Corgoň liga - souhrn 4. kola

07.08.2010, 19:48, aktualizováno 08.08.2010, 21:27
Slovan si poradil s Banskou Bystricou a vede tabulku o skóre před Žilinou, která doma smetla Nitru. Košice si v předehrávce 4. kola slovenské nejvyšší soutěže doma neporadily s Ružomberokem. Venku po jasné výhře v Dubnici vyhrála také Trnava a se třemi body se vrací i Senica.

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 2:0

08.08.2010 19:30

Góly: 27. Filip Kiss (pen.), 71. Erik Grendel

V nedeľňajšej dohrávke 4. kola Corgoň ligy Slovan Bratislava na Pasienkoch o 19:30 privítal Banskú Bystricu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, keď Slovan na domácej pôde porazil 2:0 Banskú Bystricu.

Spočiatku to bol nudný futbal. Prvá vážnejšia akcia sa vyskytla po štvrťhodine hry, ale domáci Ivana vystrelil mimo Borošovej brány. V 25. minúte brankár hostí Peter Boroš dostal za zbytočný faul v pokutovom území na Sylvestra červenú kartu a z následnej penalty sa Filip Kiss nemýlil - 1:0. Tesne po polhodine hry domáci Ivana pekne nahral na Sylvestra, ktorého následná hlavička smerovala nad bránu hostí. V 40. minúte strelu hosťujúceho Gajdoša z hranice šestnástky pohodlne chytil brankár Slovana Putnocký. Po polčasovom hvizde domáci Slovan odchádzal do šatne za jednogólového vedenia.

V úvode druhej časti nebezpečne z 25 metrov vystrelil hosťujúci Hučko, ale jeho peknú strelu vyrazil Putnocký na rohový kop. V 55. minúte domáci Ivana pekne vystrelil, ale mieril tesne vedľa. Onedlho po peknej Ivanovej akcii mal šancu Sylvestr, ale bol neúspešný. Po hodine hry striedajúci domáci hráč Grendel pekne vysunul Kuzmu, ale bývalý kanonier práve Banskej Bystrice váhal so zakončením. V 71. minúte Slovan zvýšil svoje vedenie, keď sa po peknej akcii presadil Grendel - 2:0. Do konca zápasu sa už nič vážne nestalo. Belasí tak zvíťazili 2:0 nad Banskou Bystricou a pripísali si do tabuľky ďalšie tri cenné body.

Více informací k zápasu

MŠK Žilina - FC Nitra 5:1

07.08.2010 19:30

Góly: 16. Štefan Zošák, 18. Bello Babatounde, 33. Bello Babatounde, 75. Ondřej Šourek, 90. Dominik Fótyik - 82. Miloš Šimončič

V sobotu o 19:30 Žilina privítala Nitru. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich šošonov, ktorý na domácom prostredí deklasovali zverencov Ivana Galáda 5:1.

Domáci v úvode jasne dominovali. V 7. minúte po rohovom kope Ježa hlavičkoval Piaček, ale lopta smerovala tesne nad Hroššovu bránu. O deväť minút neskôr pekne vysunul domáci kapitán Jež kanoniera Oravca, ktorý sa preštrikoval cez hosťujúcu obranu, ale následne brániaci Štetina musel faulovať v pokutovom území a bola nariadená penalta, ktorú následne Zošák bezpečne premenil - 1:0. Onedlho domáci opäť zaútočili a bol z toho gól, center Zošáka spracoval Poliaček, ktorého strela skončila na pravej žrdi, ale na dorážku Bella už hosťujúci brankár Hroššo nemal nárok - 2:0. Z ojedinelej šance hostí mohol znížiť skúsený Hodúr, ale netrafil však odkrytú bránu Dúbravku. Šošoni opäť skórovali, Ježov center podbehol brankár hostí Hroššo, k lopte sa dostal Bello a pohodlne dorazil loptu do siete - 3:0. V 38. minúte Mrázov center našiel Oravca, ale ten hlavičkoval len do náručia Hrošša. V závere ešte pohrozil domáci Zošák, ale napálil len Hrošša.

V druhom polčase mali domáci opäť prevahu. V 57. minúte center Ježa na Oravca pridlhý. Po ďalšom centri domáceho Mráza sa hlavou presadil Oravec, ale z malého vápna Hrošša neprekonal. V 72. minúte pohrozil domáci Angelovič, ale jeho strela mierila tesne vedľa. Onedlho domáci zvýšili svoje vedenie, keď sa po chybe nitrianskej obrany presadil Šourek - 4:0. Onedlho pohrozili aj hostia, keď po Leškovej dobrej práci mieril tesne nad Mikuš. Hostia znížili stav v 82. minúte, keď sa presadil Šimončič - 4:1. Onedlho si vypracoval individuálnu akciu domáci Rilke, ale jeho následná strela Hrošša neprekvapila. O päť minút neskôr mal domáci Mráz vyloženú šancu, ktorú ale trestuhodne minul. Domáci ešte v závere zvýšili svoje vedenie, keď po centri Rilkeho sa presadil striedajúci Fotyik - 5:1. Žilina po skvelom výkone na domácej pôde deklasovala Nitru vysoko 5:1.

FC Zlaté Moravce - Tatran Prešov 1:0

Góly: 81. Matej Náther

V sobotu o 19:30 nováčik ligy Zlaté Moravce privítali Prešov. Hostia zo Šariša aj na štvrtýkrát v rade prehrali 0:1 a v tabuľke doposiaľ nezískali bod, naviac nestrelili čo len jediný gól.

V úvode sa hral opatrný futbal. V 5. minúte sa dostal k strele hosťujúci Cicman, ale Kuciak jeho strelu kryl. Následne pohrozili domáci, ale Candrákovu strelu Cicman odvrátil na rohový kop. Následný rohový kop rozohral Ondrejka, ale Stojanovičovu gólovú hlavičku na bránkovej čiare v poslednej chvíli odkopol jeden z obrancov hostí. V 19. minúte Chren pekne nahral Babicovi, ktorého strelu pozorný Diviš kryl. Hra mierne upadla a ďalšia šanca prišla až v 40. minúte, keď Tomko mohol skórovať, ale jeho strelu Diviš chytil. Do vedenia mohli ísť hostia v 43. minúte, keď Katona pekne nahral na Bognára, ale jeho strelu z hranice bieleho bodu v poslednej chvíli zblokoval domáci stopér Majerník.

V druhej časti hry mali domáci viac z hry, ale šance sa vyskytovali minimálne. Po hodine hry pekne vystrelil z 20 metrov domáci Babic, ale jeho dobrú strelu Diviš vytlačil na rohový kop. Onedlho pekne zakombinovala domáca dvojica Kuračka - Babic, ale následná strela druhého menovaného bola malinou pre Diviša. V 72. minúte mohol skórovať útočník Tatranu Bognár, ale z ťažkej pozície hlavičkoval vedľa. Vzápätí hosťujúcu akciu Katona - Bognár striedajúci Pribula zakončil veľmi nepresne. V 76. minúte Kuračkov roh našiel hlavu Candráka, ale Diviš bol pozorný. V 81. minúte domáci otvorili skóre, keď sa po peknej akcii presadil striedajúci Náther - 1:0. Hostia už nedokázali so stavom nič urobiť a v ďalšom zápase tentokrát proti Zlatým Moravciam tradične prehrali 0:1.

MFK Dubnica - Spartak Trnava 0:4

Góly: 10. Ľubomír Bernáth, 33. Ľubomír Bernáth, 59. Ľubomír Bernáth, 71. Roman Procházka (pen.)

V sobotu o 19:30 Dubnica privítala Trnavu. V zápase sa zrodila očakávaná výhra hostí, ktorý na Považí deklasovali domácich 0:4. V tomto zápase opäť potvrdil skvelú formu kanonier Spartaku Ľubomír Bernáth, ktorý v tomto dueli strelil hattrick a momentálne po 4. kole vedie v tabuľke strelcov.

Trnava mala od začiatku mierny tlak a v úvode už viedla. V 5. minúte sa Wellington zbavil domácej obrany, následne odcentroval na Bernátha, ktorý už potom prekonal Bajzu - 0:1. Onedlho domáci brankár Pavol Bajza musel čeliť strele Koneho, strelu afričana bez problémov chytil. Onedlho Bajza zvládol aj únik Bernátha a jeho strelu, neskôr Bicák zakončoval nepresne. Prevaha hostí sa ukázala aj v 33. minúte, keď opäť Bernáth hlavičkou zvýšil - 0:2. V závere musel zachraňovať Bajza pred Wellingtonom, ktorého peknú strelu nádherne kryl.

Domáci sa snažili v druhej časti zápasu spočiatku zvrátiť stav, ale v 59. minúte strelil Bernáth svoj hattrick opäť peknou hlavičkou - 0:3. Považania chceli naďalej urobiť niečo zo zápasom, ale v koncovke boli neúspešní. Najskôr nevyšiel pokus Bruška, onedlho ani snaha Porázika. V 71. minúte kopali hostia penaltu po faule na Wellingtona a záložník Spartaka Roman Procházka skóroval - 0:4. V závere zápasu boli ešte náznaky šancí, ale hostia si už vysoké víťazstvo nepustili z rúk.

DAC Dunajská Streda - FK Senica 2:3

Góly: 51. Zoltán Harsányi (pen.), 74. Behshad Yavarzadeh - 34. Jaroslav Diviš, 70. Tomáš Kóňa, 83. Tomáš Strnad

V sobotu o 19:30 Dunajská Streda privítala Senicu. V zápase sa nakoniec zrodila výhra hostí zo Záhoria, ktorý na Žitnom ostrove vyhrali 2:3. Domáci DAC tak po štvrtom kole Corgoň ligy podobne ako Prešov nemá na konte ani bod.

V úvode mali domáci mierny tlak. V 8. minúte vypálil Helísek, ale jeho strelu Bolek vyrazil. Na druhej strane Kóňa vysunul Diviša, ktorý ale následne minul bránu Kissa. V 20. minúte po chybe domáceho Struhára sa k lopte dostal aktívny kanonier Senice Juraj Piroska, ktorý z vyše 20 metrov namieril do brvna Kissovej brány. Domáci vzápätí pohrozili, keď Gašparíkov center Yavarzadeh spracoval a ukázal efektné nožničky, ale lopta letela nad bránu Boleka. Hostia postupne viac ohrozovali DAC. Tesne po polhodine hry Piroskovu strelu pozorný Kiss kryl. Onedlho hosťujúci Kóňa z hranice pokutového územia strieľal tesne vedľa. V 34. minúte sa hostia ujali vedenia, keď sa Diviš v súboji proti Struhárovi pekne uvoľnil a oblúčikom prekonal Kissa 0:1. Do konca polčasu sa už nič vážne neudialo a hostia po polčasovom hvizde viedli tesne 0:1.

V druhom polčase mali spočiatku mierne navrch domáci. V 51. minúte Wijlaars fauloval v šestnástke domáceho Oberta a nariadenú penaltu Harsányi pohodlne premenil - 1:1. V 56. minúte mohli domácich vyhrávať po Obertovom centri, keď následne Yavarzadeh z hranice malého vápna napálil do Boleka a z dorážky poslal Gašparík loptu len do bočnej siete. V 65. minúte vysunul Haršányi Helíska, ktorý zbehol popri obrancovi, ale trafil len Boleka. V 70. minúte po ojedinelom útoku Senice vyhral Smatana hlavičkový súboj a Kóňa tvrdou strelou spoza šestnástky nechytateľne trafil ľavý dolný roh - 1:2. O štyri minúty neskôr domáci vyrovnali, keď Nikoličov center umiestnil hlavou k pravej žrdi Yavarzadeh - 2:2. V 83. minúte sa hostia opäť dostali do vedenia, keď po chybe domácej obrany Strnad strelil rozhodujúci gól - 2:3. Do konca zápasu sa už nič vážne neudialo a Senica na Žitnom ostrove vyhrala tesne 2:3.

MFK Košice - MFK Ružomberok 0:1

07.08.2010 17:30

Góly: 53. Tomáš Ďubek (pen.)

V sobotu o 17:30 Košice privítali Ružomberok. V zápase sa nakoniec z plného počtu bodov tešili hostia, keď na Čermeli vyhrali najtesnejším rozdielom 0:1.

Spočiatku mali hostia viac z hry. V 6. minúte domáci Djokovič spravil veľkú chybu, k lopte sa dostal Ďubek, ale následne len trafil Tofilovského. Onedlho hosťujúci Kostelný nebezpečne hlavičkoval, ale mieril tesne nad. Postupne hra upadla. V 25. minúte hosťujúci Chovanec kopal priamy kop, ale Tofilovski nemusel zasahovať. Po polhodine hry vystrelili na bránu aj domáci, ale Čukičov priamy kop brankára hostí Hrdličku nezamestnal. V závere mal veľkú šancu hosťujúci Kroupa, ale jeho strela z voleja nemierila medzi tri žrde. Prvý polčas sa tak niesol v znamení bezgólového stavu.

V druhej časti mali hostia opäť prevahu. V úvode pohrozil hosťujúci kapitán Tomáš Ďubek, ale Tofilovski jeho pokus na dvakrát kryl. V 54. minúte domáci Čonka fauloval kanoniera hostí Kroupu v pokutovom území a nariadenú penaltu premenil Ďubek - 0:1. Hostí gól povzbudil a ešte viac zatlačili domácich. V 64. minúte Hoferica vo vyloženej šanci len trafil Tofiloského. O osem minút neskôr opäť Hoferica v ďalšej príležitosti znovu mieril len do srbského brankára Košíc. Domáci pohrozili v 77. minúte, ale Juharov priamy kop Hrdlička chytil. Ružomberok si už vedenie nepustil z rúk a z východoslovenskej metropoly si odváža tri body, po výhre 0:1.