04.06.202315:58

Švýcarský pohár pro Young Boys

Výsledek finále Švýcarského poháru: BSC Young Boys - FC Lugano 3:2 (20. a 45+3. Nsamé, 86. Meschack - 53. Bottani, 88. Steffen).

15.05.202215:59

Švýcarský pohár pro Lugano

Výsledek finále Švýcarského poháru: Lugano - St. Gallen 4:1 (5. Celar, 44. Custodio, 58. Bottani, 70. Haile-Selassie - 21. Maglica).

30.08.202019:39

Young Boys vítězem Švýcarského poháru

Výsledek finále Švýcarského poháru: Basilej - Young Boys 1:2 (42. Alderete - 50. Nsame, 89. Spielmann).

03.07.202015:20

Ze Švýcarského poháru cesta do EL nepovede

Vítěz Švýcarského poháru přijde letos kvůli koronavirové krizi o tradiční postup do Evropské ligy. Vzhledem ke zpoždění programu a nabitému kalendáři se soutěž, jež byla zastavena po nástupu pandemie během rozehrané čtvrtfinálové fáze, nestihne dokončit do 3. srpna, na kdy UEFA stanovila uzávěrku pro Ligu mistrů i Evropskou ligu. Oznámili to dnes zástupci švýcarského svazu, kteří podle svých slov marně usilovali o odložení termínu. Vítěz poháru měl nastoupit ve 3. předkole Evropské ligy. Toto místo nyní připadne třetímu týmu ze švýcarské ligy, který měl původně začít už v 1. předkole. Šanci v 1. předkole nově dostane mužstvo ze čtvrtého místa tabulky, které momentálně drží Servette Ženeva.

ČTK
04.06.202012:13

Basilej si předehraje pohárové čtvrtfinále

Sezona švýcarského fotbalu se po koronavirové pauze rozběhne o několik dnů dříve, než se plánovalo. Termínem ligového restartu zůstává 19. červen, ale už 14. června se odehraje bez diváků čtvrtfinále Švýcarského poháru mezi Basilejí a Lausanne. Důvodem přeložení pohárového zápasu ze srpnového data je očekávaný nahuštěný program Basileje, kterou právě v tomto měsíci nejspíš čeká dohrávka Evropské ligy. Švýcarský mistr z let 2010-2017 v prvním zápase osmifinále EL porazil 3:0 Frankfurt, odveta se už kvůli koronavirové pandemii nehrála. Basileji navíc hrozí i kolize s novým ročníkem Evropské ligy. Klub je aktuálně v tabulce švýcarské ligy na třetím místě, jež zaručuje postup do předkola EL, které by se mělo hrát koncem července či začátkem srpna.

ČTK
19.05.201916:06

Basilej vyhrála Švýcarský pohár

Výsledek finále Švýcarského poháru: Basilej - Thun 2:1 (23. Al. Ajeti, 77. Frei - 81. Sorgić).

27.05.201817:43

Švýcarský pohár ovládl Curych

Fotbalisté FC Curych získali podesáté v historii trofej pro vítěze švýcarského poháru. Ve finále porazili mistrovský Young Boys Bern 2:1.

27.02.201822:54

Suchý se podepsal pod vyřazení Basileje

Reprezentační obránce Marek Suchý se vlastním gólem podepsal pod vyřazení obhájce prvenství Basileje ze Švýcarského poháru. V semifinálovém utkání na hřišti Young Boys Bern český bek ve snaze odvrátit centr překonal v pádu nechytatelnou hlavičkou k tyči kolegu z národního týmu Tomáš Vaclíka a stanovil v 64. minutě výsledek na konečných 0:2. Basilej v předchozích šesti letech chyběla ve finále domácí pohárové soutěže jen předloni. V minulém roce vyhrála trofej podvanácté v historii po vítězství 3:0 nad Sionem.

ČTK
25.05.201717:59

Švýcarský pohár ovládla Basilej

Výsledek finále Švýcarského poháru: Basilej - Sion 3:0 (47. Delgado, 62. Traoré, 89. Lang).

29.05.201618:33

Švýcarský pohár se vrací do Curychu

FC Curych stejně jako předloni triumfuje v národním poháru, Lugano svou první finálovou účast od roku 1993 nezúročilo. Lugano - Curych 0:1 (41. Sarr).

18.09.201521:13

Grasshoppers v poháru zaskočil třetiligista

Celek Grasshopper Curych možná ve švýcarské Super League dotírá na první Basilej, v domácím poháru si však dnes uřízl pěknou ostudu. Loňští čtvrtfinalisté stejně soutěže tentokrát vypadli hned na druhé překážce, když si na ně v poměru 3:1 vyšlápli fotbalisté třetiligového Könizu.

16.08.201519:08

Zeman pomohl k postupu Sionu

Martin Zeman se poprvé gólově prosadil v dresu Sionu. Levý záložník pomohl svému týmu k postupu v 1. kole Švýcarského poháru přes šestiligový Brunnen. Zeman ve druhé půli uzavřel skóre na 2:0.

ČTK
15.08.201522:28

Thun v domácím poháru potvrdil roli favorita

Soupeř pražské Sparty v 4. předkole Evropské ligy Thun zvítězil v utkání Švýcarského poháru na hřišti účastníka čtvrté nejvyšší soutěže Solothurnu 4:0. Za aktuálně poslední tým švýcarské ligy se v prvním poločase dvakrát prosadil Frontino a navázal na něj dvěma trefami v 63. a 85. minutě střídající Munsy. Sestava Thunu: Ruberto - Ferreira, Reinmann, Bürki, Wittwer - Zino - Rojas (57. Munsy), Frontino, Sutter (80. Lauper), Rapp - Buess (58. Zárate). První zápas 4. předkola se odehraje ve čtvrtek 20. srpna na Letné.

ČTK
07.06.201518:13

Sion potřinácté vyhrál domácí pohár

Finále švýcarského poháru opanoval Sion, jenž si naprosto jasně poradil s Basilejí. Pro hostující družinu se jednalo o historicky třináctý triumf ve Swiss Cupu.

transfermarkt.de
07.06.201516:12

Švýcarský pohár ovládl Sion

Výsledek finále švýcarského poháru: Basilej - Sion 0:3 (18. Konaté, 50. Edmilson, 60. Carlitos).

ČTK
07.04.201522:27

Swiss Cup - výsledek

Výsledek dnešního semifinálového utkání švýcarského poháru: Curych - Sion 0:1 (48. Konaté).

20.09.201420:32

Young Boys senzačně vypadli z poháru

Dva dny po razantním vstupu do Evropské ligy a vítězství 5:0 nad Slovanem Bratislava propadli bernští Young Boys ve Švýcarském poháru. V druhém kole soutěže je vyřadil tým Buochs, který hraje druhou meziregionální ligu, až pátou nejvyšší soutěž. Nejbližší soupeř pražské Sparty ve skupině I Evropské ligy (2. října) prohrál na hřišti outsidera 0:1. Hosté dostali gól už v páté minutě po nedorozumění v obraně a na obrat se nezmohli. Jsou tak prvním klubem Super League od roku 2005, který prohrál se soupeřem z páté ligy.

ČTK
21.04.201416:34

Swiss Cup pro FC Curych

Výsledek finále Švýcarského poháru: FC Curych - Basilej 0:0, 2:0 po prodloužení (100. a 114. Gavranović).

05.02.201421:25

Suchý přispěl k postupu Basileje

Marek Suchý si na své konto připsal první branku v dresu Basileje, český obránce v dnešním čtvrtfinále Švýcarského poháru přispěl jednou trefou k výhře 6:1 nad celkem Le Mont.

20.05.201323:23

Skončilo čekání Grasshoppers

Grasshoppers dnes ve finále Švýcarského poháru proti Basileji po výsledku 1:1 vyhráli na penalty a ukončili dlouhé čekání - nejúspěšnější švýcarský klub získal nějakou trofej po deseti letech.