Casa Pia AC Portugalsko - Casa Pia AC - Zprávy

Gil Vicente zakončilo sezónu výhrou nad nováčkem

Gil Vicente sice nezopakovalo loňskou vydařenou jízdu do evropských pohárů, ale s ligovým ročníkem 2022/2023 se loučí domácí výhrou 1:0 nad nováčkem Casa Pia. O výhře týmu z Barcelos rozhodl v letošní sezóně sedmnáctigólový střelec Fran Navarro.

Gil Vicente zakončí nepovedenou sezóny doma s Casa Pia

Jen krásné vzpomínky zůstaly fanouškům Gil Vicente na loňskou sezónu, ve které tým z Barcelos vybojoval účast v předkole Konferenční ligy. Letos se mu tolik nedaří a do posledního kola vstupuje až na 13. místě. Jeho soupeř Casa Pia po vydařeném začátku sezóny drží horní polovinu tabulky.

Namaso vystřelil v nastaveném čase výhru Porta nad Casa Pia a udržel naději na první místo

Jen pět minut chybělo k tomu, aby mělo Portugalsko po 32. kole Ligy Portugal svého nového mistra. Porto doma proti Casa Pia pro zachování šance na titul muselo vyhrát. Ještě po první půli ale po Evanilsonově vlastním gólu překvapivě vedli hosté, po změně stran ale skóroval Taremi a v nastaveném čase přidal vítězný gól mladík Danny Namaso. Porto tak udržuje čtyřbodovou ztrátu za Benficou a dvě kola před koncem stále může myslet na obhajobu titulu.

Porto hostí Casa Pia a pokud nevyhraje titul poputuje do Lisabonu

FC Porto čeká další ze série klíčových a důležitých zápasů. Od výhry v Clássicu jeho hráči plní povinnost a poráží každého, kdo jim vstoupí do cesty. Další překážkou je nyní Casa Pia, který dokázal v prvním vzájemném utkání na začátku ledna favorita obrat.

Hortův jediný gól opět stačil k vítězství Bragy

Fotbalisté Bragy uspěli v předehrávce 29. kola Ligy Portugal proti nováčkovi Casa Pia a odvážejí si z Lisabonu tři body a minimálně jednodenní pobyt na druhém místě tabulky. Výhru týmu ze severu zajistil stejně jako minulý týden jediným gólem zápasu jeho kapitán Ricardo Horta.

Předehrávka 29. kola nabídne souboj Casa Pia s Bragou

Braga i v závěrečné fázi sezóny udržuje dobrou formu a stále má šanci na druhé místo a při nedávných ztrátách Benficy také i na mistrovský titul. K tomu ale musí potvrdit dobré rozpoložení na půdě nováčka Casa Pia, který na podzim v Braze slavil nečekané vítězství.

Sporting díky hattricku Trincãa porazil v malém derby Casa Pia

Sedm gólů padlo v divoké přestřelce mezi Casa Pia a Sportingem, ze které nakonec vyšel vítězně favorizovaný Sporting. Na každý gól hostů dokázali domácí velmi rychle zareagovat, až Trincãova trefa pět minut před koncem základní hrací doby jim srazila vaz.

Sporting se chce přiblížit k Braze, představí se na půdě Casa Pia

Portugalský mistr z roku 2021 se v závěru letošního ročníku snaží zachránit, co se dá, a pokud ještě chce myslet na postup do základní skupiny Ligy mistrů, tak musí až do samotného konce pravidelně vítězit. V tuto chvíli se nachází na čtvrtém místě se čtyřiapadesáti body a před pátou Aroucou si vytvořil solidní desetibodový náskok, nicméně za třetí Bragou zaostává o propastných osm bodů a teď si tedy nemůže dovolit zaváhat.

Dvojnásobně oslabená Casa Pia i přes houževnatý výkon podlehla Ncionalu v prodloužení

Lisabonský nováček nejvyšší soutěže letos předvádí skvělé výkony a v tabulce mu patří vynikající páté místo s třiceti body, ovšem nyní ve čtvrtfinále Taca de Portugal doplatil na nedisciplinovanost a kvůli porážce 2:5 v prodloužení byl vyřazen. Již od 17. minuty hrál v deseti a vzápětí prohrával o dva góly, nicméně i přesto stav překvapivě srovnal. Jenže začátkem prodloužení přišel o dalšího vyloučeného hráče a poté již neměl šanci.

Casa Pia chce proklouznout do semifinále národního poháru přes druholigový Nacional

Předposlední zápas čtvrtfinálové fáze Taça de Portugal obstarají dva celky, které se ještě loni spolu utkaly ve druhé lize, ovšem nyní je za jasného favorita považována domácí Casa Pia. Klub z lisabonského předměstí se probojoval mezi portugalskou elitu vůbec poprvé ve své historii a hned při premiéře předvádí fantastické výkony, neboť se nachází na vynikajícím pátém místě s třiceti body a senzačně tedy bojuje o pohárové příčky.

Benfica zvládla městské derby na jedničku a po výhře 3:0 zvýšila své vedení na čele tabulky

Benfica potvrdila skvělou formu v letošním ročníku portugalské nejvyšší soutěže i v lisabonském derby s houževnatě hrající Casa Piou a díky konstantnímu výkonu od začátku až do konce ji porazila hladce po výsledku 3:0. V Primeira Lize tak zvítězila již počtvrté za sebou a se ziskem parádních třiapadesáti bodů z dvaceti zápasů si vytvořila na čele tabulky jedenáctibodový odstup od druhého Porta.

Benfica se pokusí zvýšit náskok na čele Primeira Ligy v městském derby s Casa Piou

Benfice se sice úplně nepovedl vstup do nového roku, nicméně v tuto chvíli opět stabilizovala své výkony a suverénně vládne nejvyšší portugalské soutěži. V dosavadních devatenácti zápasech vybojovala úctyhodných padesát bodů a za celou dobu tedy jen jednou prohrála, nyní drží osmibodový náskok před druhým Portem, i když to disponuje jedním utkáním k dobru. SL se teď v městském derby střetne s houževnatou Casa Piou.

Casa Pia předvedla další skvělý výkon a obrala Porto o body

Ligový nováček Casa Pia opět zaskočila portugalskou fotbalovou veřejnost. Po skalpu Bragy si připsala další nečekaný výsledek v domácím utkání proti Portu, se kterým sehrála bezbrankové klání. Porto ztratilo už popáté v sezóně a na vedoucí Benficu ztrácí sedm bodů.

Porto se představí v hlavním městě proti Casa Pia

Casa Pia ani po dlouhé reprezentační pauze neztratila nováčkovský entuziasmus a pokračuje ve skvělých ligových výkonech. Dobrou formu ligového debutanta bude chtít nalomit FC Porto, které je v posledních týdnech suverénní.

Braga selhala doma s Casa Pia a propadla se na třetí místo

Fotbalisté Sportingu Braga nedokázali navázat na výhru z minulého kola a odevzdali na vlastním stadiónu všechny body Casa Pia. O výhře nováčka rozhodl jedinou trefou v zápase Rafael Martins. Alespoň bod mohl domácím zajistit kapitán Ricardo Horta, ale čtvrt hodiny před koncem základní hrací doby neproměnil pokutový kop.