Girona FC Španělsko - Girona FC - Zprávy

Atlético reaguje na pohárovou porážku v duelu s neoblíbenou Gironou

Atlético Madrid nezvládlo v týdnu utkání Ligy mistrů a prohrálo s outsiderem z Belgie. Což bude chtít napravit při nejbližší možné příležitosti. Tou bude svěřencům trenéra Simeoneho utkání s Gironou, která se léčí z ještě mnohem výraznější potupy.

Girona nestačila na Real Sociedad, dostala od něj pět branek

Girona předvedla parádní výkon a zejména v první půli to vypadalo s Realem Sociedad hodně vážně. Jenže hosté dokázali díky skvělému konci utkání otočit nepříznivý vývoj a divokou přestřelku 5:3 vyhráli.

Girona se chystá na souboj s Realem Sociedad

Katalánská Girona má před sebou další výzvu a sice porazit baskický Real Sociedad. Pro hosty je zápas na stadionu Municipal de Montilivi generálkou na utkání Evropské ligy, kde jsou zatím stoprocentní. La Real bude v neděli papírovým favoritem, i když především doma bývá Girona hodně nepříjemným soupeřem.

Betis se s Gironou trápil, ale překvapení nedopustil

Real Betis zůstane i po tomto kole v kontaktu s vedoucí špičkou. Rozhodla o tom těsná výhra 2:1 nad Gironou, která se pro domácí nerodila vůbec lehce. Andalusané rychle inkasovali, ale obrat završili až v závěrečné dvacetiminutovce. Oba góly Verdiblancos vstřelil Borja Iglesias.

Real Betis touží proti Gironě zůstat v popředí tabulky

Jasného favorita bude mít nedělní duel mezi Realem Betis a Gironou. Domácí se po pohárovém představení s Ludogorcem musí zase přeorientovat na LaLigu, kde se jim v této sezoně daří. Verdiblancos vyhráli čtyři z pěti duelů a na čele pronásledují oba giganty Real Madrid s Barcelonou. Nad očekávání si vede i osmá Girona.

První gól brazilské posily pomohl Gironě ke třem bodů. Valladolid venku opět neuspěl

Nováčkovský souboj pátého kola LaLigy mezi Gironou a Valladolidem skončil těsným vítězstvím domácích 2:1. Hráče ve žlutých dresech poslal v prvním dějství do vedení svým premiérovým gólem v nejvyšší španělské soutěži Reinier, jenž přišel do Girony na hostování z Realu Madrid. Valladolid sice dokázal díky výstavní trefě Monchua vyrovnat, v úplném závěru zápasu však hosté nezvládli uhlídat Oriola Romeua, jenž rozhodl o výhře svého týmu.

Girona hostí v souboji nováčků Real Valladolid, který k ní jezdí nerad

Tradiční páteční předkolo španělské LaLigy tentokrát zprostředkují týmy Girony a Realu Valladolid. Což bude především pro hosty velká výzva, neboť na půdě Girony jim nikdy pšenka nekvetla.

RCD Mallorca remizovala s Gironou 1:1

Celých 87 minut se na stadionu Iberostar hrálo bez branek a nakonec viděli diváci celkem dva góly. Bermellones přiblížil ke třem bodům Antonio Raillo, ale v nastavení srovnal na konečných 1:1 z pokutového kopu Samu Sáiz.

Girona jede na neoblíbenou půdu Mallorky

Prvním sobotním utkání programu čtvrtého kola LaLigy se stane duel mezi Mallorcou a Gironou. Domácí Mallorca se zatím za své dosavadní vystupování nemusí vůbec stydět, v případě Girony ale nad pozitivy převažují porážky.

Iago Aspas rozhodl o výhře Celty Vigo na půdě Girony

Fotbalisté Girony druhou výhru na domácím trávníku nepřidají, protože v páteční předehrávce podlehli nejtěsnějším rozdílem Celtě Vigo. Utkání na stadionu de Montilivi rozhodl na začátku druhého poločasu Iago Aspas.

Celta na půdě Girony prahne po první výhře

Celta Vigo v minulém kole naprosto selhala a léčí se z vysokého debaklu od Realu Madrid. V pátek večer bude mít o poznání snazšího soupeře, protože se představí na Estadio Municipal de Montilivi v Gironě.

Nováčka za první výhrou nasměroval kanonýr Stuani. Getafe navázalo na špatné výkony

V zápase druhého kola LaLigy Girona přehrála na domácím hřišti trápící se Getafe 3:1. Nejlepší střelec loňského ročníku druhé španělské ligy Cristhian Stuani v prvním poločase otevřel skóre svým 160. ligovým gólem v kariéře, střelecký účet domácího týmu pak uzavřel v 64. minutě Taty Castellanos. Madridský klub v součtu s předchozí sezonou nezvítězil v posledních sedmi utkáních.

Getafe se pokusí poprvé v historii vyhrát na půdě Girony

Druhou pondělní dohrávku představuje utkání mezi Gironou a Getafe. Madridský celek má s Gironou obecně dobré zkušenosti a daří se mu vyhrávat, ale ne na její půdě. To se mu v historii nepovedlo ještě ani jednou.

Gattuso začal vítězně, Valencia udolala Gironu

Vítěznou premiéru na lavičce Valencie má za sebou Gennaro Gattuso. Jeho tým porazil na Mestalle nováčka Gironu 1:0, když jedinou branku vstřelil z pokutového kopu v nastavení první půle Carlos Soler. Utkání výrazně ovlivnila i červená karta pro Eraye Cömerta, nicméně Girona nedokázala početní převahu využít.

Valencia na úvod hostí Gironu

Valencia má v nové sezóně co napravovat. V úvodním zápase nové sezóny vyzve na domácím stadionu nováčka nejvyšší španělské ligy, Gironu, která si La Ligu zahraje po tříleté pauze.