12. KOLO PREMIER LEAGUE

08.11.2004, 09:49, aktualizováno 08.11.2004, 12:19
Aktuality
Arsenal zaváhal s Crystal Palace a Chelsea se po cenné výhře nad Evertonem dostala na první příčku Premeier League. V duelu městských rivalů z Manchesteru uhrálo City na půdě United remízu a Liverpool porvé v sezóně prohrál před domácím publikem...

Everton FC - Birmingham City   0:0

Arsenal zavítal na hřiště Crystal Palace a chtěl zapomenout na nepovedený zápas se Southamptonem. Od počátku dokázal favorit uzavřít domácí na jejich půlce, ale ani šance Reyese, Toureho a Fabregase nepřinesly gól. Trefil se po průniku Ljundberga až kanonýr Henry, pro kterého to byl desátý gól sezóny. Na tuto branku však Crystal Palace našel rychle odpověď – za pouhé tři minuty skóroval ze složité pozice Riihilahti po přihrávce Lakuse. A o chvíli později to mohlo být s "Kanonýry" ještě horší – posledně jmenovaný hráč z několika kroků přestřelil branku Arsenalu. Na druhé straně chtěl vítězství strhnout na stranu hostů opět Reyes – povedenou střelu ale dokázal gólman domácích zlikvidovat. Výsledek 1:1 tak vydržel k radosti diváků až do konce a londýnský klub seslal na druhé místo tabulky.

Aston Villa - Derby County   0:0

Bez Ruuda van Nistelrooye se musel v derby dvou klubů z Manchesteru obejít Alex Ferguson. V útoku tak dostali šanci Saha a Smith, kteří o sobě od počátku dávali vědět – již ve 4. minutě překonal Luis Saha brankáře Jamese, ale z brankové čáry vykopl míč obránce Jordan. Pak náledovaly dvě sporné situace v poutové území City: nejdříve byl sražen Silvestre a o chvíli později také Saha, penalta se však nepískala ani v jednom případě. Mnoho dalších šancí dokázala odvrátit výborně hrající dvojice stoperů hostů Mills s Distinem a brankář James. Proti nůžkám Smithe pak musel na brankové čáře zakročit Steve McManaman, který se tři minuty před koncem ocitnul v jediné vážnější příležitosti Manchesteru City, ale překonat Carrolla nedokázal.

Wigan Athletic - Chelsea FC   0:0

Chelsea využila zaváhání Arsenalu a posunula se na první místo. "Blues" dokázali využít svoji převahu v zápase s Evertonem až v druhém poločase, když se trefil Robben. Podobně se Nizozemec trefil i během týdne v utkání LM proti CSKA Moskva, kde jeho branka také zajistila plný bodový zisk. Petr Čech vychytal další nulu v letošním ročníku Premier League a mohl za to poděkovat bezchybně hrající obraně, která útočníky domácích držela po celý zápas v bezpečné vzdálenosti od jeho svatyně.

Middlesbrough FC - Tottenham Hotspur   0:0

Liverpool prohrál doma s Birminghamem a rozhodl o tom gól Andertona v druhém poločase. Za domácí, pro které to byla letošní první ligová porážka na Anfield Road, nenastoupil zraněný Milan Baroš. Jeho zranění však není vážné, reprezentační útočník si během týdne natáhl stehení sval. V útoku ho nahradili (nebo spíše nenahradili...) Kewell a Pongolle.

West Ham United - Bolton Wanderers   0:0

Také Patrik Berger není v pořádku a možná proto jeho Portsmouth hladce prohrál 3:0 s Aston Villou. Hlavní postavou zápasu byl peruánský útočník Solano - po úžasném sólu nejdříve nahrával Angelovi, který skóroval a poté sám přidal další gól po zaváhání obrany hostů.

Newcastle United - Portsmouth FC   0:0

Téměř vždy, když Newcastle hraje doma, tak padá mnoho gólů a nejinak tomu bylo i tentokrát. 51 tisíc šokovaných diváků však v zápase s Fulhamem sledovalo branky téměř výlučně v domácí síti. Po trefách Johna, Boa Morteho a dvou zásazích Malbranqua za domácí korigoval v závěru jen Bellamy na celkových 1:4. Newcastle tak má po dvanácti kolech zajímavé skóre – 23 vstřelených gólů proti 23 inkasovaným. Více nastřílených gólů má už je jenom Arsenal, naopak horší obranu má pouze poslední Blackburn.

Arsenal FC - Manchester United   0:0

V zápase Middlesbrough versus Bolton šlo o čelní příčky tabulky Premier League. Gól Pedersena téměř zajistil hostům tři body, ale v nastaveném čase srovnal ranou z voleje Boateng. Dobrou šanci na skórovaní měl několikrát i Hasselbaink, který se nakonec neprosadil.

Blackburn Rovers - Liverpool FC   0:0

Špatné výkony Tottenhamu pokračují i po rezignaci kouče Santiniho. Hlavně dva góly Bartletta rozhodly o výhře hostů z Charltonu 2:3.

Fulham FC - Reading   0:0

Remízou 1:1 skončil zápas Norwiche s Blackburnem v boji o udržení se v lize. Zdálo se, že domácí díky trefě Svenssona porvé v sezóně zvítězí, ale radost jim pokazil Dickov, který se trefil pouhé čtyři minuty před koncem. Blackburn tak zůstává na dně na poslední příčce o skóre právě před Norwichem.

Manchester City - Sunderland AFC   0:0

Další remízu viděli diváci v Southamptonu, který stejně jako v utkání s Arsenalem vstřelil dvě branky, tentokrát do sítě WBA. Obě zařídil domácí hrdina Anders Svenson. West Bromwich dokázal po dvou prohrách získat alespoň bod a zatím hájí nesestupovou pozici.