07.04.201211:55

Cocu: Nemáme nic jistého

Nizozemská liga má o tomto víkendu volno a důvod je jasný - na programu je finále tamního poháru, v němž se střetnou PSV Eindhoven a Heracles. "Heracles hraje atraktivní fotbal a nemáme tak nic jistého. Dají do toho vše, ale i přesto budeme favority," řekl trenér PSV Phillip Cocu.

23.03.201213:37

Smit: Je to historický moment

Heracles včera po prodloužení vyhrál 4:2 v Alkmaaru a poprvé ve své historii si tak zahraje finále nizozemského poháru. "Je to ohromný moment v historii tohoto klubu. Pojedeme na De Kuip k finále s Eindhovenem, budeme potřebovat aspoň tři sta autobusů pro fanoušky," radoval se prezident klubu z Almela Jan Smit.

22.03.201223:25

KNVB Beker - výsledek

Výsledek dnešního semifinálového utkání nizozemského poháru: Alkmaar - Heracles 2:2, po prodloužení 2:4 (20. Maher, 22. Gudmundsson - 7. Everton, 66. Quansah, 110. Bruns, 120. Gouriye).

21.03.201222:42

Výsledek středečního semifinále nizozemského poháru: Heerenveen - Eindhoven 1:3 (34. Elm - 23. Labyad, 46. Wijnaldum, 50. Matavz).

02.02.201222:38

Výsledek dnešního čtvrtfinálového utkání nizozemského poháru: PSV Eindhoven - Nijmegen 3:2 (5. Mertens, 41. Matavz, 43. Strootman - 15. van der Velden, 45. Conboy).

01.02.201222:39

KNVB Beker - výsledky

Výsledky dnešních čtvrtfinálových zápasů nizozemského poháru: Heracles - Waalwijk 3:0 (20. Armenteros, 35. Quansah, 58. Vejinović), Alkmaar - Veenendaal 2:1 (19. a 66. Martens - 10. van Meegdenburg).

20.01.201214:29

De Boer: Zasloužili jsme si prohrát

Ajax včera v pohárové dohrávce prohrál doma s Alkmaarem 2:3 a se soutěží se rozloučil. Amsterdamský klub dostal poslední branku po změně stran ze sporné penalty, jeho trenér Frank de Boer ale tuto situaci příliš neřešil. "Penalta byla sporná, ale prohrát jsme si zasloužili. V první půli jsme byli příliš netrpěliví. Po změně stran už to bylo lepší, pak jsme ale znovu inkasovali a přestali hrát," hodnotil.

19.01.201216:25

Nizozemský pohár - výsledek

Výsledek dohrávky 4. kola Nizozemského poháru: Ajax - Alkmaar 2:3 (10. a 38. De Jong - 23. Martens, 32. Benschop, 55. Elm z penalty).

05.01.201213:48

Ajax chce na utkání za zavřenými dveřmi pozvat ženy a děti

Ajax požádal Nizozemský fotbalový svaz (KNVB), aby mohl pustit na opakované pohárové utkání proti Alkmaaru do hlediště ženy a děti. Zápas se má 19. ledna hrát po předchozím incidentu bez diváků. Předvánoční duel Nizozemského poháru byl po 37 minutách předčasně ukončen poté, co fanoušek Ajaxu pronikl na hřiště a napadl brankáře Alkmaaru Estebana Alvarada. Ten mladíka zneškodnil několika kopanci, za což dostal červenou kartu. Trenér Akmaaru následně odvolal své hráče do kabiny. KNVB červenou kartu pro Kostaričana Alvarada zrušil a rozhodl o opakování zápasu od první minuty. Fanoušek musí na čtyři měsíce za mříže.

25.12.201115:54

Fanoušek Ajaxu dostal třicetiletý zákaz

Devatenáctiletý fanoušek Ajaxu, který při středečním utkání Nizozemského poháru vnikl na hřiště a napadl brankáře Alkmaaru, dostal od amsterodamského celku třicetiletý zákaz vstupu na stadion. Podle agentury APA jde o nejdelší trest v historii klubu. Chuligán, který je stále ve vazbě, vběhl na trávník v 36. minutě a zaútočil na brankáře Estebana Alvarada.

22.12.201123:22

Dnešní výsledky osmifinále nizozemského poháru: FC Eindhoven - Vitesse 1:2 (79. Paridaans - 77. van Ginkel, 90. Aborah), Twente - PSV Eindhoven 1:2 po prodl. (110. Janko z penalty - 101 a 114. Matavz).

21.12.201109:30

Eriksenovo zranění není vážné

Christian Eriksen by měl nastoupit k dnešnímu utkání Nizozemského poháru proti Alkmaaru. Mladý záložník Ajaxu si včera během tréninku poranil kotník, nejedná se ale o nic vážného.

20.12.201122:39

Dnešní výsledky osmifinále nizozemského poháru: Waalwijk - G.A. Eagles 0:2 (22., 52. Kolder), postupuje Waalwijk, Heracles - Graafschap 4:0 (3. Overtoom, 19. vlastní Frankel, 41. Armenteros, 46. Vejinovič), postupuje Heracles, Sparta Rotterdam - Gvw 1:1, 5:6 na penalty (62. Schmeltz - 5. Brouwer), postupuje Gvw.

27.10.201122:47

Nizozemský pohár - výsledky

První dva výsledky dnešního programu KNVB Bekeru: Dordrecht - Alkmaar 2:3 po prodl. (71. Curiel, 73. Hulst - 44. Wernbloom, 61. Klavan, 97. Maher), Nijmegen - Volendam 1:0 (39. Latupeirissa), G. A. Eagles - Feyenoord 2:1 (7. Suk, 58. Kolder z pen. - 89. Vlaar)

27.10.201121:16

Alkmaar se trápil s druholigistou

Hned dvoubrankové vedení dneska zvládl na půdě Dordrechtu ztratit vedoucí celek Eredivisie. Alkmaar nakonec až v 97. minutě spasil Maher. Soupeř vyrovnával v rozmezí mezi 71. a 73. minutou.

26.10.201122:55

Výsledky Nizozemského poháru: Vitesse - Den Haag 2:1 (5. Pedersen, 68. Wilfried - 19. Chery), De Treffers - De Graafschap 1:5 (26. Echargui - 32. De Leeuw, 36. Poepon, 39. Kujala, 53. Rose, 77. Abdulla), Heracles - Berkum 4:0 (21., 57. a 63. Plet, 31. Everton), PSV Eindhoven - Lisse 3:0 (57. Manolev, 68. Labyad, 72. Mertens), Sparta Rotterdam - Sparta Nijkerk 4:0 (9. a 35. Bel Hassani, 31. vlastní Hamstra, 64. Bruinier), Twente - Genemuiden 4:3 (4. Fer, 61. Chadli, 77. a 78. Bajrami - 11. a 80. Lip, 57. Van Der Berg), Roda - Ajax 2:4 (3. Donald, 65. Junker - 4. a 88. Vertonghen, 63. a 72. Boerrigter).

22.09.201117:58

De Boer nebyl přes výhru spokojen

Ajax sice včera ve druhém kole nizozemskému poháru porazil 3:1 Noordwijk, ale trenér Frank de Boer nebyl s výkonem svých svěřenců příliš spokojen. "Chcete nasadit několik hráčů, kteří nedostávají v prvním týmu tolik příležitostí, a tak je škoda, že naše hra nebyla tak dobrá," narazil De Boer také na trojici nových tváří, které se v dresu Ajaxu objevily. "Byli jsme netrpěliví. Chtěli jsme okamžitě skórovat, dostat se na soupeřovu polovinu. Doufám, že v příštím kolem předvedeme lepší fotbal," dodal bývalý nizozemský reprezentant.

08.05.201120:30

Twente triumfovalo v poháru

Dramatický souboj nabídlo finále nizozemského poháru. Pohár pro vítěze nakonec zvednou nad hlavu hráči Twente, kteří po prodloužení 3:2 Ajax. Vítěznou trefu si ve 117. minutě připsal Marc Janko. Twente - Ajax 3:2 po prodloužení (45. Brama, 56. Janssen, 117. Janko - 19. De Zeeuw, 40. Ebecilio).

07.05.201119:04

De Boer: Cílem je double

Ajax může v závěru sezony získat dvě trofeje a o první se zítra popere s Twente ve finále Nizozemského poháru. "Hodně věcí bude hrát pro nás. Ale bude to těžké, zvláště proti týmu jako Twente. Hodně si věříme a víme, že máme šanci na double. To je také náš cíl," říká kouč Frank de Boer.

02.03.201122:44

Twente je ve finále

Twente postoupilo do finále nizozemského poháru, když dnes doma zdolalo Utrecht. Druhý finalista vzejde zítra z dvojice Ajax - Waalwijk. Twente - Utrecht 1:0 (77. Janko).