Go Ahead Eagles Nizozemsko - Go Ahead Eagles - Zprávy

Preview: FC Utrecht - Go Ahead Eagles

Fotbalisté Utrechtu si rozhodně nepředstavovali v téměř polovině podzimní části umístění v dolní polovině tabulky, v tuto chvíli mají na kontě jen jedno vítězství a se šesti body se nacházejí až na čtrnácté příčce. Svou pozici se pokusí vylepšit proti nováčkovi z Go Ahead Eagles, které je na tom o dva body i dvě místa lépe. V tomto střetnutí bude považován za mírného favorita domácí celek, který se v poslední době zlepšuje.

Go Ahead Eagles - SBV Excelsior 3:0

Fotbalisté Go Ahead Eagles dokázali v domácím prostředí překvapit konkurenční Excelsior a nakonec ho bez větších problémů porazili po výsledku 3:0. V utkání kopali dva pokutové kopy a oba proměnili, hosté navíc hráli více jak třicet minut bez vyloučeného Danila Pantiče. Nováček soutěže zaznamenal své druhé vítězství v tomto ročníku a s osmi body se nachází na dvanácté pozici. Excelsior má o dva body více a v Eredivisii je na děleném devátém místě.

Preview: Go Ahead Eagles - SBV Excelsior

Go Ahead Eagles si jako nováček nejvyšší soutěže zatím zvyká na poměry a příliš se mu nedaří, po sedmi kolech se nachází na barážové šestnácté pozici s pěti body, doposud jen jednou zvítězil. Nyní se pokusí ukořistit další body proti Excelsioru, který naopak může být celkem spokojený. Do této chvíle posbíral deset bodů a nachází se ve středu Eredivisie na deváté příčce. I tak se dá očekávat vcelku vyrovnaný zápas.

AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2:2

Hráči Alkmaaru nedokázali navázat na poslední skvělé ligové výsledky a tentokráte se v domácím prostředí rozešli smírně 2:2 s nováčkem z Go Ahead Eagles i přesto, že v průběhu utkání už vedli o dvě branky. AZ tak po čtyřech výhrách v řadě zaznamenal překvapivou ztrátu a v tabulce se nachází na páté pozici se čtrnácti body o dva body za Ajaxem a PSV. Hosté zaznamenali druhý remízový výsledek, s pěti body jsou šestnáctí.

Preview: AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles

Hráči Alkmaaru po rozpačitějším začátku procházejí nizozemskou nejvyšší soutěží jak nůž máslem, nyní zvítězili již čtyřikrát v řadě a v tabulce poskočili na čtvrtou příčku pouze o skóre za favorizovaný Ajax s PSV. Teď se pokusí potvrdit úlohu jasného favorita proti nováčkovi z Go Ahead Eagles, které má na kontě čtyři body a je na patnáctém místě, jeho jasnou prioritou určitě bude záchrana. Proti AZ ale bez šance není.

SBV Vitesse - Go Ahead Eagles 2:0

Fotbalisté Vitesse Arnhem dokázali potvrdit úlohu favorita proti nováčkovi z Go Ahead a v domácím prostředí ho přehráli v poměru 2:0. Nicméně jejich úspěch se rozhodně nerodil lehce, domácí dokázali zvítězit až díky dvěma brankám v závěrečné čtvrthodině, navíc ta první padla z pokutového kopu. Vitesse tak zaznamenalo třetí vítězství v tomto ročníku a s deseti body je na šesté pozici. Go Ahead je se čtyřmi body patnácté.

Preview: SBV Vitesse - Go Ahead Eagles

Vitesse Arnhem zatím i letos předvádí nevyrovnané výkony, doposud vybojovalo sedm bodů a v tabulce mu patří osmá příčka. Nyní bude plnit úlohu favorita proti nováčkovi z Go Ahead Eagles, které poprvé vyhrálo až v posledním kole. Díky premiérovému tříbodovému zisku se odpoutalo ode dna tabulky, se čtyřmi body se posunulo na třináctou pozici. Nyní ho čeká velmi těžká úloha, domácí výběr totiž disponuje velkou kvalitou.

Go Ahead Eagles - Roda JC 2:0

Nováček z Go Ahead Eagles zaznamenal ve svém pátém zápase svou první výhru, když před vlastním publikem zdolal Rodu Kerkrade 2:0. V tabulce se tak dostal ze samého dna a se čtyřmi body je na dvanácté pozici. Kerkrade se naopak v nové sezóně stále trápí, v pěti utkáních vybojovala jen tři nerozhodné výsledky a je šestnáctá. Domácí si obě branky spravedlivě rozdělili do obou poločasů.

Preview: Go Ahead Eagles - Roda JC

Go Ahead prozatím platí nováčkovou daň, v dosavadních čtyřech zápasech má na kontě pouhý jeden bod a v tabulce se nachází na šestnácté pozici o skóre před Groningenem a Zwolle. Nyní se pokusí vylepšit své konto proti Rodě, která na tom také není zrovna nejlépe. Ani ona si nevede úplně dobře, stejně jako její sobotní protivník ještě nevyhrála a se třemi body je čtrnáctá. Nicméně její herní projev až zase tak špatný není.

Go Ahead Eagles - AFC Ajax 0:3

Fotbalisté Ajaxu nechali zapomenout na vyřazení z Ligy mistrů a z Deventeru si odvezli všechny body za poměrně hladké vítězství 3:0. Dva góly zařídil v první půli kapitán Davy Klaassen, o ten třetí se postaral ve druhém dějství Nemanja Gudelj. Domácí může mrzet především neproměněná penalta ze 21. minuty.

Preview: Go Ahead Eagles - AFC Ajax

Ajax má na půdě nováčka ligy z Deventeru rozhodně co napravovat. Vstup do sezóny má k ideálu opravdu hodně daleko, v minulém kole před vlastními fanoušky padl s Willemem II a už vůbec nezvládl odvetu o Ligu mistrů na půdě Rostovu. Domácí, kteří v minulosti se svým soupeřem vždy prohráli, nebudou mít co ztratit.

Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles 1:0

Sparta Rotterdam zvládla podle předpokladů souboj dvou nováčků lépe, ovšem na tříbodovém zisku se hodně natrápila, když vítěznou trefu vsítila pět minut před koncem z pokutového kopu. Navázala tak na minulý úspěch a se šesti body se posunula do horní poloviny tabulky. Naopak Go Ahead má na kontě jediný bod a nachází se na šestnácté příčce. Jediný gól nedělního střetnutí vsítil Loris Brogno, který v letošním ročníku Eredivisie vsítil už tři branky.

Preview: Sparta Rotterdam - Go Ahead Eagles

V nedělním zápase se utkají dva nováčci, kteří mají jako prioritu záchranu a po dvou kolech se jim podařilo bodovat. O něco lépe jsou na tom domácí ze Sparty Rotterdam, kteří už letos zvítězili a na kontě mají tři body. Hosté z Go Ahead vybojovali jeden bod a v tomto souboji jsou považováni za mírně outsidery. Sparta po úvodní prohře s Ajaxem předvedla velmi přesvědčivý výkon na půdě Zwolle a zvítězila rozdílem třídy.

Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 2:2

Nováček z Go Ahead Eagles dokázal v domácím prostředí získat své první body v Eredivisii, ve velmi vyrovnaném souboji s Nijmegenem uhrál remízu v poměru 2:2. Go Ahead po prvním poločase prohrával, ovšem během devíti minut v tom druhém stav otočil. Ani tento průběh mu k premiérové výhře nakonec nestačil, za dalších osm minut totiž NEC srovnalo na konečných 2:2. Hosté tak podruhé za sebou remizovali a jsou ve středu tabulky.

Preview: Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen

Nováček Eredivisie z Go Ahead Eagles to se záchranou určitě nebude mít jednoduché, což ukázal i úvodní duel na půdě Den Haagu. Nyní se pokusí dosáhnout na svůj první tříbodový zisk proti Nijmegenu. Celek z Deventeru spadl z nejvyšší soutěže v sezóně 2014/2015 a paradoxně se díky fairplay dostal i do Evropské ligy, loni ve druhé lize obsadil až pátou pozici a po roce se mezi elitu vrátil díky úspěšné baráži.