30. KOLO FR. LIGY: ČECHŮV NÁVRAT, ÚSPĚCH I BOLEST

29.03.2004, 14:45
Aktuality
V napínavém zápase týmů, za něž nastupují čeští reprezentanti, překvapivě ve Štrasburku dominovalo Rennes 3:0. Hlavní zásluhu na tom opět měl švýcarský střelec Alexander Frei, autor dvou branek (v minulém kole čtyřikrát pokořil marseillského strážce svatyně Bartheze).

V závěru zápasu se však o brankovou konstrukci zranil po šestitýdenním výpadku chytající Petr Čech a musel být střídán druhým náhradníkem Pouplinem. Domácí Václav Drobný se na trávníku objevil až v 68. minutě a David Kobylík nebyl nominován vůbec.

Šťastně dosáhli výhry 2:0 hráči Sochaux: hosté z Mét si nejprve dali vlastní gól a druhý domácí přidali v poslední minutě. Ukončili tak neúspěšnou minisérii, během níž tři zápasy nevyhráli. Tři body jim pojistily čtvrtou příčku před pronásledovateli z Auxerre a Marseille.

Auxerre po vyřazení z poháru UEFA Eindhovenem zdolalo Toulouse 3:2 díky dvěma zásahům vedoucího muže tabulky střelců Djibrila Cissého, který se tak konečně trefil po sedmi kolech.

V rozpačitých výkonech naopak pokračují borci Marseille, přestože mohli být povzbuzeni vyřazením Liverpoolu v poháru UEFA. V jednom z klasických francouzských duelů dvou slavných, ovšem letos se trápících celků na svém Velodromu jen remizovali s Bordeaux 1:1. V dresu Olympique nenastoupil žádný z dvojice Čechů Skácel – Vachoušek.

Lídr soutěže z Lyonu zvítězil nejtěsnějším poměrem 1:0 na hřišti Nice, jemuž tak připravil teprve druhou letošní domácí porážku. O plný bodový zisk se tým trenéra Le Guena docela strachoval, vedení totiž držel už od 17. minuty, kdy se po kombinaci s Carrierem a Luyidulou trefil brazilský kanonýr Elber, který se klubu konečně začíná vyplácet.

Druhé Monako si odvezlo tři body ze hřiště beznadějně posledního Le Mans. Výhru 1:0 zařídil Dado Pršo a knížecí klub proto zůstává v kontaktu s vedoucím Lyonem. Náš záložník Jaroslav Plašil odehrál celý zápas.

O neporazitelnost, která trvala od 2. listopadu 2003, přišel před 38 000 diváky na stadiónu Felixe Bollaerta Paříž Saint-Germain. Zajímavé je, že se jeho přemožitelem stalo opět Lens, které stejně jako na podzim v Parku princů zvítězilo 1:0.

Nantes dovedl výhře nejlepší muž kola, rumunský útočník Viorel Moldovan, hattrickem: dorážkou, sporně z ofsajdu po sólovém úniku a po rohu. A to přesto, že domácí prohrávali už po třech minutách vlastencem Delhommeaua. V korsickém derby Ajjacio udolalo Bastii 1:0.

V příštím kole se čekají zajímavé souboje mezi Lyonem a Marseille a mezi PSG a Nantes.

Výsledky:
Nantes – Montpellier 3:2 (29., 50. a 90. Moldovan – 3. vlastní Delhommeau, 59. Moullec)
Ajaccio – Bastia 1:0 (22. Dioméde)
Štrasburk - Rennes 0:3 (60. a 62. Frei, 83. Monterrubio)
Le Mans – Monako 0:1 (50. Pršo)
Nice – Lyon 0:1 (17. Elber)
Sochaux – Méty 2:0 (51. vlastní Beria, 90. Pagis)
OM – Bordeaux 1:1 (52. Meriem – 9. Francia)
Guingamp – Lille 2:1 (13. a 34. Camara – 25. Bodmer)
Auxerre – Toulouse 3:2 (15. Akale, 44. a 65. D. Cissé – 9. Fauré, 78. Eduardo)