24.01.200808:17

Altach bez trenéra

Rakouský Altach si zimní přestávku zpestří hledáním nového trenéra, o svou práci přišel 41letý Manfred Bender.

15.01.200812:11

Konec sezony pro Miyamota

Tsuneyasu Miyamoto v prosinci prodloužil smlouvu s rakouským Salcburkem, nyní již tolik důvodů k radosti nemá. Japonský reprezentant si ošklivě natrhl stehenní sval a po operaci vynechá celý zbytek letošní sezony.

27.12.200714:25

Vastič s fotbalem ještě nekončí

Ivica Vastič na odchod do fotbalového důchodu ještě rozhodně nepomýšlí. Již 38letý útočník byl nedávno zvolen nejlepším fotbalistou Rakouska za rok 2007, nyní prodloužil smlouvu s klubem LASK Linz odalší rok.

19.12.200708:44

Kdo povede reprezentaci Srbska?

Srbové se neprobojovali na EURO a hledají nového trenéra. Podle listu Marca mají zájem o italské legendy - Arriga Sacchiho a Giovanniho Trapattoniho (Salcburk).

18.12.200710:36

Coco se prý vrátí k fotbalu v Salcburku

Obránce Francesco Coco se podle italských médií chystá vzkřísit fotbalovou kariéru, kterou uvavřel v létě. Na fotbalová hřiště by se mohl vrátit v dresu Red Bull Salcburk, který vede italský kouč Giovanni Trapattoni.

15.12.200712:32

Bilič míří do Španělska

Mate Bilič odchází z Rapidu Vídeň a míří do Španělska, 27letý chorvatský útočník se dohodl na smlouvě s druholigovým Sportingem Gijon.

14.12.200721:50

Lafata svým gólem zajistil pro Austrii bod

Český útočník David Lafata už po třinácti minutách hry poslal Austrii Vídeň do vedení. Domácí fotbalisté Mattersburgu ale do poločasu vyrovnali a nakonec se obě mužstva rozešla smírně 1:1.

12.12.200711:07

V Rakousku nejlepší Vastic

Osmatřicetiletý veterán Ivica Vastic se stal v Rakousku fotbalistou roku 2007. Režisér hry lineckého klubu LASK zvítězil před hráčem reprezentační dvacítky Franzem Schiemerem z vídeňské Austrie a dalším veteránem, salcburským útočníkem Alexanderem Zicklerem, který anketu vyhrál loni.

09.12.200712:25

Berger si zlomil ruku

Rakouský Ried přišel na dva měsíce o svou brankářskou jedničku, Hans Peter Berger si během utkání se Salcburkem zlomil ruku a musel podstoupit operaci.

07.12.200721:54

Piták pomohl gólem Salcburku do čela ligy

Bývalý slávistický záložník Karel Piták pomohl svou druhou trefou v sezoně Salcburku do čela rakouské ligy. V první minutě nastaveného času pojistil výhru ambiciózního klubu nad Riedem na 2:0 střelou mezi nohama gólmana Gebauera, který o dvacet minut dříve nahradil zraněného Bergera. Piták přitom přišel na hřiště také až ve druhém poločase, jeho spoluhráč Patrik Ježek prožil na trávníku vydařený zápas celý.

06.12.200712:43

Panenka mezi legendami Rapidu

Antonín Panenka má novou funkci, autor rozhodující penalty ve finále ME 1976 se stal zakládajícím členem Klubu legend vídeňského Rapidu, za který hrál v letech 1981 až 1985.

06.12.200708:53

Salcburk si pojistil Miyamota

Tsuneyasu Miyamoto si prodlouží své působení v Salcburku, japonský obránce podepsal s rakouským klubem smlouvu i pro příští sezonu.

06.12.200708:11

Foda zůstává ve Sturmu

Na lavičce Sturmu Graz bude i v následujících letech sedět Franco Foda, který se s vedením rakouského klubu dohodl na prodloužení smlouvy do léta 2011.

04.12.200715:53

Trenérská změna v Kärntenu

Walter Schachner rezignoval na funkci trenéra Austrie Kärnten, u kormidla rakouského klubu do dočasně střídá dosavadní asistent Klaus Schmidt.

01.12.200708:40

Innsbruck již není poslední

Innsbruck se odpoutal od posledního místa v tabulce rakouské nejvyšší soutěže. Pomohla mu k tomu výhra 2:0 na půdě Klagenfurtu a právě tento celek se nyní ocitl na samotném dně.

27.11.200710:58

Jancker si natrhl stehenní sval

Carsten Jancker vynechá zbytek podzimní části rakouské nejvyšší soutěže, německý útočník ve službách Mattersburgu si totiž natrhl stehenní sval.

14.11.200716:02

Konec roku pro Meyera

Remo Meyer se může s předstihem koncentrovat na kalendářní ročník 2008, obránce rakouského Salcburku se podrobil operaci stehenního svalu a letos si již nezahraje.

31.10.200710:06

Alex plánuje návrat domů

Záložník Alex si své angažmá v Salcburku jistě představoval jinak. Japonský fotbalista s brazilskými kořeny se nedostal do základní sestavy rakouského klubu a je připraven vrátit se domů do klubu Urawa Reds.

22.10.200711:39

Innsbruck hledá nového trenéra

Tirol Innsbruck je bez trenéra, na předčasném ukončení smlouvy s rakouským klubem se dohodl Lars Sondergaard.

20.10.200721:49

Lokvenc skóroval a pomohl k výhře

Český útočník Vratislav Lokvenc se podílel na výhře Salcburku nad Sturmem Graz 4:1. Bývalý reprezentant v 16. minutě zvýšil hlavou na 2:0