili, že udržať vedenie bude nesmierne náročné. Žilinčania ich nenechali dlho na pochybách, keď v 44. minúte predviedol Štyvar krásnu strelu, ktorá sa zatrepotala až v sieti.

Remíza sa ale hosťom málila a tak hneď po polčase nebezpečne strieľal Lietava, ale Pahulyi na bránkovej čiare zachránil domácich. Už o dve minúty ale Žilina svoj vytúžený gól strelila. Po štandardnej situácií centroval na Lietavu Leitner a bývalý hráč Banskej Bystrica zamieril neomylne. Po góle ovládla diania až do 65. minúty Žilina, ale 25 minút pred koncom dostal po ďalšom skvelom zákroku Pahulyiho na čiare druhú žltú kartu Štyvar a Žilina tak prišla o svoju početnú, ale aj psychickú prevahu. Hneď v 66. minúte skoro vyrovnal Kuračka, jeho priamy kop však skončil len na bočnej sieti. V ďalších minútach sme videli šancu ma oboch stranách, ale ani Pavlenda a ani Tesák gól nestrelili. V minúte 87. a 89. mali dve tutovky snaživý hráči domácich, no proti Žiline im vyhrať súdené asi nebolo a tak odchádzali z ihriska, ako to už býva, sklamaní aj napriek tomu, že za Žilinou o veľa nezaostávali.
Spartak Trnava - Slovan Bratislava 1:1
Branky: 32. Kožuch - 29. Ľ. Meszároš
Na Štadióne Antona Malatinského privítala hráčov krásna návšteva a búrlivá atmosféra za frenetického povzbudzovania oboch fanúšikovských táborov, ktoré muselo vybičovať každého hráča k lepšiemu výkonu. Dve šance mali hneď na úvod Spartakovci, ale Kožuchova hlavička a ani Barčíkova strela si cestu do brány nenašli. Slovanisti nebezpečne strieľali v 13. minúte, prečíslenie ale využiť nedokázali. Hra sa následne trocha upokojila, i keď miernu prevahu si dokázali vytvoriť hráči domáceho tímu. Ako prvý sa napriek tomu ujal vedenia Slovan. V 29. minúte bol faulovaný Silvestr, z následného priameho kopu trafil Szabó žrď a loptu do siete pretlačil Meszároš. Už o tri minúty ale tribúny zaburácali naplno. Po pokusoch domácich totiž obrancovia Belasích neodkopli loptu do bezpečia a Kožuch vystrelil pod brvno Muchovej brány. Tesne pred prestávkou strieľal za Slovan Masaryk a pekný prienik predviedol aj Hruška.

Druhý polčas bol viac bojovný ako pohľadný, vzruch priniesli len zmätky v trnavskej obrane a neskôr najmä potička hráčov pri rohovej zástavke. Rozhodca Havrilla po nej na počudovanie všetkých divákov neocenil žiadneho hráča ani žltou kartou a tak pomaly planuli emócie aj na ihrisku, no najmä medzi fanúšikmi na tribúnach keď si oba fankluby vymieňali pikantné odkazy a neskôr neostalo len pri nich. V závere sa tribúny premenili na bojové pole, keď sa diváci ohadzovali kameňmi, alebo aj vytrhanými sedačkami. Na ihrisku sa toho už veľa zaujimavého neudialo a nezmieriteľní rivali si tak za horúcej atmosféry body podelili.