Corgoň liga - souhrn 25. kola

08.04.2011, 19:21, aktualizováno 09.04.2011, 19:26
Žilina jen remizovala v Banské Bystrici, Senica ovšem nezareagovala a doma brala pouze bod ze zápasu s Dubnicou. Pobízet se naopak nenechal Slovan, který porazil Zlaté Moravce. Trnava přehrála Prešov, tři body má i Nitra a už v pátek uspěl Ružomberok...

FC Nitra - MFK Košice 1:0

09.04.2011 17:30

Góly: 89. Ľuboš Kolár

V sobotu o 17:30 začal pod Zoborom zápas Nitra - Košice. V zápase dokázali vyhrať domáci, ktorých v závere zápasu pekným gólom spasil Kolár.

Spočiatku sa hral pod Zoborom zaujímavý futbal. V 5. minúte prvýkrát pohrozili hostia, ale Viazankova strela tesne minula svätyňu Hrošša. V 14. minúte Mikuš pekne vysunul Glendu, ale ten vystrelil nepresne. O dve minúty neskôr si vypracovali peknú akciu hostia, keď center Kolbasa nadvihol Škutka na Viazanka, ten ale nakoniec nedočiahol na loptu. O niekoľko minút neskôr mali Košice opäť dobrú šancu, ale po spolupráci Kolbas - Juhar nepresne vystrelil druhý menovaný hráč MFK. V 26. minúte po veľkej chybe brankára Nitry Lukáša Hrošša pri rozohrávaní mohol skórovať Kuzma, ale neuspel. Po polhodine hry mali hostia vyloženú šancu, keď Kolbasa nádherne vysunul Juhar, ale skúsený záložník či obranca trail žrď. Onedlho aktívny Kolbas centrom pekne našiel Škutku, ale ten strieľal následne vedľa. Polčas tak skončil pod Zoborom bez gólov.

V 47. min napriahol Šimončič z 22 metrov, no brankár Tofiloski bol pozorný. V 50. minúte strelili hostia gól, ale radosť im predčasne pokazil hlavný arbiter, ktorý im neuznal gól pre postavenie mimo hry. O päť minút neskôr mal šancu hosťujúci Matić, ale Hroššo si s jeho pokusom poradil. V 63. minúte strieľal Juhar len do Tótha, následne sa lopta odrazila k Viazankovi, ktorý ale bránu prekopol. V 68. minúte domáci obranca Kaspřák pekne z autového vhadzovania našiel Kolára, ale ten následne len nastrelil do náručia Tofiloského. V 73. minúte hosťujúci Matić dobre centroval na Škutku, ale ten hlavičkoval mimo. Onedlho vyskúšal Juhar z 25 metrov Hrošša, ale nebol úspešný. V 79. minúte Kuzma mohol dostať hostí do vedenia, ale Hroššo jeho pokus vyrazil, ešte musel následne odkopávať Tóth pred nabiehajúcim Viazankom. O tri minúty neskôr domáci Kolár zahrával priamy kop, ale Tofiloski jeho strelu kryl. Ten istý hráč v 89. minúte po rohovom kope skóroval, keď z otočky vyslal nechytateľnú strelu a Tofiloski tak nemal šancu - 1:0. Do konca zápasu si už domáci vedenie udržali a tak Kolár potrestal hostí za nepremenené šance.

FK Senica - MFK Dubnica 0:0

Góly: -

Na Záhorí to bol súboj prvého s posledným, ale opäť sa potvrdilo, ako je táto kombinácia zradná. V 25. kole Corgoň ligy sa tak z troch bodov v tomto zápase neradovalo ani jedno mužstvo, pretože na ukazovateli skóre svietil stav 0:0.

S podporou vetra začal líder tabuľky tento duel a Smetana to takmer hneď v 1. minúte využil. Jeho dobrá strela napokon skončila vedľa. Domáci posielali nebezpečné centre do vápna, hostia mali čo robiť, aby sa skóre nemenilo. Lukšík pálil a Kováč si vyprášil rukavice, po rohu hlavičkoval Gorosito, ale nad. Senica kontrolovala hru, ale nič vážne pred bránou hostí nevymyslela. V 22. minúte hrozil strelou pozdĺž Kuzma, Bolek zasahovať nemusel. Keď sa Senica už aj presadila Smetanom, rozhodca odpískal ofsajd. Peknú akciu predviedli aj hostia, Polách s Bruškom však kombinoval márne, nikoho v pokutovom území nenašli. Polčas tak skončil bez gólov.

Druhý polčas začal vlažne. Dubnica sa dostávala do možnosti na skórovanie sporadicky, aj to len po nemasných-neslaných centroch do vápna. Hrozil najmä skúsený Polách, Bolek veľa starostí nemal. Presadiť sa skúšal aj Ďurica, obrana na čele s Kováčom si poradila. Síce mala Senica územnú prevahu a častejšie loptu na svojich kopačkách, ale mnoho vody to nenamútilo. Aj náznaky šancí, napríklad Vavríka, končili len pri tom náznaku. V 77. minúte po kontre sa rútili do šance Ižvolt s Kuzmom, ale ani po tejto vyloženej šanci sa skóre nemenilo. Na druhej strane boli v šanci Smetana, Piroska a Gajdoš, ale už prekonaný Kováč napokon aj tak neinkasoval. Päť minút pred koncom pálil Kuzma opäť, Bolek vytlačil nad brvno svojej svätyne. Nepresadil sa strelou ani Augustíni a aktívny Piroska zahodil na konci veľkú možnosť. Hostia môžu ďakovať Kováčovi za bod. Senica remizovala s Dubnicou 0:0.

Spartak Trnava - Tatran Prešov 2:1

Góly: 5. Mário Bicák, 42. Koro Koné - 63. Ľubomír Meszároš

Mimoriadne gólovo plodné dejstvo, (oproti ostatným rezultátom) sa v 25. kole Corgoň ligy odohralo len na štadióne Antona Malatinského. Sympaticky hrajúci Prešov napokon odišiel porazený výsledkom 2:1.

Už v tretej minúte sa po priamom kope dostala k možnosti Trnava, prudká strela spoza šestnástky od Bicáka nešla medzi žrde. V 5. minúte sa však už skóre menilo, po výpade na pravej strane Tomačeka spravil chybu Plánička, keď neudržal loptu a Bicák mal pred nosom už len prádznu bránu - 1:0. Bicák bol aktívny aj naďalej, domáci predvádzali veľmi pekné kombinácie, Plánička tentokrát nemal problém. Prešov bol pod tlakom od začiatku a ťažko si vypracovával možnosti na skórovanie. Macko skúšal v 21. minúte z priameho kopu prekvapiť Rašku, ale dobrá lopta smerovala presne na neho. Hostia postupne preberali taktovku a dostali sa spod tlaku, neujala sa však ani ďalšia strela spoza vápna. V 34. minúte prišla chyba skúseného Petráša a akcia Tomačeka. Ten sa už-už dostával do zakončenia a pred prázdnu bránu, ale napokon bol jeho pokus práve Petrášom zblokovaný. Po rohu pálil Machovec, no mieril len do bočnej siete. 39. minúte mohla priniesť vyrovnanie, ale Macko po dobrom centri sám pred Raškom neuspel. V závere polčasu sa presadzoval Wellington, dobrou nahrávkou našiel Koného a ten zvýšil na 2:0. Procházka mohol po chybe hostí zvýšiť opäť, prízemnou strelou Pláničku neprekvapil.

Druhý polčas priniesol vatu v strede ihriska, až do 55. minúty. Skúsil to spoza pokutového územia Žúrek, Raška vyrazil iba pred Meszároša, ale ten potvrdil svoje "kvality" a mieril všade, len nie do siete. Konečne sa však jeho strelecká smola prelomila v 63. minúte, po Žúrkovom centri Raška nepochodil s jednoduchou loptou, odrazená sa dostala práve k bývalému hráčovi Slovana Bratislava a ten volejom znížil na 2:1. V 69. minúte sa odhodlal k strele Macko, našiel však iba pozorného Rašku v strede brány. V 75. minúte šiel sám na Pláničku Tomaček, po boku mal Bicáka, ale hosťujúci brankár vytiahol výborný zákrok a oboma nohami mu zneškodnil príležitosť zvýšiť skóre. Prešov sa snažil o vyrovnanie všemožnými akciami, či štandardkami, ani kombinácie neboli zlé, ale obrana Trnavy všetko bezpečne odvracala. Bicák provokoval, Trnava aj zdržovala, aj útočila, ale Prešov aj tak nedal gól a tak prehral 2:1.

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 1:0

Góly: 82. Filip Šebo

V sobotu o 17:30 Slovan Bratislava na Pasienkoch privítal Zlaté Moravce. V zápase sa zrodila očakávaná, ale utrápená výhra domácich, ktorý potvrdili svoju formu na jar a porazili nováčika 1:0.

Spočiatku sa len oba mančafty oťukávali, takže prvá šanca prišla v 17. minúte, keď technicky zakončoval domáci Kordič, ale mieril nad bránu. O dve minúty neskôr si Kuciak poradil so strelou Milinkoviča a onedlho iba kontroloval loptu pri pokuse Žofčáka. V 24. a 26. minúte skúľal šťastie hosťujúci Žilák, ale ani pri jednom pokuse nepochodil. V 38. minúte domáci Kordič mohol skórovať po centri Žofčáka, ale nakoniec na loptu nedočiahol. Onedlho sa podobná situácia podobná situácia odohrala na druhej strane, keď center Pavelku nezúžitkoval Orávik. V 40. minúte boli hostia veľmi blízko ku gólu, keď Hruška z priameho kopu trafil vzdialenejšiu žrď Putnockého brány. V 42. minúte na druhej strane hosťujúci gólman Kuciak včasným vybehnutím zmaril šancu dvojice Guédé - Kordič. Do konca polčasu ešte mierili na Putnockého dve strely, ale pokusy Hrušku a Pavloviča neboli náročnými pre brankára Belasých.

V druhom polčase spočiatku viac vynikali domáci. Veď necelú minútu po začiatku druhej časti zápasu strieľal Milinković, ale tesne minil bránu Kuciaka. Podobne to skúšal srbský hráč proti Kuciakovi v 52. minúte, ale ani tentokrát neprekonal skúseného brankára. V 64. minúte Kuciak vyboxoval center Žofčáka pred nabiehajúcim Šebom. O niekoľko minút neskôr mal Šebo vyloženú šanca, ale trafil zblízka len žrď. V 76. minúte zahcránil Putnocký pred Tomášekom, ktorý sa rútil do šanca. V závere si vytvoril Slovan veľký tlak a v 82. minúte to využil Filip Šebo, ktorý hlavičkou po rohovom kope skóroval do siete Kuciaka - 1:0. Do konca zápasu sa ešte rysovalo niekoľko sľubných šancí na domácej strane, ale gól už nepadol a SLovan vyhral na Pasienkoch 1:0 nad Zlatými Moravciami.

Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 0:0

09.04.2011 15:30

Góly: -

Prvý zápas v sobotňajšej porcii Corgoň ligy gól nepriniesol. Žilina v náročných podmienkach ukopala bezgólovú remízu.

Vo veternom počasí začali domáci aktívnejšie, v 6. minúte centroval Hučko a Pleva loptu pohladil nad brvno. Dopredu išiel aj Ceesay, po aute hlavičkoval vedľa. Aktívnejšia bola domáca Dukla, potvrdil to Jakubko v 13. minúte. Tá pre hostí napokon nešťastná nebola, Krnáč jeho samostatný nájazd vychytal. Brankár hostí mal väčšinou platonickú prácu, Hesekova rana šla vedľa žrde, no najmä v 30. minúte sa nemusel sťažovať ani Pindroch. Ten výborne čítal hru a zmaril nádejnú šancu Majtána. V 38. minúte začal individuálnu akciu opäť Hesek a skončila sa v rukaviciach Krnáča, pretože lopta mierila len do stredu brány. V závere polčasu sa lopty krútili do šestnástky hostí, no nič výrazné pred bránou neprišlo.

Druhý polčas sa začal opäť svižne, v 50. minúte sa mohlo meniť aj skóre. Brašeň sa preštrikoval aj cez Štrbu až ku Krnáčovi, ale zblízka trafil iba do neho. Domáci tak spálili už svoju druhú veľkú šancu. Banská Bystrica bola naďalej aktívnejšia, šošoni sa nevedeli dostať do hry, Lietava bol vpredu tragický a ani Ceesay nemal svoj deň. V obrane však dobre pracoval najmä Mabouka a tak sa skóre nemenilo ani po hodine hry.

V 63. minúte to mohlo byť inak, ale ani Pleva vo vyloženej šanci neuspel. Volejom po Brašeňovom priťuknutí pálil tesne vedľa. Vzápätí pálil Poljovka z priameho kopu, prudká strela šla tesne nad brvno. V 74. minúte po rohu hlavičkoval Jakubko, Krnáč bol pozorný. V závere zápasu domáci ešte viackrát pohrozili nebezpečnými centrami, zaúradoval aj nepríjemný vietor a lietajúce bannery, ale napokon ani to a ani dvojica účastníkov MS v JAR sa nepostarala o žiaden gólový zápis. Skóre tak ostalo nezmenené 0:0.

MFK Ružomberok - DAC Dunajská Streda 1:0

08.04.2011 17:30

Góly: 70. Tomáš Ďubek (pen.)

V piatok o 17:30 sa začala predohrávka 25. kola, keď Ružomberok privítal Dunajskú Stredu. V nudnom zápase sa zrodila výhra domácich, ktorí porazili bezzubých hostí tesne 1:0.

V prvom polčase sa nehral pod Čebraťom dobrý futbal, futbalu škodil aj silný vietor, ktorý iba znepríjemňoval hráčom hru. V zápase sa vyskytli len dve strely na bránu v podaní domácich. Takže divákov v prvej polovici zápasu potešil hlavne polčasový hvizd hlavného rozhodcu Kráľoviča.

V druhom polčase to už nebola taká hrôza, prevahu začali mať domáci hráči. V 57. minúte po odrazenej lopte strieľal z diaľky domáci Ďubek, ale Novota bol pozorný. Neskôr na chvíľku upadla hra, najskôr prišla šanca v 69. minúte - hosťujúci Matůš fauloval v pokutovom území Sivčeviča a následný nariadený pokutový kop Ďubek s prehľadom premenil - 1:0. V 75. minúte mali Liptáci ďalšiu veľkú príležitosť - na Hofericov center si zľava nabehol Sivčevič a ten prudkou strelou narobil práce Novotovi. V závere ešte tlačili na hostí Liptáci, ale do konca zápasu sa už skóre nezmenilo. Pod Čebraťom tak vyhral zaslúžene domáci tím 1:0.