Real Madrid Španělsko - Real Madrid - Zprávy

Trápící se Osasuna čeká na výhru nad Realem už 12 let. Dočká se v sobotu?

Real Madrid má před sebou v rychlém sledu další utkání, tentokrát doma uvítá Osasunu. A jeho cíl je jediný - vyhrát a prodloužit svou sérii výher na číslo čtyři. Osasuna se má na co těšit, protože její soupeř bude možná trochu unavený, ale jeho ofenzivní schopnosti jsou stále evidentnější.

Gólovou explozi pod Vesuvem ovládl Real, za nitky hostující ofenzivy opět tahal Bellingham

Fotbalisté Neapole prohráli ve druhém kole skupiny C Ligy mistrů před vlastním publikem s Realem Madrid 2:3. Duel přitom začal pro italského mistra skvěle, když v 19. minutě po zaváhání Kepy Arrizabalagy vedl.

Real Madrid se pokusí přibrzdit rozjetou Neapol

Jeden z nejočekávanějších duelů základních skupin se odehraje již v úterý večer na stadionu pojmenovaném po legendárním Diegovi Armandovi Maradonovi. Domácí Neapol se sice v lize dostává zase do bývalé formy, ale je otázkou, zda to bude stačit i na soupeře kalibru Realu Madrid.

Real Madrid zametl se štikou LaLigy. Gironě podlomily kolena nevyužité šance z úvodu

V osmém kole LaLigy si hostující Real Madrid poradil s Gironou hladce 3:0. Domácí celek se alespoň v prvních minutách střetnutí zdál být dobře připravený, nedokázal však využít své šance, a zákonitě tak přišla lekce z efektivity, kterou v rozmezí čtyř minut podtrhli přesnými trefami Joselu a Aurélien Tchouaméni. S lehkostí, jakou dokázal Bílý balet odskočit, se Gironistes nedokázali vypořádat, a kvůli ztrátě všech bodů propadli v tabulce právě za svého soupeře z hlavního města.

Překvapení z Girony hodlá šokovat i Real Madrid

Před začátkem sezony by si asi málokdo pomyslel, že z duelu mezi Gironou a Realem Madrid se stane takový šlágr, ale díky fantastickému vstupu do sezony v podání Girony je to tak. Zápas mezi lídrem tabulky a jeho nejtěsnějším pronásledovatelem slibuje hodně dramatickou zápletku i proto, že oba od sebe dělí jen jeden bod.

Real Madrid zasypal nováčka salvou střel. Šanci v základu dokonale využil navrátilec z Itálie

Real Madrid porazil v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky Las Palmas 2:0. Bílý balet se při dolování tří bodů pořádně nadřel, neboť brankář hostů Álvaro Valles předvedl zejména v první půli, kdy favorit vyslal osm střel na bránu, několik skvělých zákroků. Nicméně ani jeho hbité ruce nebyly všemocné, a tak jej ještě před přestávkou překonal Brahim Díaz klinicky přesnou ranou do šibenice. Pro navrátilce z AC Milán se jednalo o premiérovou trefu v dresu Bílého baletu po přesunu zpět do Španělska. Po změně stran favorit z tempa ubral, přesto z minima šancí vytěžil pojišťovací gól Joselu.

Turecký talent Güler je znovu zraněný, jeho debut za Real se odkládá

Debut tureckého záložníka Ardy Gülera v dresu Realu Madrid se kvůli dalším zdravotním problémům osmnáctiletého hráč znovu odkládá. Španělský velkoklub bez dalších podrobností uvedl, že vyšetření u letní posily odhalilo zranění stehenního svalu na levé noze. Podle médií bude mimo hru zhruba tři týdny.

Real Madrid by měl od příští sezony převzít Alonso z Leverkusenu

Fotbalisty Realu Madrid by měl od příští sezony podle Radia Marca vést Španěl Xabi Alonso. Bývalý záložník "Bílého baletu" v současnosti trénuje Leverkusen s českými útočníky Patrikem Schickem, Adamem Hložkem a brankářem Matějem Kovářem.

Las Palmas potřebuje najít střelce. Proti je Real Madrid

Ve středu večer nastane chvíle, kdy budou chtít hráči Bílého baletu odčinit velké zklamání z madridského derby. Domácí Real Madrid po porážce od Atlética nehodlá nechat Barcelonu odskočit na příliš velkou vzdálenost a od Las Palmas si hodlá vzít všechny tři body.

Přijímám odpovědnost, porážku s Atléticem beru na sebe, řekl Ancelotti

Carlo Ancelotti, trenér Realu Madrid, vzal na sebe porážku 1:3 na hřišti městského rivala Atlética ve šlágru šestého kola španělské ligy. "Bílý balet" podle italského kouče v nedělním derby doplatil na křehkou obranu a nepovedený vstup do zápasu.

Hlavičkující Atléti našli v obraně Realu Achillovu patu. Madridské derby si podmanil Morata

Atlético Madrid zvládlo utkání šestého kola LaLigy, když na svém stadionu porazilo v městském derby Real 3:1. Diváci na Estadio Metropolitano nečekali na úvodní branku dlouho, neboť hned na začátku čtvrté minuty uplatnil své centimetry přesně hlavičkující Álvaro Morata, jenž si svůj počin zopakoval i na startu druhé půle. Drtivou dominanci Rojiblancos ve vápně soupeře potvrdil ještě Antoine Griezmann, který se rovněž trefil ze vzduchu a zároveň zaznamenal první trefu v konfrontaci s Bílým baletem po svém návratu z Barcelony.

Madridské derby nabídne souboj neporaženého Realu s o to hladovějším Atléticem

El Derbi Madrileño s pořadovým číslem 233, duel zatím neporaženého Realu Madrid, který zavítá na půdu svého rivala, jenž mu má rozhodně co vracet. Atlético se navíc potřebuje rychle vzpamatovat ať už z hrůzostrašného zápasu s Valencií, tak i z takřka vyhraného utkání s Laziem, ze kterého nakonec byla remíza. Mírným favoritem budou hosté, ti se ale kromě horkého trávníku Wanda Metropolitano budou muset možná vypořádat také s absencí Judeho Bellinghama.

Číslo 5 v Realu znovu ožilo. Bellingham je jiný než Zidane, nástup má spíš jako Ronaldo

Malé fotbalové šílenství už kolem něj proběhlo v průběhu mistrovství světa. Dvacetiletý Jude Bellingham, tehdy ještě jako teenager, patřil mezi nejdůležitější osobnosti ostře sledované reprezentace Anglie. V létě se pak stal novou posilou Realu Madrid a jeho nástup v novém prostředí je podobně působivý, jako když dres Bílého baletu začal oblékat Cristiano Ronaldo.

Union při debutu mezi smetánkou dlouho vzdoroval, Real opět v závěru spasil Bellingham

Real Madrid zvítězil v úvodním duelu skupiny C Ligy mistrů v domácím prostředí nad Unionem Berlín 1:0. Španělský gigant se přes houževnatou obranu soupeře, jenž si v milionářské soutěži odbyl svou premiéru, dlouho nemohl střelecky prosadit a několikrát dokonce trefil brankovou konstrukci. Nakonec mu však v samém závěru vytrhl trn z paty již tradičně Jude Bellingham...

Real se poprvé v historii utká s Unionem Berlín

Druhým hracím dnem budou pokračovat úvodní duely skupinové fáze Ligy mistrů sezóny 2023/2024 a již v podvečerních hodinách bude k vidění velmi zajímavé střetnutí mezi čtrnáctinásobným šampionem Realem Madrid a celkem z německé metropole, Unionem Berlín. Ten se naopak přímo do skupiny milionářské soutěže kvalifikoval vůbec poprvé a prestižnějšího soupeře si na úvod snad nemohl přát.