CORGOŇ LIGA - 2. KOLO

24.07.2006, 20:44
Posledný víkend bol na slovenských štadiónoch divoký. Problémy s divákmi mali v Senci, kde sa bili Trnavčania a v Petržalke kde demolovali štadión Slovanisti. Výsledky nie sú až na víťazstvo Interu nad majstrom nečakané, hoci Senec vysokým víťazstvom svojich fanúšikov potešil.

FC Senec - FC Nitra   0:1
Branka:  90. Áč

V tradičnej piatkovej predohrávke v Senci sa z víťazstva rovnako ako pred rokom tešila Nitra výsledkom 1:0. Samotný zápas ale vysokú úroveň nemal, obe mužstvá, zvlášt to Senecké hrali nervózne. Nitra mohla otvoriť skóre po rohovom kope, no Grajciarova hlavička smerovala len nad bránu Slovenčiaka. Senec bol celý polčas okrem priameho kopu Augustína absolútne bez šancí a zdá sa, že v tomto ročníku ho čaká ťažký boj o záchranu.

Senčania mohli napokon skórovať v druhom polčase, Senecký ale Kitašovu strelu s problémami zlikvidoval. Druhý polčas bohužial pokračoval v medzišestnástkovom futbale. Senec síce v závere skúšal prekonať Seneckého, tešil sa ale nakoniec Áč na druhej strane keď prekonal Slovenčiaka a zabezpečil aspon do nedele prvé miesto v tabuľke pre Nitru.

ZŤS Dubnica - MFK Ružomberok   0:0

Zápas medzi mladučkým mužstvom z Dubnice a exmajstrom z Ružomberka, ktorému sa v Dubnici tradične nedarí sa niesol v znamení skvelých výkonov oboch brankárov. Pritom domáci mali viesť už v deviatej minúte ale strela Oberta na bránkovej čiare nešťastne trafila spoluhráča Kužmu. Práve Kužma mohol v 29. minúte po dvoch únikoch odčiniť nešťastnú deviatu minútu, no Novotný a neskôr brankár Liptákov Hajdúch mu v tom zabránili. Exmajster sa prebral až pred koncom prvého polčasu, ale svoje šance nedokázal využiť.

Hajdúch sa vytiahol aj v druhom dejstve keď vychytal po sóle Kišku, alebo keď zlikvidoval pekný lob Jána Zápotoku. V 63. minúte včas vybehol Perniš a odvrátil nebezpečnú loptu Pilára. Tri body mohli strhnúť na svoju stranu Sivčevič, Macko či Zošák, zvlášť lopta posledne menovaného v 84. minúte vystrašila domácich priaznivcov, ale Perniš zasahoval opäť bezchybne. Obe mužstvá sa tak rozišli zmierlivo za veľkej spokojnosti oboch trénerov.

Spartak Trnava - MFK Košice   5:1
Branky:  9. P. Ďuriš, 17. Bernáth, 25. P. Ďuriš, 81. Barčík (pen.), 90. Filipovič - 77. Piatka

Po zbabranom prvom kole na Liptove sa Spartak vypol k bezchybnému výkonu a v skvelej atmosfére rozstrieľal Košičanov 5:1. Výborný zápas predznamenal Ďuriš, ktorý už v deviatej minúte potvrdil že (nielen) úvod patril domácim. O ďalších deväť minút sa prekľučkoval chybujúcou obranou Košíc Bernáth a úspešne zakončil. K debaklu sa začalo schylovať v 25 minúte, kedy Ďuriš strelil svoj druhý gól ďalšou peknou strelou a uzavrel tak gólový účet prvého polčasu.

Po polčase aktívny Ďuriš centroval na hlavu Barčika, ale jeho hlavička smerovala len do brvna. Za Košice konečne aspoň pohrozil Bašista, a o zníženie sa postaral o pár minút neskôr osamotený, v páde hlavičkujúci Piatka. O minútu neskôr ale na rozdiel troch gólov prinavrátil z penalty po falue na Filipoviča Barčík. Sám Filipovič nakoniec v nadstavenom čase piatym gólom po skvelej práci Tomčáka dokonal trnavské dielo. V malom slovenskom Ríme sa črtá futbalový ošiaľ, ktorý by mohol ešte umocniť dobrý výkon nabudúci týždeň v Nitre.

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica   0:3
Branky:  21. Peter Ďurica, 88. Palic, 90. Hučko

Domáci Trenčín nastúpil do novej sezóny s holandským kapitálom, anglickým trénerom, optimistickými vyhláseniami a snahou hrať ofenzívne. Po dvoch kolách majú ale Trenčania na konte gólov inkasovaných desať a iba jeden vstrelený. V sobotu mladučký tím na skúsenejších vojakov z Dukly očividne nestačil, hoci si prvú šancu šancu stretnutia vytvoril v osenmnástej minúte domáci Hlohovský. Už o tri minúty ale vojaci vyhrávali. Ďurica nádherne trafil po rozohratí nepriameho kopu a jeho strela sa odrazila od žrde do brány. Do polčasu ešte chceli Bystričania strelami Ďuriša a Pečovského zvýšiť.

To sa im podarilo až na konci druhého polčasu, ktorý vyznel z oboch strán poslabšie. Zvlášť nemohúcnosť domácich vytvoriť si gólové šance a preniknúť cez dobre sústredenú obranu hostí bola tragická. Dve minúty pred koncom stretnutia po úniku Hučka zvýšil Palic a dobre hrajúci Hučko podčiarkol svoj výkon pekným prienikom s gólovou koncovkou v 90. minúte.

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava   1:0
Branka:  41. Černák

Najslávnejší slovenský klub a premiéra domácich v najvyššej súťaži vypredala zrenovovaný štadiónik v Zlatých Moravciach. Domáci navyše divákov potešili solídnym výkonom a víťazstvom, ktoré sa cení. V prvej minúte vyvolala potlesk strela Gibalu po prihrávke Ondrejku. Krátko nato strieľal zo štandardky Greguška a po následnom rohu hlavičkoval Klabal. Za Slovan strieľal Kubala s po polhodine gól nestrelil ani Masaryk. Prvý gól v lige a nakoniec aj víťazný pre Zlaté Moravce zabezpečil hlavou v 41. minúte Černák.

Nováčik potvrdzoval že do súťaže patrí aj po prestávke, ale aktívnejší boli Slovanisti. Brankár Peškovič ale svoj tím podržal po veľkých šanciach a strelách Kubalu, Slováka, Masaryka či Poliačeka ktorý trafil žrď. Záver stretnutia zvládli Moravčania perfektne, Slovan ani nepustili do šance a sami takmer zvýšili vďaka Chrenovi. Jeho gól ale pre ofsajd neplatil.

MŠK Žilina - Artmedia Petržalka   1:0
Branka:  72. Štyvar

Do boja o titul sa aj tento rok opäť pustili MŠK Žilina a Artmedia Petržalka a ako sa zdá, na ťažkú bitku ktorú budú prevdepodobne medzi sebou zvádzať práve tieto dva celky je aspoň nateraz lepšie pripravená Žilina. Šláger ale pripomínal skôr šachovú partiu s množstvom nepresností a hlavne faulov.

Oba celky sa snažili predovšetkým neinkasovať a tak sa veľa šancí nezrodilo. Už v dvanástej minúte musel vystriedať Oravca Gajdoš a práve tento hráč mohol otvoriť skóre hlavičkou keby trafil zhruba v polovici prvého polčasu bránu. O pekné momenty sa postarali Žilinčania pred polčasom vďaka dlhému úniku a následnej dobrej strele tesne mimo vďaka Breškovi a krátko nato vystrelil z priameho kopu do brvna Jež.

Druhý polčas začali aktívnejšie domáci, zápas však aj naďalej trpel na nedostatok gólových šancí. V skrumážach a zmätkoch v oboch obranách sa nedokázal zorientovať ani Martin Ďurica a na druhej strane ani niekoľko hráčov Žiliny, keď nakoniec hráči Artmedie loptu odkopli. Skvelý ťah sa v 64. minúte podaril trénerovi Žiliny Vrbovi keď poslal na ihrisko Štyvara, ktorý onedlho nato, v 73. minúte po skrumáži pred bránou Petržalky rozhodol veľmi vyrovnaný zápas. Hostia sa už dokoca zápasu do väčších príležitostí nedostali a Žilina si svoje veľmi dôležité víťazstvo ustrážila.