Lausanne Sport Švýcarsko - Lausanne Sport - Expres Zprávy

11.07.201115:58

Lausanne o poločasech vymění dresy

Vedení nováčka švýcarské ligy Lausanne přišlo na způsob, jak v nové sezoně získat více peněz z reklamy na dresech. Fotbalisté budou k zápasům nastupovat ve dvou sadách - do každého poločasu s logem jiného sponzora. Podle agentury DPA už požadavek Lausanne, které v uplynulé sezoně vyhrálo druhou ligu, schválilo vedení svazu. Sedminásobný švýcarský šampion se do nejvyšší soutěže vrátil po devíti letech, v sezoně 2003/2004 dokonce kvůli finančním potížím hrál ve čtvrté lize.

21.10.201021:52

Poločas: Sparta - Lausanne 3:1

Sparta zatím proti Lausanne plní roli favorita, po první půli vede v utkání Evropské ligy po dvou brankách Wilfrieda a trefě Juraje Kucky 3:1. Duel pro ni přesto nezačal dobře, hosty poslal do vedení v 6. minutě Meoli. Sparta Praha - Lausanne 3:1 (10. a 24. Wilfried, 21. Kucka - 6. Meoli).

21.10.201020:22

Sparta - Lausanne: základní sestavy

V sestavě sparťanských fotbalistů pro večerní zápas proti Lausanne v Evropské lize nezbylo místo pro Jiřího Kladrubského, naopak k prvnímu soutěžnímu utkání v základní sestavě v této sezoně nastoupí obránce Ondřej Kušnír. Stejně jako v předchozích dvou utkáních v soutěži dostal přednost na levé straně zálohy Jakub Podaný. Zápas začne ve 21:05, rozhodovat jej bude finský sudí Tony Asumaa. Základní sestavy:
Sparta: Blažek - Kušnír, Brabec, Řepka, Pamič - Sionko, Vacek, Kucka, Podaný - Wilfried, Kadlec.
Lausanne: Favre - Rochat, Katz, Meoli, Sonnerat - Steuble, Celestini, Marazzi, Pasche - Munsy, Silvio.

20.10.201011:17

Spartu bude zítra pískat Fin Asumaa

Čtvrteční souboj Sparty s Lausanne Lausanne lauv Evropské lize bude řídit finský rozhodčí Tony Asumaa, pro kterého nebude zápas zdaleka prvním setkáním s českým fotbalem. Dvalačtyřicetiletý sudí řídil například nedávný pohárový souboj Jablonce proti Apoelu Nikósie (1:3) v Evropské lize.

28.06.201017:52

Slavia získala útočníka Madoua

Slavii Praha posílil Franck Madou. Dvaadvacetiletý francouzský útočník, který v mládežnických výběrech reprezentoval Pobřeží slonoviny, podepsal v Edenu dvouletou smlouvu s roční opcí. Do pražského celku přestoupil z Lausanne.

09.05.201018:38

Švýcarský pohár pro Basilej

Výsledek finále Švýcarského poháru: Basilej - Lausanne 6:0 (27. a 76. Stocker, 30. Shaqiri, 46. Daogari, 52. Chipperfield, 89. Huggel).

05.07.200523:00

Stéphane Chapuisat upustil od svého rozhodnutí ukončit aktivní kariéru. 36letý útočník totiž několik týdnů po rozlučce s dresem Youn Boys Bern a oznámení o konci kariéry podepsal jednoletou smlouvu s Lausanne.

20.11.200216:41

Brankář Claudio Gentile byl přistižen za volantem s alkoholem v krvi a jeho klub Olympique Marseille zareagoval nekompromisně - zrušil mu smlouvu a vyřadil jej z mužstva. K incidentu došlo 26. října, soudní řízení ještě neskončilo, ale Gentile svou vinu přiznal. Do Marseille přišel v červnu ze švýcarského Lausanne, mezi gólmany Olympique byl ale až číslo čtyři.