26. KOLO FR. LIGY: ŠEST REMÍZ V DEVÍTI ZÁPASECH

02.03.2004, 14:31
Aktuality
Jednou z nich byla i ta, co se zrodila v Auxerre. Domácí hráči se už už začínali radovat z výhry nad Paříží, když jejich gól zařídil neomylný střelec a vedoucí muž tabulky střelců Djibril Cissé na konci prvního poločasu.

Jenže přišla 80. minuta, v ní hostující Ljuboja ideálně naservíroval míč Canovi a pro něj již nebylo problémem vyrovnat a prodloužit tak sérii týmu z hlavního města na plných 14 utkání bez porážky. Na čtvrté místo se před Auxerre protlačilo Sochaux, vítěz 2:1 nad Bastií. Hrdinou zápasu byl „PAF“ Pierre-Alain Frau, který ve svém stém utkání v první lize nejprve přihrál Lonfatovi na úvodní gól a sám pak vsítil rozhodující v 59. minutě.

Vedoucí Monako, posledních dvanáct minut také s naším Jaroslavem Plašilem v sestavě, jen remizovalo před 32 000 diváky na hřišti topícího se Toulouse 1:1, přestože mohlo i vyhrát: v 88. minutě spálil Dado Pršo tutovou šanci v bezprostřední blízkosti svatyně domácího Revaulta. Vzhledem ke ztrátám Lyonu a PSG si však hráči knížecího týmu na čele stále udržují několikabodový náskok. Toulouse se v příštím kole střetne v boji o udržení s předposledním Montpellierem.

V mizérii pokračuje Olympique Marseille: už třetí zápas za sebou sice neprohrál, ale ani nevyhrál a bez vítězství nemůže na vyšší než šestou příčku pomýšlet. V bezgólovém zápase v Nice se opět ukázalo, že pokud se nedaří Drogbovi, nemá Olympique žádného střelce, schopného rozhodnout. Češi Skácel ani Vachoušek nenastoupili.

V Nantes se na remíze 1:1 naopak výrazně podíleli čeští hráči v dresu Štrasburku. Žlutozelení se nejprve dostali do vedení zásluhou krásné rány Da Rochy v 25. minutě, vypracovali si i spoustu dalších vyložených šancí, Racing ale vyrovnal ve druhé minutě natavení po rohovém kopu Davida Kobylíka vlastní brankou Yepese, jehož tísnil Václav Drobný. Branka byla nakonec připsána nešťastnému domácímu obránci.

Rennes uhrálo v Le Mans plichtu 2:2 trefou Diatty v nastaveném čase. Hosté stále hrají bez zraněného brankáře Petra Čecha, jeho náhradník Chaigneau podal jen průměrný výkon.

Zápas Guingamp – Méty byl odložen vzhledem k nečekanému přídělu sněhu.