CORGOŇ LIGA - 1. KOLO

17.07.2006, 20:45
V prvom kole sa v dobrom svetle ukázali všetci traja nováčikovia napriek tomu, že Senec prehral. Hrou nesklamal tak isto, ako aj Dubnica. Dukla konečne doma zdolala Žilinu a mohlo by to znamenať lepšie výkony v sezóne? Uvidíme tak ako aj to, či Ružomberok udrží nastúpený trend a obháji titul. Liga sa začala s dobrými zápasmi, tak príďme sa počas sezóny pozrieť na futbal a uvidíme viac!

MŠK Žilina - AS Trenčín   7:1
Branky:  1. Nemec, 18. Porázik, 31. Breška, 50. Breška, 63. Vladavič, 80. Štyvar, 90. Vladavič - 68. Doubek

Majstrovská Žilina začala proti Trenčínu, ktorý nastúpil pod vedením nového zahraničného trénera McDonalda, podobne aktíve ako boli fanúšikovia zvyknutý z predchádzajúcej sezóny, keď hneď v prvej minúte otvoril skóre kanonier Nemec. Hostia sa neprišli do Žiliny iba brániť, čo ukázal Doubek, ktorého projektil musel zlikvidovať Kuciak, a následne odkopával pred Kamenským Hubočan. V 18. minúte po Breškovom centri hlavičkoval Porázik do pristru kde sál brankár Hodál, no následnú dorážku už usmernil medzi tri tyče – 2:0. V 26. minúte mohol znížiť Doubek no jeho zakončenie nebolo dostatočne presné. V 31. minúte pekne preloboval Breška Hodála a bolo už 3:0.

Po prestávke zvyšoval Breška už na 4:0 keď usmernil do brány strieľaný center zo strany. Novú posilu Žiliny Brešku po hodine vystriedal Vladavič, ktorý po prihrávke Porázika okamžite zvyšoval na 5:0. V 66. minúte zneškodnil na jednej strane dobrú strelu Hlohovského Kuciak, na druhej strane si Hodál poradil s pokusom Ježa. O dve minúty neskôr zaznamenal Trenčín aj svoj čestný úspech, keď sa lopta od Doubeka dokotúľala až do Kuciakovej brány – 5:1. V 80. minúte prestrelil Štyvar Hodála a dával už na hrozivých 6:1. V samom závere pridal svoj druhý gól v zápase Vladavič a bolo 7:1. Žilinčania tak zvládli generálku pred 1. predkolom Ligy Majstrov, v ktorom sa stretnú s luxemburským Dudelange.

MFK Košice - FC Senec   0:0

Senec pricestoval do metropoly východného Slovenska len s trojicou náhradníkov si stanovil za hlavný cieľ defenzívu. Košičania sa pustili do utočenia hneď od začiatku, už v 6. minúte vyrážal Novákovu delovku brankár hostí Slovenčiak na roh. V 15. minúte zachránili Slovenčiaka naopak obrancovia Senca, ktorý Bjedovovu hlavičku vyrážali z bránkovej čiary na roh. O pár minút sa neujala ani strela Kolbasa. V 20. minúte sa pekne uvoľnil Bjedov, no opäť sa zaskvel vynikajúci Slovenčiak. V ďalšom priebehu prvého dejstva sa hralo iba medzi šestnástkami. V 39. minúte mal dobú príležitosť Novák, ktorý však len tesne minul bránu hostí.

Po zmene strán sa dostali k slovu aj hostia, keď Papajov volej musel kryť domáci gólman Putnocký. V 65. minúte nevyužil Bjedov svoju ďalšiu veľkú šancu. S pribúdajúcimi minútami sa na kopačky domácich pomaly začala vkrádať nervozita. Posledná polhodina sa niesla v znamení obrovského tlaku domácich. No v bráne neskončil priamy kop Labuna, ani hlavička Bjedova, ktirú opäť zneškodnili obrancovia hostí, a keď sa neujala ani šanca Milinkoviča, ktorú perfektným zákrokom zlikvidoval Slovenčiak zápas sa skončil bezgólovou remízou 0:0, s ktorou môže byť oveľa viac spokojnejší Senec.

FC Nitra - Dukla Banská Bystrica   1:0
Branka:  40. Jakubjak

Nitrania pod taktovkou nového českého kormidelníka Hapala začali zápas aktívne a od začiatku jasne diktovali hru svojmu súperovi z Bystrice. Do prvej príležitosti sa dostali domáci v 10. minúte, keď Farkašov center usmernil na brábu Jakubjak, no brankár hostí bol pozorný. Nitrania mali viac z hry, ale strelám Jakubjaka a Farkaša chýbala väčšia presnosť. Až päť minút pred koncom prvého polčasu obišiel mladý Jakubjak všetko čo mu stálo v cete a do opustenej brány dal na 1:0.

V druhom dejstve zostala hra nezmenená, domáci udávali tempo hry a Bystričania sa po väčšinu času len bezmocne bránili. V 60. minúte sa skúšal zvýšiť skóre na 2:0 Šimončič, ale jeho delovka skončila mimo brány. V 87. minúte o sebe dali vedieť aj hostia, keď strieľal Lietava, no Senecký jeho strelu bez problémov kryl. Minútu pred koncom riadneho hracieho času nastreli Hrnčár z priameho kopu tyč, a keď nedokázal dopraviť loptu do siete ani Hesek stav 1:0 zostal nezmenený.

Artmedia Petržalka - FC Zlaté Moravce   5:0
Branky:  21. Oravec, 53. Halenár, 59. Halenár, 68. Guédé, 87. M. Ďurica (pen.)

V zápase za Starým bratislavským mostom začala domáca Artmedia napĺňať už od úvodu úlohu papierového favorita proti nováčikovi zo Zlatých Moraviec. V 6. minúte prihral dobre Ďurica Halenárovi, ktorého strelu vyškriabal gólman Peškovič s námahou na roh. O štvrťhodinu neskôr sa už domáci radovali z prvého presného zásahu v novom ročníku, keď Oravec zoči-voči Peškovičovi nezaváhal – 1:0. Hneď nato moha Artmedia viesť dvojgólovým rozdielom, no Guedého pokus zneškodnil opäť Peškovič. V 30. minúte mali blízko ku gólu i hostia, ale Farkašova hlavička skončila iba na brvne Kamenárovej brány. Tesne pred prestávkou sa ocitol v dobrej pozícií Oravec, ktorý však nemieril presne.

V druhom dejstve hrala Artmedia uvoľnene z čoho pramenili aj viaceré oku lahodiace akcie. V 53. minúte zvýšil na 2:0 Halenár, keď zblízka nedal Peškovičovi šancu, podobne si kanonier domácich poradil aj v 59. minúte a dal už na 3:0. O desať minút neskôr po spolupráci dvoch legionárov Adewunmiho a Guedého dával druhý menovaný na 4:0 v prospech vicemajstra z Bratislavy. Tesne pred koncom zápasu sa dopustil faulu v pokutovom území Peškovič, a následný pokutový kop s prehľadom premenil Ďurica a stanovil tak na konečných 5:0.

MFK Ružomberok - Spartak Trnava   2:0
Branky:  30. M. Bakoš, 69. Kúkol

Zápasu, ktorý sa odohrával pred televíznymi kamerami od začiatku nechýbalo nasadenie, no futbal sa po väčšinu času hral len medzi šestnástkami. Vzruch priniesla 30. minúta, kedy sa priameho kopu ujal Bakaš a jeho technická strela skončila až za brankárom Kameschom – 1:0. Po vstrelenom góle domáci ožili a začali produkovať futbal, ktorý sa páčil aj divákom, ktorý zavítali na štadión. V 41. minúte sa v dobrej pozícií ocitol Trnavčan Kopúnek, no jeho pokus skončil len tesne vedľa brány domácich. Hneď bolo opäť horúco pred trnavskou bránou, keď Mackovu delovku Kamesch vyrazil rovno na nohu Bakoša, ktorý trafil žrď, no vzruch bol zbytočný lebo už predtým avizoval čiarový rozhodca ofsajd.

Na začiatku druhého polčasu mohol zvýšiť na 2:0 Žofčák, ktorý prestupuje do Sparty Praha, no z pár metrov netrafil bránu. V 69. minúte už bolo 2:0 , keď sa ujal technický pokus Kúkolu. Na ihrisku sa potom už len viac iskrilo a po škaredých fauloch pribúdala aj nervozita, ktorá sa preniesla aj do sektoru pre hostí, kde fanúšikovia Spartaku dávali svoju nespokojnosť s výsledkom najavo vytrhávaním sedadiel a hádzaním predmetov na hraciu plochu. Aj napriek týmto okolnostiam získali po výsledku 2:0 prvé tri body v sezóne domáci.

Slovan Bratislava - ZŤS Dubnica   4:1
Branky:  12. Hanek, 22. Ľ. Meszároš, 36. Bajza (vl.), 76. Masaryk - 75. M. Kuzma