Brankář Vorel při ligové premiéře proti Plzni nervozitou netrpěl

29.11.2020 09:54 - Aktuality
Vojtěch Vorel (© dynamocb.cz)
 
Dva dny před zápasem s Plzní se českobudějovický brankář Vojtěch Vorel dozvěděl, že poprvé nastoupí v první lize. Premiéra v nejvyšší soutěži a hned proti jednomu z nejsilnějších týmů však čtyřiadvacetiletého gólmana nezaskočila. Nervozitu necítil a čistým kontem pomohl Dynamu v utkání 9. kola k nečekané bezbrankové remíze.

Vorel přišel do Budějovic před sezonou. Klub ho připravuje na roli budoucí jedničky, až skončí zkušený Jaroslav Drobný. A právě jednačtyřicetiletý veterán Vorlovi oznámil, že proti Plzni nastoupí. "Na rovinu mi před dvěma dny řekl, že se mám připravovat. Žádná nervozita ani nebyla," řekl Vorel v nahrávce pro média.

Plzeň byla podle očekávání aktivnější. "Říká se, že tyhle zápasy jsou pro gólmana lepší, protože má pořád co dělat. Ale každá mince má dvě strany, takže to také mohlo dopadnou špatně," uvedl Vorel.

"Musím poděkovat klukům z týmu, kteří to odehráli skvěle. Trenér i Jarda Drobný mě upozorňovali na to, že Plzeň je hodně nebezpečná při standardních situacích, protože má výborné hlavičkáře. Ale jak jsem říkal, kluci to dnes odbránili skvěle a já jsem se jim snažil pomoct," dodal.

Přestože Plzeň neměla smršť šancí, v několika momentech se do nadějné pozice v koncovce dostala. Podle Vorla byly nejsložitější hlavně standardní situace. "Dvakrát tam balon poskakoval v pokutovém území. A když je tam k tomu 20 hráčů, tak ten míč může kdekoliv vylítnout," uvedl Vorel.

Na prvoligovou premiéru si musel v Českých Budějovicích několik měsíců počkat, ale nijak ho to nepřekvapilo. "Při příchodu jsem věděl, jaká je moje pozice. Kdybych kvůli tomu dával hlavu dolů, nijak bych si nepomohl. Spíš jsem se snažil při tréninku makat a čekat na šanci," dodal Vorel.
Autor: ČTK
Počet zobrazení: 1788
Komentáře (7 / 0 nových)
grumpa
29.11.2020 12:17
#
To si tedy počkal. Ve Spartě neměl šanci? Proč se přiváděl Heča, když jsme měli Vorla? Vidí do toho někdo? Předem děkuji
TheMally11
29.11.2020 12:30
#
protože je to takové sparťanské
astv
29.11.2020 12:33
#
lubik
29.11.2020 12:52
#
Klasika, si pamatuju, že jsme měli i 4-5 kvalitních golmanů najednou. Odchovancům v podobě brankářů se moc šancí nedává.
kilobyte
29.11.2020 15:29
#
Když Heča přicházel tam měl Vorel na kontě 11 zápasů druhé ligy. Týmy, co chtějí hrát vepředu, moc šancí nezkušeným brankářům nedávají.
TurboPlastik
30.11.2020 00:41
#
Vorel nikdy na Spartu neměl. Chodil hostovat do Senice, kde krom jedné snad pulsezony lestil lavici
grumpa
01.12.2020 15:38
#
Díky všem
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.