CORGOŇ LIGA - 10. KOLO

14.10.2004, 15:45
Aktuality
Desáté kolo slovenské Corgoň ligy žádné překvapení nepřineslo. Vyhrála jak vedoucí Dubnica, tak i další tři v pořadí – Žilina, Ružomberok a Petrželka. Na chvostu se stále s jediným bodem krčí Inter Bratislava, který v domácím prostředí v derby podlehl Petržalce.

FC Senec - Artmedia Petržalka   0:0

Na Pasienkoch se odehrál zápas týmů z opačných pólů tabulky. Domácí pokračují v neutěšujících výkonech této sezóny a i přes výměnu trenéra potvrdili, že jsou z formy. Hosté se ujali vedení gólem Fodreka z 25. minuty a již za sedm minut to bylo 2:0 po gólu Šeba. Petržalka držela otěže zápasu pevně v rukou a potvrdila to v 79. minutě, když na 3:0 zvýšil Šoltis. Domácím se sice podařilo snížit na konci zápasu brankou Halenára, ale to bylo z jejich strany všechno. Artmedia zaslouženě vyhrála a prodloužila čekání Interu na výhru již na deset zápasů v řadě.

AS Trenčín - ZŤS Dubnica   2:2
Branky:  69. Godál, 84. Mičenec (11 m) - 59. Seye, 75. Kiška

Do Ružomberku přijel nováček z Rimavské Soboty a byl to zápas, kde se potvrdila stávající forma obou týmů. Domácí celek začal roli favorita plnit už od začátku utkání a tuhle úlohu si zachoval po celý zápas, když hráčům hostujícího týmu dovolil jen snižovat dvougólový náskok ze začátku zápasu. Hattrickem se blýskl domácí Števko. Hosté v tomhle zápase potvrdili velmi špatné výkony, které předvádějí na cizích hřištích, když prohráli všech pět zápasů, které venku odehráli.

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava   0:0

V utkání Púchova s Dubnicí se vše podstatné odehrálo ve druhé půli, kdy se v rozmezí čtyř minut postupně za hostující celek trefili Kopačka a Pleva a rozhodli tak o osudu zápasu. Domácím se podařilo díky Bakošovi snížit na 1:2 až v samém závěru. Dubnica si tak udržela první místo v tabulce a prodloužila svou sérii neporazitelnosti na deset zápasů

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava   0:0

Do Trnavy přijel mistrovský celek ze Žiliny, ale vůbec to nevypadalo jako zápas týmů, které mají rozlišné starosti. Jediný gól vstřelil ve 24. minutě hostující Šesták a rozhodl tak o nejtěsnějším vítězství Žiliny. Úřadující mistr tak po této výhře stále drží krok s první Dubnicí.

MFK Ružomberok - MFK Košice   1:0
Branka:  90. Jurč

Zápasem týmů ze středu tabulky bylo uzavřeno 10. kolo Slovenské Corgoň ligy. Byl to zápas plný zvratů se šťastným koncem pro domácí hráče, i když po většinu času tahali za kratší konec. Hosté z Dubnice dvakrát v utkání vedli, ale ani to jim nebylo nic platné, protože hráči Trenčína dokázali během dvou minut na konci zápasu otočit výsledek,když vítězný gól do sítě hostů vstřelil v 82. minutě Lietava a rozhodl tak o těsném vítězství Trenčína.