Real Madrid Španělsko - Real Madrid - Expres Zprávy

18.04.202408:38

Valverde dostal cenu pro hráče utkání

Real Madrid zvládl penaltový rozstřel v odvetném čtvrtfinálovém souboji Ligy mistrů na půdě Manchesteru City a proklouzl do semifinále, nejlepším hráčem tohoto utkání se přitom stal podle zástupců UEFA uruguayský záložník Federico Valverde. Ten odehrál plnou zápasovou zátěž po dobu 120 minut, a byť nezapsal gól ani asistenci a do pokutových kopů také nezasáhl, byl především pevným článkem středu pole.

uefa.com
17.04.202423:47

Man City titul v Lize mistrů neobhájí

Výsledek čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City - Real Madrid 1:1 po prodl., na pen. 3:4 (76. De Bruyne - 12. Rodrygo), první zápas 3:3, postupuje Real.

17.04.202422:59

Rodrygo navázal na minulé sezóny

Brazilský útočník Rodrygo v průběhu prvního poločasu odvetného utkání čtvrtfinále Ligy mistrů na půdě Manchesteru City rozradostnil fanoušky svou trefou, zároveň dovršil sedm "kanadských bodů” v letošním ročníku milionářské soutěže za 5 gólů a 2 asistence. Navázal tak na předchozí tři sezóny v této soutěži, také v nich se alespoň sedmkrát podílel na vstřelené brance madridského velikána.

twitter.com/OptaJose
17.04.202422:54

Man City srovnal, bude se prodlužovat

Výsledek čtvrtfinále Ligy mistrů po 90 minutách: Manchester City - Real Madrid 1:1 (76. De Bruyne - 12. Rodrygo), první zápas 3:3.

17.04.202422:23

Realu svědčí vést po prvním poločase

Real Madrid zvládl první poločas na půdě Manchesteru City v rámci čtvrtfinálové odvety Ligy mistrů a nakročil za postupem mezi čtyřku nejlepších díky trefě Rodryga. V posledních 57 zápasech milionářské soutěže španělský celek nikdy neodcházel poražen, když po úvodní pětačtyřicetiminutovce vedl, z toho padesátkrát vyhrál. Naposledy za takové situace zlomil Bílý balet v dubnu roku 2013 istanbulský Galatasaray. Ten prohrával před přestávkou o gól, po ní o jeden zvítězil.

17.04.202421:48

Real Madrid má semifinále blíže

Poločasový výsledek odvety čtvrtfinále Ligy mistrů: Manchester City - Real Madrid 0:1 (12. Rodrygo), první zápas 3:3.

17.04.202421:28

Rodrygovi se daří na Manchester City

Manchester City nevstoupil do odvetného utkání Ligy mistrů proti Realu Madrid tou správnou nohou a po přesném zásahu Rodryga prohrával. Brazilský útočník tak potvrdil, že na tohoto anglického soupeře se mu kariérně velmi dobře daří. Skóroval proti němu už počtvrté, proti nikomu jinému se v dresu Los Blancos netrefil vícekrát.

twitter.com/OptaJoe
17.04.202419:58

Sestavy: Man City - Real Madrid

Základní sestavy pro odvetu čtvrtfinále Ligy mistrů:

Man City: Ederson - Walker, Dias, Akanji, Gvardiol - Rodri, De Bruyne - B. Silva, Foden, Grealish - Haaland.

Real: Lunin - Carvajal, Nacho, Rüdiger, F. Mendy - Valverde, Camavinga, Kroos - Rodrygo, Bellingham, Vinícius Júnior.

17.04.202408:09

Liga mistrů pozná další semifinalisty

V Lize mistrů se dnes rozhodne o druhé semifinálové dvojici. Obhájce titulu Manchester City po úvodní přestřelce 3:3 přivítá v odvetě Real Madrid. Další anglický celek Arsenal čeká duel v Mnichově proti Bayernu, úvodní zápas skončil rovněž nerozhodně (2:2). Obě utkání mají výkop ve 21:00. V úterý si účast mezi nejlepšími čtyřmi týmy zajistily Paris St. Germain a Dortmund.

ČTK
16.04.202411:56

Macron bojuje pro OH za Mbappého

V médiích už proběhla několikrát zpráva, že se Kylian Mbappé, který je na odchodu z PSG do Realu Madrid, nebude moci zúčastnit domácí olympiády v Paříži. Španělský celek, potenciální nový zaměstnavatel francouzského útočníka, totiž nechce na letní turnaj uvolňovat nikoho ze svých hráčů. To se každopádně snaží změnit francouzský prezident Emmanuel Macron, který podle informací televizní stanice RMC Sport vyvíjí tlak na madridskou stranu, aby přehodnotila v tomto ohledu své stanovisko.

twitter.com/GFFN
15.04.202412:12

Na středeční šlágr dohlédne Orsato

Důležitou funkci bude ve středu večer zastávat Daniele Orsato. Italský sudí byl delegován jako hlavní rozhodčí odvety čtvrtfinále Ligy mistrů Manchester City - Real Madrid, do práce jdou i jeho asistenti Ciro Carbone a Alessandro Giallatini.

uefa.com
14.04.202411:59

Tchouaméni terčem rasistických urážek

Španělská liga bude řešit další případ rasismu na stadionech. Terčem urážek tentokráte byl záložník Realu Madrid Aurélien Tchouaméni, který včera jedinou brankou rozhodl o triumfu na Mallorce. Domácí příznivci ho uráželi právě po jediném gólovém momentu.

football-espana.net
13.04.202422:38

Real Madrid venku znovu neprohrál

Výhra na Mallorce (1:0) potvrdila formu Realu Madrid, jenž neprohrál posledních 12 venkovních ligových zápasů (8-4-0), což je jeho nejdelší série bez porážky venku v LaLize pod vedením trenéra Carla Ancelottiho.

12.04.202415:58

Real Madrid cestuje ve stejné sestavě

S výjimkou brankáře z akademie Maria de Luise, který nahradí Frana Gonzáleze, odcestuje Real Madrid na Mallorku se stejnou sestavou, která nastoupila v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City. Chybět budou Thibaut Courtois a David Alaba, kteří se stále zotavují z dlouhodobých zranění kolen.

flashscore.es
10.04.202412:55

Camavinga věří, že mu připíšou branku

Real Madrid v úterním utkání Ligy mistrů v rámci čtvrtfinále remizoval s Manchesterem City, o jeho první gól v tomto střetu se přitom postaral Eduardo Camavinga. Jenže tomu nakonec nebyl přesný zásah přisouzen, podle statistikářů se totiž jednalo o vlastence soupeře z Ostrovů. "Já ale doufám, že mi ho ještě připíšou. Samozřejmě, že ano! Byla to přece moje střela na branku. Skóruji jednou za rok, snad mi tenhle moment neukradnou,” přál si v rozhovoru pro francouzskou televizní stanici Canal+.

10.04.202411:04

Real Madrid i Man City byly produktivní

První čtvrtfinálový zápas mezi Realem Madrid a Manchestereem City byl velmi atraktivní, na čemž se například po jeho skončení shodli během hodnocení oba trenéři Carlo Ancelotti, respektive Pep Guardiola. A i statistiky duelu tohle jasně potvrzují. Padlo totiž celkem šest branek, přestože sumář očekávaných gólů byl pouze na čísle 1,5. Rozdíl mezi opravdovými přesnými zásahy a vykázanou hodnotou xG tak činil 4,5, tedy vůbec nejvíce ze všech 114 dosavadních klání milionářské soutěže v rámci této sezóny.

10.04.202410:08

Haaland se znovu netrefil proti Realu

Manchester City skóroval v úterním čtvrtfinálovém zápase Ligy mistrů na půdě Realu Madrid hned třikrát, ani jednou se každopádně neprosadil střelecky norský útočník Erling Haaland a hlavní ofenzivní postava anglického celku. Ten tak potvrdil, že na výběr Bílého baletu se mu nedaří, netrefil se proti němu v milionářské soutěži už třikrát. Takovou negativní bilanci přitom nemá forvard The Citizens proti žádnému jinému soupeři, proti němuž na této frontě kdy vyrukoval.

09.04.202423:54

Real Madrid doma nejlepší od roku 2013

Real Madrid v prvním mači čtvrtfinále Ligy mistrů uhrál remízu s Manchesterem City před vlastními fanoušky, protáhl tak svou sérii neporazitelnosti na domácím stadionu už na 27 utkání v řadě, pokud do sumáře započteme všechny soutěže (21 výher, 6 remíz). Od září roku 2013 je to pro madridský celek vůbec ta nejlepší bilance v madridském prostředí.

09.04.202422:54

Šlágr čtvrtfinále zatím nerozhodně

Výsledek prvního zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů: Real Madrid - Manchester City 3:3 (12. vlastní Dias, 14. Rodrygo, 79. Valverde - 2. Silva, 66. Foden, 71. Gvardiol).

09.04.202421:48

Real Madrid v poločase otočil vývoj

Poločasový výsledek prvního zápasu čtvrtfinále Ligy mistrů: Real Madrid - Manchester City 2:1 (12. vlastní Dias, 14. Rodrygo - 2. Silva).