Hedwiges Maduro po šesti letech strávených ve Španělsku mění prostředí a v kariéře bude pokračovat v Řecku. Nizozemský defenzivní univerzál se ze Sevilly stěhuje do PAOKu Soluň, kde se včera úspěšně podrobil zdravotní prohlídce...

Útočník Necid by se mohl vrátit do Slavie na hostování

Útočník Tomáš Necid by se mohl po pěti letech vrátit na hostování do Slavie Praha. Informaci přinesl server iDnes.cz, tisková mluvčí pražského klubu Soňa Nouzáková potvrdila, že Slavia o angažování čtyřiadvacetiletého fotbalisty jedná. Kmenový hráč CSKA Moskva na podzim hostoval v PAOK Soluň.

PAOK Soluň - AZ Alkmaar 2:2

Zápas, ve kterém šlo jen a pouze o prvenství v rozhodnuté skupině vítěze nepoznal. Alkmaar sice dvakrát vedl, Řekové se však i bez výraznějšího tlaku dokázali prosadit v poslední minutě nastavení a odvrátili tak alespoň první porážku v této fázi Evropské ligy.

Preview: PAOK Soluň - AZ Alkmaar

Souboj domácího týmu PAOK Soluň s hosty z Nizozemí rozhodne o první příčce. O tu se totiž ve skupině L přetahuje právě AZ Alkmaar se soluňským týmem. Na třetí a čtvrté místo výsledek jejich duelu však nebude mít pražádný vliv.

Šachtër Karagandy - PAOK Soluň 0:2

Fotbalisté řeckého PAOK potvrdili roli favorita na půdě kazašské Karagandy a díky třem bodům si s přehledem zajistili postup do jarní části Evropské ligy. V posledním utkání doma s Alkmaarem se tak porvou o první příčku. Po bezbrankovém prvním poločase šli hosté do vedení necelých deset minut po přestávce a svůj náskok pojistili ve druhé nastavené minutě. Ve skupině tak zůstávají neporaženi s jedenácti body na kontě.

Karaganda má poslední naději, musí doma porazit PAOK

Páté kolo Evropské ligy nabídne klasicky všech čtyřiadvacet utkání, netradiční jsou ovšem časy některých z nich. Kromě většiny duelů od sedmi hodin či devíti hodin a pěti minut se hned tři zápasy odehrají od šesti a jeden od čtyř odpoledně. V něm Šachtar Karaganda přivítá PAOK Soluň.

Maccabi Haifa - PAOK Soluň 0:0

PAOK i napočtvrté v řadě ve venkovním zápase remizoval, byť tentokrát bez branek, a ne 1:1, jak tomu bylo v předchozích případech. Dělba bodů po výsledku 0:0 přiblížila řecký klub k postupu na dosah jediného bodu, zatímco domácí Maccabi Haifa již naopak musí ve všech zbylých zápasech zvítězit.

Preview: Maccabi Haifa - PAOK Soluň

Maccabi Haifa se ve čtvrtečním kole čtvrtých zápasů Evropské ligy pokusí dodatečně nastartovat své naděje na možnou kvalifikaci do jarní vyřazovací fáze. Izraelský celek totiž doposud ani jednou nevyhrál, tentokrát mu bude protivníkem řecký PAOK.

PAOK Soluň - Maccabi Haifa 3:2

Skvělý obrat dokonal řecký PAOK proti izraelskému Maccabi Haifa. Hosté na horké řecké půdě začali nebojácně a vedli dokonce o dvě branky. Jenže soluňský celek dokázal do poločasu vyrovnat a Dimitris Salpingidis v 66. minutě rozhodl o vítězství 3:2. Domácí se tak dostali do čela skupiny, Maccabi zůstává poslední.

Preview: PAOK Soluň - Maccabi Haifa

Soluňský FC PAOK přivítá v rámci třetího kola skupiny L Maccabi Haifu. Oba celky již dokázaly bodovat - domácí mají čtyři body, hosté jen jeden, stejný počet bodů mají i jejich zbylí konkurenti, tedy Alkmaar, resp. Karaganda.

AZ Alkmaar - PAOK Soluň 1:1

Fotbalisté Alkmaaru sahali na vítězství proti největšímu konkurentovi ve skupině a po brance v 82. minutě to vypadalo na druhý tříbodový zisk. Jenže řecký celek měl i tentokráte štěstí a po vítězné brance doma s Karagandou ve druhé nastavené minutě vybojoval alespoň bod díky gólu ve třetí minutě nastavení. Oba dva celky se tak zařadily za sebou na vedoucí dvě místa ve skupině se shodným ziskem čtyř bodů.

Preview: AZ Alkmaar - PAOK Soluň

Fotbalisté Alkmaaru prozatím zažívají mnohem úspěšnější sezónu než v loňském roce a kromě souboje o titul v holandské lize by se rádi poprali o co nejlepší umístění také v Evropské lize. Po šťastném postupu ze 4. předkola přes řecký Atromitos dokázali v úvodním zápase zvítězit na půdě izraelského celku Maccabi Haifa, i když soupeř byl v utkání lepší.

PAOK Soluň - Šachtër Karagandy 2:1

Až do samotného nastavení druhého poločasu se statečně držel Šachtar Karaganda, ovšem nic mu to nakonec nebylo platné. Domácí PAOK Soluň obrátil nepříznivé skóre a zvítězil 2:1 díky Vukićově brance z 92 minuty.

Preview: PAOK Soluň - Šachtër Karagandy

Řecký PAOK i s českým útočníkem Tomášem Necidem zažívá na evropské scéně velmi kontroverzní sezónu, nicméně všechny otázky jsou vyřešeny a nyní se tak může plně soustředit na základní skupinu Evropské ligy. Vzhledem k okolnostem řecký celek nakonec jistě mrzí, že nepostoupil do Ligy mistrů, ovšem i tuto výzvu jistě bude brát vážně.