PAOK Soluň Řecko - PAOK Soluň - Zprávy

Skotský Aberdeen musí proti PAOKu zlepšit domácí formu

Aberdeen doma ve čtvrtek večer pomýšlí na první výhru, ale nebude to mít snadné. PAOK Soluň totiž ještě v Konferenční lize neztratil ani jeden bod a navíc přijede na Pittodrie Stadium v dobré formě.

PAOK zaskočilo vítěze Evropské ligy z roku 2022, v nastavení rozhodl Koulierakis

Ve skupině G si to podle papírových předpokladů měli rozdat o přímý postup do osmifinále řecké PAOK a německý Frankfurt, první vzájemný duel v Soluni nakonec lépe dopadl pro domácí tým. Oba soupeři svůj první zápas zvládli a teď se očekávala nesmírně dramatická bitva, kterou za nerozhodného stavu 1:1 rozhodl až ve druhé minutě nastaveného času teprve devatenáctiletý obránce Konstantinos Koulierakis.

Přímá bitva o první místo: PAOK doma vyzve teprve nedávno poražený Frankfurt

Na start do skupinové fáze Konferenční ligy si oba celky rozhodně stěžovat nemůžou. PAOK se mohl chlubit vítězstvím v Helsinkách, Eintracht před vlastními fanoušky udolal Aberdeen. Oba kluby jsou považovány za největší favority skupiny G na postup do jarní fáze soutěže, a i proto může hrát jejich vzájemný duel velkou roli při finálním počítání v boji o první příčku.

PAOK porazil HJK po obratu 3:2

PAOK Soluň nakonec přeci jen podle předpokladů porazil HJK Helsinky, přestože se jednalo o velmi tuhou bitvu. Domácí šli překvapivě do vedení v pětatřicáté minutě, kdy se prosadil Bandé. Hosté ale v průběhu druhého poločasu skóre otočili. Prosadili se Koulierakis, Despodov a Thomas. A právě trefa třetího jmenovaného se ukázala zvlášť důležitá, v samotném závěru totiž na 2:3 snížil Radulović.

Helsinky poprvé v historii vyzvou soupeře z Řecka, bude jím PAOK

Utkání prvního hracího dne Evropské konferenční ligy nabídne mimo jiné utkání skupiny G, ve kterém se od tři čtvrtě na sedm utkají týmy HJK Helsinky a řecký PAOK. Domácí budou platit v duelu a zejména v celé skupině G spíše za outsidery, kteří mohou překvapit silnější celky v čele s Frankfurtem.

Šachtar chtěl podepsat Gvaridola i Álvareze. Těžko se nám teď jedná, přiznával Nicolini

Julián Álvarez v dresu Argentiny slavil na světovém šampionátu v Kataru titul mistra světa a Joško Gvardiol svými výkony pomohl získat pro Chorvatsko bronzové medaile. O oba hráče se přitom ještě před startem turnaje zajímal Šachtar, který prý nebyl daleko od jejich podpisu. Ale celou situaci změnil válečný konflikt na Ukrajině a s ním také zabrzdění všech transferů.

Payet se v Konferenční lize zase s PAOK nemazlil a stvrdil postup Marseille do semifinále

Marseille vstupovala do odvety Konferenční ligy proti soluňskému PAOK s jednobrankovým náskokem, a byť nemohla vlivem zranění či suspendací nastoupit v tom nejsilnějším složení, získala ve čtvrtfinále i svou druhou výhru. Klíčovým mužem celého dvojduelu se stal Dimitri Payet, který po parádní trefě z prvního klání rozhodl také to nynější, a to v prvním poločase.

Zranění, suspendace, únava: Marseille nečeká v Konferenční lize proti PAOK lehká pořízená

Marseille nepolevuje, vítězí jeden zápas za druhým. Aktuálně má na svém kontě napříč všemi soutěžemi už sedm prvenství v řadě. Zrovna v nynějším případě by ale velmi nerada, aby její série nabrala nečekaný konec. Čtvrtfinálový dvojduel proti soluňskému PAOK má rozehraný velmi dobře, jen je třeba odvetu nepokazit. Jenomže na řecké půdě ji nečeká lehké bránění.

Souboj potenciálních soupeřů Slavie ovládla Marseille, signál nádherně zužitkoval Payet

Marseille v úvodním čtvrtfinále Evropské konferenční ligy udělala důležitý krok k postupu, když na domácí půdě porazila PAOK 2:1. Gólem a asistencí se na výhře podílel Dimitri Payet. Jeho trefa ze 45. minuty opravdu stála za to, když dalekonosnou pumelicí krásně zakončil sehranou akci po rohovém kopu.

Marseille může stavit Konferenční ligu na vedlejší kolej, PAOK je každopádně outsiderem

Marseille si na los čtvrtfinále Konferenční ligy určitě nemohla stěžovat. V boji o semifinále vyzve PAOK, papírově asi nejpřijatelnějšího soupeře z aktuální osmičky nejlepších. Řecký celek dosud na zvučnějšího soupeře na evropské scéně nenarazil, favorit tohoto dvojzápasu by však neměl nic podceňovat. Především ne v prvním duelu, v němž je třeba vytvořit si náskok.

Gent padl i v odvetě, PAOK v Konferenční lize pokračuje

PAOK odvetu osmifinále Konferenční ligy zvládl lépe, Gent jednoduše jednogólové manko z prvního klání nedohnal, byť ve druhé půli byl ve hře dostat tento mač aspoň do prodloužení. Jenže kýženou trefu prostě nezaznamenal, ba naopak inkasoval on, a musel se s působením v pohárové Evropě rozloučit. Řecký klub po dvou vítězstvích prošel dál zcela zaslouženě.

Gentu se první duel nepovedl, v odvetě s PAOKem je pasován do role favorita

Jednu jedinou porážku utrpěl Gent v posledních osmi zápasech napříč všemi soutěžemi, a to před týdnem v Soluni. Domácí jsou obecně ve slušné pohodě, akorát že nyní musejí napravit své mdlejší vystoupení z prvního utkání osmifinále Konferenční ligy. PAOK bude potřebovat k postupu jenom neprohrát, aktuálně si i na domácí scéně počíná podle vlastních představ.

PAOK veze do Belgie jednobrankový náskok

PAOK Soluň doma porazil v prvním zápase osmifinále Konferenční ligy KAA Gent 1:0, když jedinou branku vstřelil v 58. minutě Jasmin Kurtić. Mnoho příležitostí nebylo a slovinský záložník využil standardní situace a z volného přímého kopu rozhodl.

PAOK chce proti Gentu pozitivní výsledek do odvety

Vyřazovací boje Konferenční ligy proti sobě postavily PAOK Soluň a KAA Gent. Řecký celek zvládl penaltový rozstřel s Midtjyllandem a tuhou bitvu očekává i s belgickým soupeřem. PAOK začne doma na Toumba Stadium, kde ale není nezranitelný.

PAOK v Konferenční lize předčil Midtjylland v penaltovém rozstřelu

Vyrovnanou bitvu o postup do osmifinále Konferenční ligy zvládl jen o chlup lépe PAOK, jemuž se podařilo v odvetě dotáhnout do zdárného konce penaltový rozstřel. Midtjylland se opravdu hodně nadřel na snižující trefu v tomto utkání, nicméně ani ta ve finále jeho konec v pohárové Evropě pro letošek neodvrátila. V Řecku především strádal v prvním poločase.