AZ Alkmaar Nizozemsko - AZ Alkmaar - Zprávy

Alkmaar zdolal Heerenveen 2:0 a v závěrečném kole play-off narazí na Vitesse

Favorizovaný Alkmaar dokázal odčinit úvodní porážku 2:3 v Heerenveenu, kde prohrál kvůli dvěma inkasovaným brankám v samém závěru, jelikož v domácím prostředí zdolal svého houževnatého protivníka po výsledku 2:0 a díky tomu postoupil do finále play-off o předkolo Konferenční ligy, ve kterém vyzve konkurenční Vitesse. O jeho úspěchu rozhodl těsně před koncem střídající Zakaria Aboukhlal, který do té doby nepobyl na trávníku téměř ani minutu.

Heerenveen otočil vývoj s AZ a je blíže k postupu do závěrečné fáze

Heerenveen v úvodním duelu play-off o předkolo Konferenční ligy přivítal Alkmaar a duel se pro něj vyvíjel jako na houpačce. Nejprve vedl o jednu branku, jenomže o pár minut později z nenadání prohrával. V samém závěru však dokázal hned dvakrát skórovat a nakonec zvítězil 3:2, díky čemuž si vytvořil nadějnou pozici do odvety. Utkání dlouho probíhalo v opatrném duchu, všechny góly byly k vidění až od 58. minuty.

Alkmaar po zpackaném závěru v Heerenveenu bude dohánět jednobrankové manko

Fotbalisté Alkmaaru nezažili příliš povedenou sezónu a v ligové tabulce obsadili až páté místo, proto o svou další pohárovou účast musí bojovat v dodatečném play-off o Konferenční ligu. Úvodní duel jim příliš nevyšel, jelikož v samém závěru čtvrtečního zápasu neudrželi vedení 2:1 a do odvety si tedy vezou nepříliš lichotivou porážku v poměru 2:3. Nicméně i přes tento výsledek jsou stále považováni za mírné favority na postup.

Heerenveen proklouzl do play-off na poslední chvíli, v něm se pokusí zaskočit silný Alkmaar

Úvodní duel play-off o předkolo Konferenční ligy se odehraje v Heerenveenu, kde domácí výběr bude plnit roli outsidera proti vysoce favorizovanému Alkmaaru. "Srdíčka" nezažila příliš povedenou sezónu a předváděla nevyrovnané výkony, ovšem v samém závěru přeci jen zabrala a s jednačtyřiceti body se vyhoupla na kýžené osmé místo. AZ taktéž mělo větší ambice a konečná pátá pozice po základní části je pro něj velkým zklamáním.

Alkmaar před play-off znovu selhal, nabuzenému Waalwijku podlehl 1:3

AZ na konci základní části tohoto ročníku Eredivisie přišlo o svou formu a do dodatečného play-off o předkolo Konferenční ligy nebude vstupovat v úplně nejlepším rozpoložení. V závěrečném utkání přivítalo Waalwijk, který si v minulém kole zajistil definitivní záchranu díky výhře 2:0 proti Heraclesu. RKC tak získalo unikátních deset bodů z posledních čtyř zápasů a rázem se vyhouplo na konečné desáté místo tabulky s osmatřiceti body.

AZ si chce zvednout náladu před play-off proti zachráněnému Waalwijku

Alkmaar v tomto ročníku neprožívá zrovna nejlepší časy a ve zbývajícím průběhu bude mít co dělat, aby uhájil pohárovou účast i pro následující sezónu. V základní části Eredivisie jistojistě obsadí páté místo, které mu zaručuje jen dodatečné play-off o předkolo Konferenční ligy. Na závěr základní části se utká s Waalwijkem, který naopak bude nadmíru spokojen, protože si ve středečním vloženém kole definitivně zajistil záchranu.

Alkmaar přišel v nastavení o výhru v Utrechtu a čeká ho tak jen dodatečné play-off

Hráči Alkmaaru měli před tímto utkáním šanci poskočit do elitní čtyřky, která by jim zaručila přímý postup do nadcházejícího ročníku evropských pohárů, jenomže v Utrechtu neudrželi rychle nabité dvoubrankové vedení. V samém závěru inkasovali vyrovnávací branku na 2:2 a po úspěchu Twente nad Groningenem (3:0) mají jistotu, že obsadí páté místo a zahrají si "pouze" čtyřčlennou baráž o předkolo Konferenční ligy.

Alkmaar by se rád posunul mezi nejlepší čtyřku Eredivisie proti oblíbenému Utrechtu

Alkmaar nemůže být se svým působením v tomto ročníku nizozemské ligy příliš spokojen, jelikož se nachází mimo elitní čtyřku a nemá tak jistou účast v nadcházejícím ročníku evropských pohárů. Se šedesáti body na kontě sice neskončí po základní části hůře než pátý, ovšem v předchozích dvou duelech nedokázal zvítězit a za čtvrtým Twente zaostává o dva body. Pokud si chce stávající postavení ještě vylepšit, tak teď potřebuje zvítězit v Utrechtu.

Álvarez zachránil Ajaxu plichtu s Alkmaarem, předávání titulu se tak odložilo

Ajax měl namále, nakonec si však z Alkmaaru odvezl alespoň plichtu. Ačkoli aktuální lídr Eredivisie, který musel své oslavy titulu odložit minimálně do středečního vloženého kola, vedl po prvním dějství, o svůj náskok přišel, a nakonec odvracel porážku až pár minut před koncem. Domácí se tak bodově nedokázali přiblížit na čtvrté Twente a zůstali na pátém místě.

Ajax může v Alkmaaru slavit titul v Eredivisie, nutně však potřebuje vyhrát

Už po tomto kole může být o prvenství v Eredivisie rozhodnuto, musejí každopádně do sebe zaklapnout dvě podmínky. Tou první je, že Ajax zvítězí na hřišti Alkmaaru, tou druhou, že PSV následně padne na půdě Feyenoordu. Samozřejmě že takové skutečnosti nejsou založené na nereálných základech. Hosty, obdobně jako jejich rivala, však čeká nyní dost náročný úkol.

Alkmaar přišel o výhru se Spartou v nastavení a elitní čtyřka mu tedy znovu uniká

Favorizované AZ dlouhodobě bojuje o nejlepší čtyřku, která by mu zaručila přímý postup do evropských pohárů pro nadcházející sezónu, jenomže teď na půdě poslední Sparty inkasovala vyrovnávací trefu ve čtvrté nastavené minutě a z pátého místa tak stále zaostává za konkurenčním Twente o body tři. Ve zbývajících třech kolech ho tedy rozhodně nečeká nic jednoduchého. Domácí naopak získali nesmírně cenný bod v boji o záchranu.

Sparta by ráda opustila sestupové pásmo proti silnému Alkmaaru

Rotterdamská Sparta sehrála ve čtrnáctidenní přestávce dvě dohrávky, ve kterých zaznamenala poloviční úspěšnost, a po minulé porážce 0:2 v Enschede s rozjetým Twente klesla v tabulce Eredivisie na poslední osmnácté místo s pětadvaceti body. Na druhou stranu není čtyři kola před koncem nic ztraceno, protože za patnáctým Waalwijkem zaostává jen o tři body. Teď potřebuje nutně uspět, ovšem proti ní stojí vysoce favorizovaný Alkmaar.

Alkmaar otočil vývoj s Heerenveenem a udržel si reálnou naději na třetí místo

Favorizovaný Alkmaar nepředvedl příliš dobrý výkon ani po čtrnáctidenní přestávce a dlouho to vypadalo, že zaznamená další ztrátu, jenomže vyrovnaný duel s Heerenveenem dokázal srovnat ke konci prvního poločasu a rozdílovou trefu přeci jen vsítil v 87. minutě zásluhou střídajícího Tijaniho Reijnderse. Díky tomuto vítězství si zřejmě definitivně zajistil páté místo s osmapadesáti body a za čtvrtým Twente i třetím Feyenoordem zaostává o body tři.

Alkmaar není ve své kůži, o elitní čtyřku se teď pokusí zabojovat proti Heerenveenu

Heerenveen se po slušné první polovině sezóny dostal do obrovské krize a prohrával jedno utkání za druhým. I proto sáhl k výměně trenéra a ta mu zpočátku příliš nepomáhala, ovšem v posledních pěti utkáních ani jednou neprohrál a z toho hned dvakrát bodoval naplno. Tím pádem se posunul na současné jedenácté místo se čtyřiatřiceti body a k záchraně má velmi blízko, navíc je stále ve hře i o dodatečné play-off předkola Konferenční ligy.

Alkmaar selhal ve Zwolle a přímá účast v pohárech se mu znovu vzdálila

Zachraňující se Zwolle sice prohrálo v předchozích třech ligových duelech, ovšem nyní si v domácím prostředí vyšláplo na vysoce favorizovaný Alkmaar a nakonec ho porazilo nejtěsnějším poměrem 2:1. Díky cennému tříbodovému zisku opustilo sestupové pásmo a s třiadvaceti body poskočilo na patnáctou pozici o skóre před šestnáctou barážovou příčku Willemu. AZ zůstává na pátém místě s pětapadesáti body a na čtvrté Twente ztrácí tři body.