31. KOLO FR. LIGY: DALŠÍ PLAŠILŮV GÓL

05.04.2004, 14:10
Aktuality
Do čela francouzské nejvyšší soutěže se po dvou kolech znovu vrátilo Monako, i když docela šťastným způsobem. Proti Ajacciu zahájilo velkým náporem, Giuly brzy nastřelil břevno, jenže do poločasu prohrávalo nečekaně vysoko 0:3.

Přesto nakonec knížecí tým dokázal urvat alespoň bod, který mu při překvapivé porážce Lyonu zajistil první místo. Jedním z hrdinů a podle místních médií i nejlepších hráčů utkání byl náš záložník Jaroslav Plašil: v 67. minutě snižoval střelou z levé strany pokutového území na 2:3.

Doposud vedoucí Lyon více než nečekaně prohrál doma s Marseille, hrající opět bez Skácela a Vachouška, 1:2. Hostům výborně zachytal Barthez, vítězné branky dávali na začátku Drogba a na konci rozesmutnil 38 000 diváků Meriem, který využil zaváhání rozevřené domácí obrany a prostřelil bezmocného Coupeta.

Díky těmto ztrátám se k vedoucímu duu přiblížil Paříž Saint-Germain (na Monako ztrácí čtyři, na Lyon pouze tři body). V tomto kole byl dokonce jediným z prvních pěti celků, který získal tři body a to i navzdory tomu, že Pařížané hráli bez svých dvou opor, Ljuboji a Heinzeho. Rozdílový gól zaznamenal kanonýr Pauleta, který se tak 40 000 diváků v Parku princů omluvil za neproměněný pokutový kop v 35. minutě (navíc nesprávně odpískaný). Prohra 2:3 znamená pro Nantes stejný výsledek, jakým před týdnem porazilo Montpellier.

Praktickým výsledkem 31. kola je, že ve hře o titul zůstávají už jen tři týmy. Za týden budou všechny hrát venku – Monako v Lensu, Lyon ve Štrasburku a PSG v Nice.

Nedařilo se ani celkům, bojujícím o pohár UEFA. Až v 90. minutě uzmuli Kapovou hlavičkou po rohu Lachuera hráči nevalně hrajícího Auxerre vítězství Guingampu na jeho hřišti. Auxerre přesto zůstává páté, na pohárové Sochaux, jenž pouze remizovalo s Toulouse 0:0 (penaltu neproměnil střelou do tyče Pagis), ztrácí tři body.

Rennes neuspělo v Lille, jediný gól vsítil Acimovič v 57. minutě, když prostřelil bezmocného Čecha. Náše reprezentační jednička se po zranění opět rozchytává k solidním výkonům a je jistotou v brance normandského celku.

Štrasburk vydřel remízu 1:1 v Bordeaux, solidní zápas odehrál po celých 90. minut poctivě bránící Václav Drobný.

Situace v dolních patrech tabulky se neustále mění, jedinou jistotou se stává sestup Le Mans, které po debaklu 0:5 v Métách ztrácí sedm kol před koncem na první nesestupové (17.) místo hrozivých devět bodů.

Výsledky:
Monako – Ajaccio 3:3 (50. Nonda, 67. Plašil, 95. Pršo – 36. a 42. Robin 25. Loko)
Lyon – OM 1:2 (18. Luyindula – 5. Drogba, 84. Meriem)
Montpellier – Lens 1:0 (31. Bamogo)
Bastia - Nice 2:1 (28. Diarra, 37. Maurice – 40. Meslin)
Lille – Rennes 1:0 (57. Acimovič)
Méty – Le Mans 5:0 (19., 50. a 67. Maoulida, 5. Borbiconi, 88. Thiaw)
Bordeaux – Štrasburk 1:1 (89. Costa – 80. Le Pen)
PSG – Nantes 3:2 (35. vlastní Armand, 69. Boskovič, 76. Pauleta – 17. Pujol, 90. Ziani)
Toulouse – Sochaux 0:0
Guingamp – Auxerre 2:2 (32. Dagano, 75. Colleau – 51. Sirieix, 90. Kapo)