SC Braga Portugalsko - SC Braga - Zprávy

Tondela zabrala v pravý čas, doma přetlačila favorizovanou Bragu

Braga nenapravila svůj výsledkový nezdar z minulého střetnutí proti Belenensesu, tentokráte nezaznamenala přesný zásah a dokonce Tondele venku podlehla. Ta naopak udělala výrazný krok k záchraně. Od sestupového pásma se vzdála na rozdíl tří bodů a bude mít situaci v závěrečném kole ve vlastních rukou. O jediný gól se postaral Yohan Tavares.

Tápající Tondela vyzve o třetí místo usilující Bragu

Braga se mohla v minulém kole dotáhnout bodově na Sporting, který před pár dny prohrál s korunovaným mistrem z Porta. Právě s lisabonským protivníkem se horlivě už několik týdnů přetahuje o třetí příčku. Jenže na řadu přišlo jen zaváhání se zachraňujícím se Belenensesem. A tenhle výsledkový nezdar se bezpochyby bude snažit napravit na půdě Tondely.

Braga nečekaně ztratila body se zachraňujícím se Belenensesem

Braga nedokázala doma porazit trápící se a mnohačetnými absencemi zubožený Belenenses a opětovně ztratila důležité body v boji o třetí příčku, která v Primeira Lize zaručuje přímou účast v základních skupinách Evropské ligy pro následující ročník. Ačkoli domácí v první půli poslal do vedení Ricardo Horta, hosté srovnali Mateem Cassierrou po obrátce.

Braga pokračuje v honbě za třetím místem, přivítá trápící se Belenenses

Bragu po jedenatřiceti kolech dělily od strategické třetí pozice, která místo předkola zajišťuje přímou účast v základních skupinách Evropské ligy, pouhé tři body. Pořád se jí nedaří stáhnout manko na Sporting, ve své honbě však hodlá pokračovat i ve zbývajících třech duelech. Tentokráte narazí doma na Belenenses, který stále nemá jistou záchranu.

Braga zničila Paços a zůstává v boji o třetí místo

Fotbalisté Bragy perfektním způsobem zareagovali na vítězství Sportingu a přejeli Paços Ferreira na jeho hřišti 5:1. Domácí sestřelil již v prvním poločase i díky dvěma penaltám hattrickem Paulinho, dílo zkázy pak v druhé půli dokonali Ricardo Horta a Galeno.

Braga jede na půdu rozjetého Paçose Ferreira

Braga i po špatném vstupu do pokoronavirové části sezóny stále živí šanci na třetí místo, které zaručuje postup do základní skupiny Evropské ligy. Proti bude Paços, jehož forma je nejlepší za celou sezónu a výrazně odskakuje nejnižším pozicím.

Braga si snadno poradila s Avesem a přiblížila se ke čtvrté příčce

Braga dokázala potvrdit úlohu jasného favorita proti sestupujícímu Avesu a díky skvěle zvládnutému druhému poločasu nakonec zvítězila hladce v poměru 4:0. Alespoň částečně tak napravila nedávné zaváhání s Rio Avem (3:4) a pojistila si čtvrté místo v tabulce, na kterém má šestibodový náskok. Hosté doposud posbírali jen čtrnáct bodů a čtyři kola před koncem mají jistotu, že definitivně skončí na posledním osmnáctém místě.

Braga hostí již sestupující Aves

Dle papírových předpokladů jednoduchý zápas čeká fotbalisty Bragy, kteří se na domácím stadiónu utkají s beznadějně posledním CD Aves. Ani jeden z týmů se netěší z dobré formy, jednoznačným favoritem je ale Braga.

Rio Ave slaví tři body s Bragou po naprosto strhujícím průběhu

Braga nenaplnila papírové předpoklady na půdě konkurenčního Ria Ave a po velmi divokém průběhu mu podlehla nejtěsnějším poměrem 3:4, když rozdílovou trefu po vyloučení Rolanda inkasovala v šesté minutě nastavení. Přitom do úterního zápasu vstoupila naprosto skvěle a během necelé půl hodiny dokonce vedla o dvě trefy, jenže vzápětí ještě do přestávky prohrávala. V tabulce zůstává na čtvrté pozici s padesáti body.

Braga se pokusí zaútočit znovu na třetí místo, venku vyzve Rio Ave

Až na čtvrtý pokus se podařilo Braze po koronavirové přestávce zvítězit. Rozhodně bude mít velký zájem uspět naplno i nyní, protože jedině další tříbodový rezultát mu pomůže opět zaútočit na třetí místo, které stále okupuje Sporting. Narazí ovšem na pořádně nepříjemného protivníka, vždyť Rio Ave se v průběžném pořadí nachází jen o dvě příčky níže.

První výhra pro Bragu po koronavirové krizi, zvítězila v derby nad Guimaraesem

Braga získala po koronavirové pauze své první vítězství. V předchozích třech utkáních vydolovala jen jediný bod, potřebovala tak najít jakoukoli vzpruhu, a Minho derby pro ní bylo parádní příležitostí. S Guimaraesem po úvodní půli hrála ještě nerozhodně, nicméně poslední slovo si vzal ve druhém dějství rozhodující střelec utkání Wenderson Galeno.

Trápící se Bragu čeká derby o Minho, doma přivítá Guimaraes

Možná že si Braga po restartu sezóny nemyslela, že bude pro ní tak těžké udržet strategickou třetí příčku v tabulce, která zaručuje přímou účast v základních skupinách Evropské ligy pro další ročník. Protože však v posledních třech kolech nevyhrála, záhy o tohle místo přišla. Pokusit se vrátit na staré známé pozice bude chtít určitě po derby s Guimaraesem.

Braga získala první bod po koronavirové pauze, remizovala ve Famalicau

Ještě před koronavirovou krizí měla Braga na třetí příčce slušný čtyřbodový náskok před čtvrtým Sportingem. Uběhly ovšem po restartu portugalské nejvyšší soutěže jen tři kola a na svého soupeře v tabulce najednou ztrácí dva body. A to právě proto, že lisabonský celek uspěl naplno ve středu nad Tondelou, zatímco Os Arcebispos remizovali ve Famalicau.

Malátná Braga nastoupí proti rozjetému Famalicau

Jestliže portugalští giganti Porto nebo Benfica po koronavirové pauze neprožili vůbec dobrý vstup do restartované sezóny, pak Braga na tom byla ještě hůře. Ze dvou utkání totiž nezískala vůbec nic, a tak se na ní čtvrtý Sporting dotáhl bodově na stejnou úroveň. Svůj první úspěch tak musí rozhodně hledat proti ambicióznímu a v dobré formě hrajícímu Famalicau.

Braga opět selhala, s Boavistou prohrála 0:1

Favorizovaná Braga nezvládla ani svůj druhý zápas po přestávce vynucené epidemií koronaviru a tentokráte nečekané prohrála s Boavistou v nejtěsnějším poměru 0:1, dále si tak komplikuje cestu za přímou účastí v základních skupinách Evropské ligy. Je sice stále třetí, ale jen o skóre před čtvrtým Sportingem a tři body před pátým Famalicãem. Celek z Porta se naopak vyhoupl do klidného středu tabulky a patří mu desátá pozice s dvaatřiceti body.