AC Milán Itálie - AC Milán - Zprávy

Inter znovu vyzve AC Milán, derby della Madonnina může prohloubit krizi mistra

Po druhé za uplynulý měsíc se do sebe pustí oba milánské velkokluby Inter a AC Milán. Bitvu o domácí Superpohár opanoval Inter a Rossoneri mu teď potřebují vrátit úder. Obhájci prvenství se ale vůbec nedaří a po minulém víkendu dokonce vypadl z první čtyřky. V další konfrontaci zvané Derby della Madonnina je tak mírně favorizovaný Inter.

Inter - AC Milán. Pět legendárních zápasů, které psaly historii Derby della Madonnina

Ta největší klasika italského fotbalu byla vždy plná emocí. Dva týmy, jeden stadion, hvězdy světového formátu, spousta trofejí. Když se hraje "Derby della Madonnina", je Milán na nohou. Livesport Zprávy přibližují pět nejzajímavějších zápasů historie vzájemného měření sil Interu s AC Milán. Od hattricku Amadea Amadei, přes Ronalda, Clarence Seedorfa až ke Zlatanu Ibrahimovičovi.

Trenér Pioli nepovažuje krizi AC Milán za důsledek uspokojení z titulu

Italský fotbalový mistr AC Milán prožívá po zimní přestávce výsledkovou krizi. Po znovurozehrání Serie A po mistrovství světa získal tým trenéra Stefana Pioliho jen pět z 15 možných bodů, poslední dva ligové zápasy vysoko prohrál a včetně domácího Superpoháru a pohárové soutěže nedokázal zvítězit už v šesti soutěžních utkáních po sobě.

Trápení AC Milán se prohlubuje, Sassuolo mu dalo pět branek

Defenzíva milánského AC je poslední dobou pořádně děravá. Po čtyřbrankovém debaklu od Lazia utrpěli Rossoneri pětibrankovou porážku od Sassuola a to na domácím San Siru. Pro italského mistra je to velká nepříjemnost, protože ztráta na první místo může narůst, a navíc jsou v ohrožení i pozice zaručující Ligu mistrů.

AC Milán se bude proti Sassuolu revanšovat za minulé kolo

Na domácím San Siru se svým fanouškům představí obhájce prvenství AC Milán a proti Sassuolu má co napravovat. Rossoneri v úterý vybouchli s Laziem a po čtyřbrankovém debaklu se jím výrazně vzdálila obhajoba titulu. Navíc je ohroženo i postavení v první čtyřce, takže v neděli potřebují uspět. Výrazně se trápí i Sassuolo, jenž okupuje poslední možnou příčku, která ještě znamená záchranu.

Lazio deklasovalo Milán 4:0

Špatná forma obhájců titulu pokračuje, AC Milán prožil v Římě doslova noční můru. Na Laziu dostal vypráskáno čtyřmi góly a má o čem přemýšlet. Lazio se díky vysoké výhře bodově dotáhlo na městského rivala AS Řím i Inter Milán. Biancocelesti si rozdělili porci gólů rovnoměrně do obou poločasů, postupně se trefili Sergej Milinković-Savić, Mattia Zaccagni, Luis Alberto a Felipe Anderson.

Netradičně úterý přinese šlágr kola mezi Laziem a AC Milán

Kvůli finále domácího Superpoháru se některé zápasy musely odložit na pozdější den a jedním z nich je i souboj Lazia s AC Milán. Obhájce italského titulu se poslední dobou trápí a jeho ztráta na první místo výrazně vzrostla. Před Rossoneri nyní stojí obtížný úkol vyhrát na Stadio Olimpico v Římě. Biancocelesti také nemají za sebou kdovíjaké výsledky, nicméně zůstávají ve hře o Ligu mistrů a doma jednoznačně cílí na tři body.

Manchester City měl podle Deloitte minulou sezonu opět nejvyšší příjmy

Manchester City měl v sezoně 2021/22 podruhé za sebou ze všech fotbalových klubů nejvyšší příjmy. Žebříček Money League auditorské a poradenské společnosti Deloitte ovládli angličtí šampioni s částkou 731 milionů eur (asi 17,54 miliardy korun). Celkové příjmy první dvacítky klubů pořadí narostly oproti předchozí sezoně o 13 procent na 9,2 miliardy eur (221 miliard korun).

Inter jasně obhájil italský Superpohár, AC Milán skolil třemi góly

Inter ovládl finále italského Superpoháru, hraného na mezinárodním stadionu King Fahd v Rijádu, a o to radostnější pocit z toho mají, že zdolali městského rivala AC Milán. V tradičním "Derby della Madonnina" padly tři branky, a to výhradně do sítě rumunského brankáře Cypriana Tătărușanua. Mezi střelce Nerazzurri se zapsali Federico Dimarco, Edin Džeko a Lautaro Martínez. Inter obhájil zisk Superpoháru z roku 2022, před rokem porazil Juventus.

Finále Supercoppy ozdobí souboj milánských gigantů

Milánská derby patří k velmi atraktivním kláním a tradičně nabízí kromě skvělé atmosféry a jedinečných emocí taky velkou bitvu na hřišti. Tentokrát budeme o tu pravou italskou atmosféru ochuzeni, ale jména soupeřů slibují velkolepý zážitek. Šanci na první trofej v sezoně mají oba milánské velkokluby.

Šance AC na obhajobu titulu se hroutí. Výsledkový propad potvrdila vydřená remíza v Lecce

Lecce v 18. kole Serie A nedovedlo skvěle rozehraný zápas proti AC Milán do tříbodového konce a pouze s ním remizovalo 2:2 poté, co ztratilo dvoubrankový náskok. Giallorossi šli do vedení už ve třetí minutě po vlastním gólu Thea Hernándeze. Ještě v první půli domácí přidali také druhou branku. Po změně stran ovšem Milánští udeřili taktéž dvakrát. Alespoň jednobodový zisk úřadujícímu mistrovi ligy přiřkl v 71. minutě Davide Calabria.

Lecce chce využít horšího rozpoložení Milána

Pět kol neporažené US Lecce hostí mistrovský AC Milán, proti němuž se pokusí zvítězit. Rossoneri mají za sebou dva špatné výsledky a potřebují zabrat, aby jim na prvním místě neodskočila Neapol. Navíc se musejí ohlížet za sebe, kde se dotahují Inter popřípadě římské celky a Atalanta.

Podepsáno: AC Milán prodloužil s Bennacerem do roku 2027

Ismaël Bennacer uzavřel jednání o prodloužení smlouvy s AC Milán. Pětadvacetiletý alžírský záložník s Rossoneri podepsal nový kontrakt do roku 2027...

AC Milán v závěru přišel o dvougólový náskok a s AS Řím remizoval

Návštěva milánského San Sira dopadla pro římskou výpravu nakonec dobře. AC Milán předvedl zhruba osmdesát minut velmi dobrý a koncentrovaný výkon, ovšem v závěru dvakrát selhal při bránění rohového kopu a přišel o dvoubrankový náskok. Za Rossoneri se prosadili sváteční střelci Pierre Kalulu a Tommaso Pobega, zatímco góly AS Řím obstarali Roger Ibañez a Tammy Abraham.

AC na San Siru přivítá oblíbence z Říma

Italský fotbal v těchto dnech oplakává odchod velké legendy v podobě hvězdného Vialliho, ale program Serie A jde neúprosně dál. Hold skvělou podívanou by mu rád vzdal AC Milán, který završí nedělní maraton zápasů velkým šlágrem. Na San Siru se ukáže Mourinhův AS Řím, jehož výkony jsou prozatím silně průměrné.