AZ Alkmaar Nizozemsko - AZ Alkmaar - Zprávy

Alkmaar v šestiminutové dohrávce branku nedal a Nijmegenu tak překvapivě podlehl 1:2

Středeční dohrávka 10. kola žádný gól nepřinesla a Nijmegen tak nakonec po více než měsíčním čekání dotáhl duel s favorizovaným Alkmaarem do vítězného konce. První část byla předčasně ukončena v poslední minutě základní hrací doby kvůli kolapsu kanonýra Base Dosta, utkání bylo proto přeloženo až na první prosincový týden kvůli náročnému programu AZ způsobeném účastí v základní skupiny Konferenční ligy.

Alkmaar se v dohrávaném nastavení pokusí zvrátit vývoj s Nijmegenem

Podzimní část nenabízí účastníkům evropských pohárů příliš volných termínů v průběhu "pracovního" týdne, nečekaná dohrávka 10. kola Eredivisie je tak na programu až první prosincový týden. Alkmaar v něm podruhé během necelého měsíce a půl přivítá houževnatý Nijmegen a čeká ho nelehký úkol - zápas byl totiž předčasně ukončen v poslední minutě základní hrací doby kvůli kolapsu hostujícího útočníka Base Dosta a průběžný stav není pro AZ zrovna příznivý.

Utrecht protáhl sérii bez porážky i proti Alkmaaru, o remízu 1:1 se postaral Victor Jensen

Utrecht vstoupil do této sezony naprosto katastrofálně a v úvodních osmi duelech hned sedmkrát prohrál, nicméně od poloviny října stabilizoval výkony a nyní si připsal na konto další dílčí úspěch. V předchozích pěti případech ani jednou neprohrál a vybojoval solidních devět bodů, teď smazal jednobrankové manko proti vysoce favorizovanému Alkmaaru a získal tak cenný bod po nerozhodném výsledku 1:1.

Alkmaar se po výhře v Evropské lize pokusí zastavit rozjetý Utrecht

Utrecht po špatném vstupu do tohoto ročníku stabilizoval své výkony a poslední dobou přeci jen stoupá vzhůru, na druhou stranu ještě rozhodně nemá vyhráno. Momentálně neprohrál v nejvyšší nizozemské soutěži pětkrát za sebou, nicméně zvítězil pouze dvakrát a kvůli katastrofickém začátku se stále nachází až na šestnácté barážové pozici s dvanácti body. Teď se v domácím prostředí pokusí překvapit velmi silný Alkmaar.

Alkmaar díky Pavlidisovi slaví výhru, ale ani ta mu nemusí stačit

AZ Alkmaar doma nakonec zvládl roli favorita a poradil si s bosenskou návštěvou. Díky trefě střelce Pavlidise domácí Nizozemci ještě žijí, byť nemají svůj postup ve vlastních rukách.

AZ Alkmaar a Zrinjski svedou bitvu, která jim nakonec nemusí stačit

AZ Alkmaar se nachází v hodně problematické situaci a jeho postup do další fáze je v podstatě jen teorií. Přesto se však nizozemský celek nevzdává a bude chtít domácí duel se Zrinjski využít ke třem bodům. Hosté jsou ovšem v podobné situaci.

Alkmaar po reprezentační pauze zabral a Volendam přehrál snadno o tři góly

Alkmaar od konce října upadl do krize a reprezentační přestávka pro něj byla vysvobozením, do "nové kapitoly" vstoupil úspěšně. V domácím prostředí přivítal podceňovaný Volendam a díky zodpovědnému výkonu od začátku až do konce bez potíží zvítězil 3:0. Díky tomuto úspěchu přerušil svou sérii čtyř utkání bez vítězství a tabulkou Eredivisie poskočil na třetí místo s devětadvaceti body, za vedoucím PSV stále zaostává o bodů deset.

Alkmaar by se rád vrátil na vítěznou vlnu proti předposlednímu Volendamu

Favorizovaný Alkmaar je i v tomto ročníku považován za jednoho z adeptů na pohárové příčky a vyloučen není ani případný boj o mistrovský titul, na který čeká téměř patnáct let. Nicméně po velmi solidním začátku se před poslední reprezentační přestávkou zasekl a začal nečekaně ztrácet důležité body, v tabulce se navíc propadl na čtvrtou příčku se šestadvaceti body. Nyní by rád započal závěrečnou fázi tohoto roku očekávanou výhrou nad Volendamem.

Feyenoord díky trefě Timbera ovládl šlágr 12. kola s Alkmaarem

Obhájce mistrovského titulu Feyenoord v úterý nezvládl důležitý zápas skupinové fáze Ligy mistrů na půdě italského Lazia (0:1), ovšem ve šlágru 12. kola zmobilizoval své síly a po neuvěřitelném zásahu Quintena Timbera zhruba v polovině úvodního dějství udolal svého odvěkého rivala z Alkmaaru nejtěsnějším poměrem 1:0. Díky druhé ligové výhře v řadě si upevnil druhé místo tabulky s devětadvaceti body a za vedoucím PSV stále zaostává o bodů sedm.

Feyenoord se ve šlágru 12. kola střetne s upadajícím Alkmaarem

Nizozemská nejvyšší scéna se nadcházející víkend přehoupne do své druhé třetiny, teď se k tomu odehraje jeden z důležitých soubojů o nejvyšší příčky a možná i o titul. Obhájce nizozemského trůnu Feyenoord totiž přivítá na stadionu De Kuip ambiciózní Alkmaar, který se však poslední dobou výrazně zasekl a zatím jen marně hledá cestu ven z krize. Domácí jsou považováni za favority, ale nic jednoduchého je rozhodně čekat nemusí.

Alkmaar neudržel vedení ve Villa Parku a jarní účast v Konferenční lize se mu opět vzdálila

Nizozemský Alkmaar se sice tentokráte v Birminghamu prezentoval mnohem lepším výkonem než před čtrnácti dny na vlastní půdě (vysoká porážka 1:4), ovšem ani na druhý pokus nedokázal bodovat proti favorizované Aston Ville a i přes vedení v prvním poločase prohrál nejtěsnějším poměrem 1:2. Tím si navíc výrazně zkomplikoval postupové ambice do jarní fázi Konferenční ligy, protože s pouhými třemi body je úplně poslední.

Alkmaar má co napravovat, teď zkusí vyzrát na ambiciózní Villans

Nizozemský Alkmaar vstoupil do tohoto ročníku s velkými ambicemi a kromě postupu do skupinové fáze Konferenční ligy se mu dařilo také v Eredivisii (8 výher, 1 remíza v devíti utkáních). Jenomže v posledních týdnech upadl do krize a tu potřebuje co nejdříve zlomit. První pokus bude mít velmi těžký, protože zavítá do Birminghamu, kde se pokusí oplatit místní Aston Ville čtrnáct dní starý debakl 1:4.

Alkmaar prohloubil trápení a z Rotterdamu si odváží jen bod

Ambiciózní Alkmaar zahájil tento ligový ročník velmi elegantně, neboť v úvodních devíti duelech hned osmkrát zvítězil a jednou remizoval, ovšem po vysoké porážce v Konferenční lize s Aston Villou (1:4) upadl do krize a teď v Eredivisii podruhé za sebou strádal. Naposledy v nedohraném utkání s Nijmegenem prohrával těsně před koncem 1:2, nyní v nastaveném čase přišel o výhru s rotterdamským Excelsiorem.

Alkmaar po nedohraném utkání s Nijmegenem bude chtít uspět nad Excelsiorem

Alkmaar může být se svým dosavadním působením celkem spokojený, i když poslední dobou se mu přece jen nedaří a teď v dalším ligovém duelu na půdě Excelsioru opět potřebuje stabilizovat svou výkonnost. Uplynulý víkend zažil velmi nepříjemnou zkušenost, jelikož jeho zápas s Nijmegenem za nepříznivého stavu 1:2 nebyl dohrán v samém závěru kvůli kolapsu ostrostřelce NEC Base Dosta.

Aston Villa dominovala v Alkmaaru a zvítězila až nečekaně hladce o tři góly

Alkmaar prožívá celkem povedenou letošní sezónu, ovšem nyní v domácím prostředí nedokázal vzdorovat anglickému vyzyvateli z Birminghamu a kvůli čtyřem inkasovaným gólům během úvodních šestapadesáti minut utrpěl až nečekaně vysokou porážku 1:4. V tabulce skupiny E tak má na kontě pouhé tři body a je jasné, že skončit do druhého místa, které zaručuje účast v jarní fázi evropských pohárů, nebude vůbec snadné.