Corgoň liga súhrn - 10. kolo

23.09.2007, 02:26, aktualizováno 23.09.2007, 20:39
V 10. kole Corgoň ligy stratila líderskú pozíciu Nitra po prehre na ihrisku Košíc 1:2, jej zaváhanie využili Žilina i Artmedia a v tabuľke ju predstihli vďaka lepšiemu skóre. Bystrica vezie z Ružomberka cenný bod, dobrý výkon podal aj Slovan po víťazstve nad Sencom 3:0. S poriadnym výpraskom odchádzajú Zlaté Moravce z Trenčína.
MŠK Žilina - ZŤS Dubnica 4:1
Branky: 14., 61. a 68. Porázik, 28. Jež - 43. J. Zápotoka
Obhajca majstrovského titulu bol od úvodu lepším tímom na ihrisku. Prvýkrát pohrozili domáci v ôsmej minúte, ale so strelou Štrbu si brankár Perniš poradil. O niekoľko minút pekne vystrelil Breška, Perniš však jeho strelu vyrazil presne na nohu Lietavu no ten nepochopiteľne prestrelil odkrytú bránu. V 14. minúte sa dostal Porázik do dobrej šance a umiestnenou strelou dal na 1:0. O štrnásť minút Lietava pekne vysunul do brejkovej pozície Brešku, jeho lob Perniš ešte stlmil no po strele Ježa už nemal žiadnu šancu – 2:0. Neskôr sa osmelili už aj Dubnišania, síce Obert a Zimen pred bránou ešte neuspeli, ale v 43. minúte vystrelil z dvadsiatich metrov Zápotoka a tečovaná strela skončila až za Kuciakom – 2:1.

Žilina v druhom dejstve spresnila hru, čo sa aj vyplatilo v podobe strelených gólov. V 61. minúte vyrazil Perniš loptu len pred seba a Porázik pohodlne zvýšil na 3:1. O sedem minút skompletizoval Porázik svoj hetrik po presnej prihrávke Ježa. Domáci mali potom už hru jasne vo svojich rukách. V 85. minúte sa naskytla "šošonom" príležitosť v podobe pokutového kopu, ten však nepremenil Jež, ktorý mieril iba do pravej žrde a tak skóre zostalo nezmenené.
více informací
AS Trenčín - FC Zlaté Moravce 4:0
Branky: 53., 63., a 70. Križko, 23. Cs. Horváth
Do Trenčína prišiel nováčik zo Zlatých Moraviec s vedomím, že na Sihoti sa budú tentoraz body dolovať ťažko, pretože domáci nutne potrebovali bodovať a bol to pre nich jeden z najdôležitejších zápasov jesene, ale štvorgólovú prehru nečakal nikto. A po prvom polčase to na vysoké víťazstvo mladých Trenčanov naozaj nevyzeralo. Prvú väčšiu príležitosť si vytvorili domáci až v 21. minúte, dovtedy boli diváci svedkami len slabých náznakov a nepresných pokusov o založenié útokov, ale Kamenský rýchly protiútok na skórovanie nevyužil. To sa ale podarilo Horváthovi už o minútu neskôr keď v zmätočnej situácií po rohovom kope vypadla lopta Peškovičovi z rúk a bolo 1:0. Po góle sa dlho žiadna ďalšia gólová príležitosť nezrodila, ale Trenčania kontrolovali hru a Moravčanov držali na dištanc. V 40. minúte sa však po prihrávke Pavlendu z bránkovej čiary ocitol v šanci Kuračka, v koncovke bol ale nedôrazný.

Krátko po prestávke v 48. minúte bol vylúčený po druhej žltej karte Greguška a plány hostí tak dostali vážne trhliny. Tie ešte prehĺbil o ďalších päť minút Križko, ktorý využil protiútok Trenčanov a jeho tečovaná strela skončila v v sieti. Už o dve minúty mohol ten istý hráč zvýšiť, no jeho pokusy skončili len na brvne, alebo na rukaviciach Peškoviča. Mladý Križko si však napravil chuť v 63. minúte, kedy v skrumáži pred bránou opäť prekonal brankára hostí.

Po treťom góle už nováčik rezignoval a hoci sa hráči ěste snažili hroziaci debakel odvrátiť, jednoducho to nešlo. Mladý Trenčan Križko sa stal jednoznačne postavou zápasu a svoj skvelý výkon zavŕšil hattrickom vďaka hlavičke po rohu v 70. minúte.
MFK Košice - FC Nitra 2:1
Branky: 26. Cicman, 48. Kolbas - 42. Babic
V Košiciach sa hral už od úvodných minút výborný útočný futbal, v rýchlom tempe. V desiatej minúte spálili svoje príležitosti najskôr Jurčo a po ňom aj Bicák. V 15. minúte strieľal nepríjemne Majoroš, no Hroššo aj túto strelu kryl. Hostia o sebe Šimončiča, no z tou nemal gólman Putnocký veľa práce. V 26. minúte Košice už viedli, keď po dobrom centri Kolbasa nedal hlavou žiadnu šancu Hroššovi Cicman -1:0. V záverečných minútach prvého polčasu sa tešili Nitrania z vyrovnávajúceho gólu, Grajciar našiel dobrou prihrávkou Babica, ktorý nedal Putnockému šancu – 1:1.

V druhom polčase hra upadla do priemeru a hralo sa zväčša medzi šestnástkami. V 48. minúte sa však Košičanom podarilo druhýkrát skórovať, keď presný Bicákov center zúžitkoval na gól Kolbas - 2:1. V 53. minúte sa pokúšal prekvapiť Putnockého Kostoláni, no bezúspešne. Nitra potom všetko vrhal do útoku, ale keďže sa do vážnejšej šance nedostala, a preto zostal v platnosti stav 2:1
MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 2:2
Branky: 72. a 73. M. Bakoš - 28. Kotrys, 89. Saláta
V Dukle bolo cez týždeň živo. Príčinou boli katastrofálne výkony mužstva v posledných zápasoch a vyhadzov trénera Reháka, ktorého v Ružomberku suploval jeho asistent Mihálik spolu s Petrom Dzúrikom. Vojaci ale na všeobecné prekvapenie napriek dusnej atmosfére v klube, alebo práve vďaka nej konečne zabrali. Stalo sa tak na ihrisku exmajstra z Ružomberka, ktorý začal aktívnejšie a v úvode si vytvoril miernu prevahu. Náznaky šancí sa rodili na oboch stranách, no ani jeden z brankárov vážnejšie zasahovať nemusel. Podarilo sa to až Hajdúchovi v 28. minúte, keď nebezpečnú Tomačekovu strelu pod brvno vytesnil aspoň na rohový kop. Z neho už ale Dukla udrela. Herda nacentroval Kotrysovi, ktorý z blízka hlavou poslal Bystričanov do vedenia. Do polčasu boli diváci pod Čebraťom svedkami nepresností z oboch strán bez nejakých vážnejších šancí.

V druhom polčase vybehli Liptáci na ihrisko s vedomím, že musia zabrať, ale napriek snahe si príležitosti ešte dlho vypracovať nevedeli. Až po viac ako hodine hry mohol Božok vyrovnať, z dobrej pozície ale prestrelil. Platonický tlak v nasledujúcich minútach priniesol ovocie až v 72. minúte, keď Bakoš po rohovom kope napodobnil Kotrysa. To ešte prítomní na štadióne netušili, že Ružomberčania sa veľmi rýchlo dokážu aj ujať vedenia. Stalo sa tak keď po druhýkrát Bakoš využil Božokovu loptu a strelou po zemi zariadil Liptákom vedenie. V 85. minúte Jurč fauloval prenikajúceho Salátu, dostal červenú kartu a Semeník dostal príležitosť kopať penaltu. Tú však na gól premeniť nedokázal a zdalo sa, že domáci si svoje vedenie ustrážia. To by ale na ihrisku nesmel byť Saláta. V 89. minúte ho poslal do šestnástky Semeník, obranca Dukly sa zbavil Laurinca a strelou k ľavej žrdi zachránil svoje mužstvo od ďalšej prehry.
Slovan Bratislava - FC Senec 3:0
Branky: 8. Ľ. Meszároš, 83. P. Sedlák, 85. Sylvestr
Bratislavský Slovan začal zápas proti poslednému Sencu aktívne, keď si už v ôsmej minúte nabehol na presný Sedlákov center Meszároš a gólmanovi hostí nedal žiadnu šancu – 1:0. O niekoľko minút pobavil divákov po Slovákovom pase Ižvolt, ktorý skúsil šťastie nožničkami, no bránu tesne minul. Slovan bol počas zápasu jasne lepším tímom a vytváral si aj viac šancí na skórovanie. Na začiatku devätnástej minúty netrefil hlavou loptu ideálne mladý Sylvestr. Hneď nato "postrašil" gólmana Novotu aj ďalekonosný pokus Ižvolta. Po polhodine hry prihral pekne Chlebek nabiehajúcemu Meszárošovi, no jeho zakončenie vystihol Novota.

Po zmene strán belasí opäť zatlačili Senec na vlastnú polovicu, aktivitou hýril najmä Kosmeľ ,po ktorého centri neuspeli ani Meszároš, ani Sylvestr. V 55.minúte sa dostal do šance legionár Ibragimov, ale Novota bol opäť úspešný. O desať minút sa ocitol úplne sám pred Novotom Ibragimov, ale brankár Senca zmaril aj túto príležitosť. Slovan rozhodol zápas v priebehu posledných desiatich minút, keď najskôr v 83. minúte Sedlaák zblízka prestrelil Novotu – 2:0. Po ňom rozvlnil sieť ešte Sylvestr, a stanovil na konečných 3:0 pre Slovan.
Artmedia Petržalka - Spartak Trnava 3:1
Branky: 23. a 74. Halenár, 72. Fodrek - 36. Tomčák
V úvodných minútach šlágra 10. kola Corgoň ligy sa toho za Starým mostom na ihrisku veľa neudialo, hoci oba celky hrali s nasadením od začitaku, a pozornosť tak pútali najmä fantastický fanúšikovia trnavského Spartaka. Tí vytvorili v Petržalke pravé futbalové prostredie, ktoré vyburcovalo hráčov k veľmi dobrému zápasu.

Už prvú väčšiu príležitosť na gól premenil v 24. minúte Halenár po prihrávke Mráza. Presne o desať minút neskôr sa pokúsil pridať svoj druhý gól Halenár, jeho strela ale bránu minula. Na druhej strane dokázali aj Spartakovci využiť hneď prvú príležitosť na vstrelenie gólu v 35. minúte. Akciu založil Doležaj, lopta sa cez Barčíka dostala až k Tomčákovi a strelec hostí vyrovnal. Po osi Barčík - Tomčák putovala lopta o pár minút neskôr k Hruškovi, jeho pokus ale Hýll zneškodnil. Prvý polčas sa tak dohrával s prevahou na strane Spartaka.

Po obrátke začali ofenzívnejšie Petržalčania, keď sa do náznakov šancí dostávali Guéde, či Kozák s Čišovským a najmä hlavička posledne menovaného obrancu Artmedie z 50. minúty mohla opäť strhnúť vedenie na stranu Artmedie. To by ale nesmela ísť tesne vedľa. V 65. minúte parádne vystrelil čerstvý hráč na ihrisku Fodrek, ale lopta z jeho kopačky trafila len brvno. O sedem minút neskôr sa mu ale podarilo podobne tvrdou a presnou strelou skórovať. Už v 74. minúte strelil Halenár druhý gól domácich v krátkom čase. Z pravej strany mu dobre prihral Kozák a mladý útočník potvrdil solídnu formu z posledných zápasov. Po treťom góle v sieti Trnavy hostia otvorili hru a snažili sa potešiť početný tábor svojich sklamaných fanúšikov. Kopúnek ale neznížil a na druhej strane mohli naopak pridať štvrtý gól Halenár, či Obžera, skóre sa už ale nemenilo a tak sa Artmedia po vyrovnanom zápase dostala na čelo tabuľky.