CP Cacereño Španělsko - CP Cacereño - Expres Zprávy

05.01.202310:21

Barca v poháru postoupila až přes prodloužení

Barcelona měla ve 3. kole Španělského poháru nečekané problémy s Intercity a třetiligového soupeře udolala 4:3 až v prodloužení. Dramatickou přestřelku v Alicante rozhodl Ansu Fati, domácí Oriol Soldevila se blýskl hattrickem.

Katalánce poslal do vedení už ve čtvrté minutě uzdravený obránce Araújo, ale po změně stran v dresu Intercity zazářil Soldevila. Bývalý barcelonský záložník v 59. minutě vyrovnal a poté odpověděl i na góly Dembélého a náhradníka Raphinhy. Po Raphinhově přihrávce další střídající hráč Fati vstřelil ve 103. minutě vítěznou branku.

"Nemůžeme být spokojeni, ale tohle se v poháru stává. Sedm prvoligových týmů bylo vyřazeno," řekl barcelonský trenér Xavi novinářům. "Mohli jsme odskočit na 2:0 nebo 4:2, ale sami jsme si to zkomplikovali. Nebyli jsme dost dobří ani v jednom pokutovém území," doplnil kouč lídrů tabulky.

S outsiderem se už v úterním programu Copa del Rey trápil i další gigant Real Madrid. "Bílý balet" venku porazil celek Cacereňo ze čtvrté nejvyšší soutěže 1:0 trefou Rodryga z 69. minuty.

ČTK
23.12.202208:35

Girona vypadla ze Španělského poháru

Girona vypadla ve druhém kole Španělského poháru se soupeřem ze čtvrté ligy. Na hřišti Cacereňa prohrála 1:2 a pohár opustila jako první z účastníků nejvyšší soutěže. Na první gól domácích se ještě Gironě povedlo odpovědět. O vyřazení 13. týmu ligové tabulky rozhodl v 61. minutě Iván Fernández.

Překvapení nedopustilo Atlético Madrid, které na hřišti dalšího celku ze čtvrté ligy Arenteira prohrávalo od 42. minuty, ale nakonec zvítězilo 3:1. Hosté postrádali proti soupeři, který v předchozím kole vyřadil druholigovou Almeríi, finalisty mistrovství světa Antoinea Griezmanna, Nahuela Molinu a Ángela Correu.

V nastavení prvního poločasu se povedlo Atléticu vyrovnat z penalty, kterou proměnil Yannick Carrasco. V 59. minutě neuspěl z dalšího pokutového kopu Álvaro Morata. Vítězný gól dal devatenáctiletý Pablo Barrios, který se trefil v dresu Atlética poprvé. V nastavení ještě zpečetil výhru favorita Carrasco.