Lille OSC Francie - Lille OSC - Zprávy

Šlágr 10. kola Ligue 1 svede dohromady Lille a Monaco

LOSC v týdnu zvládlo svůj duel v rámci Evropské konferenční ligy, přestože průběh rozhodně nebyl jednoznačný. Monaco v minulé sezoně skončilo těsně za pohárovými příčkami, takže se může soustředit jen na domácí soutěž, čehož zatím knížecí klub využívá měrou vrchovatou. A pochopitelně v tom hodlá pokračovat i při daleké cestě na sever.

Slovan napotřetí neuspěl a i přes bojovný výkon prohrál v Lille 1:2

Slovan Bratislava v úvodních dvou zápasech Konferenční ligy zvítězil a teď chtěl překvapit francouzské Lille, nicméně po výsledkové stránce se mu to nakonec nepovedlo. Ve čtvrtečním utkání ve Francii sice vedl, jenže po změně stran o náskok přišel a duel nakonec dohrával v oslabení, když byl těsně před koncem vyloučen brazilský obránce Lucas Lovat. Domácí se tak díky tomuto vítězství posunuli do čela skupiny A se sedmi body.

Zvedající se Lille chce potvrdit roli favorita proti Slovanu Bratislava

Lille ani v tomto ročníku nepatří mezi celky, které by v Ligue 1 měly bojovat o titul, poslední dobou se však přeci jen lehce zvedlo a snaží se dohnat vzniklé manko. V Konferenční lize bylo dle mnohých nalosováno do papírově "nejslabší" skupiny A a zatím úplně spokojeno být nemůže, protože už zaznamenalo jednu nečekanou ztrátu. Nyní přivítá asi největšího konkurentu v boji o postup, jelikož bratislavský Slovan je prozatím stoprocentní.

Jazýčkem na vahách byl v Lille Yazici. Úsporný režim Brestu tentokrát úspěch nepřinesl

Lille porazilo v devátém kole Ligue 1 Brest 1:0. Dogy otevřely skóre už v šesté minutě díky trefě Yusufa Yaziciho, a ačkoliv hosté měli na odpověď téměř celý zápas, k vyrovnání se nepropracovali. Domácí tak soupeře z Bretaně, který čekal na přemožitele téměř dva měsíce, přeskočili v tabulce a posunuli se na slušnou pátou příčku.

Brest chce proti Lille prodloužit sérii neporazitelnosti

Les Pirates v předchozích pěti kláních ani jednou neprohráli, takže se v tabulce nadále drží na předních pozicích. LOSC sice stále pracuje na ustálení formy, leč i tak se v případě výhry na družinu Erica Roye bodově dotáhnou.

Hazard definitivně končí, ve 32 letech se rozloučil s kariérou

Eden Hazard se rozhodl ve 32 letech ukončit kariéru. Belgický záložník naposledy působil v Realu Madrid, tam každopádně skončil na konci tohoto léta a od té doby si žádné angažmá nenašel. Po zhruba třech a půl měsících tak nakonec přece zvolil završení své bohaté kariéry. Verdikt o odchodu oznámil také bývalý hráč Lille a Chelsea prostřednictvím sociálních sítí.

Lens se vymanilo ze sestupového pásma. Autora vyrovnávací branky našel trenér na lavičce

Fotbalisté Lille remizovali v osmém kole Ligue 1 na hřišti Lens 1:1. Ačkoliv Dogy tahaly po většinu času za kratší konec, dostaly se v nastavení prvního poločasu zásluhou Benjamina Andrého do vedení. Hostující kapitán se prosadil podruhé z posledních tří ligových klání, a již nyní tak překonal počet svých zásahů z minulého ročníku. Aktivita však nakonec Racing Clubu vynesla zasloužené vyrovnání, o které se zkraje závěrečné dvacetiminutovky postaral střídající Deiver Machado, jenž byl na trávníku pouze několik vteřin.

Když fanoušci útočí kyselinou: Lens v Derby du Nord přivítá rivala z Lille

Že by mohlo Derby du Nord vřít více než kdy jindy, naznačili už dva dny před tímto duelem fanoušci. Jen těsné poté, co Lens v Lize mistrů, kterou uvítalo na svém stadionu po více jak 20 letech, skolilo Arsenal, řešili hlavně trávníkáři nepříjemný problém. Pochopitelně domácí příznivci, bouřliví a nesmlouvaví, by mohli dát hráčům Lille všechny události pořádně sežrat.

Klaksvík slaví bod, Lille jede domů zklamané

Klaksvík doma remizoval s Lille a i přes velký tlak soupeře udržel čisté konto. Lille zvlášť po změně stran přidalo a několikrát bylo blízko vstřelení branky, ale nakonec se mu to nepovedlo ani jednou.

Domácí premiéra KÍ ve skupinové fázi evropských pohárů: Na sever Evropy cestuje Lille

Faerské ostrovy ve čtvrtek prožijí velkou slávu. Klaksvíkar Ítróttarfelag, klub ležící na severu Evropy ve městě se zhruba pěti tisíci obyvateli, se v Tórshavnu představí jako první účastník této nevelké země na domácí půdě v hlavní fázi evropských pohárů. Této historické události bude přítomné Lille, na které čeká proti partě kouče Magneho Hosetha hned několik nástrah.

Setkání s Lille skončilo pro Le Havre znovu neslavně. "Dogy" brankami orámovaly přestávku

Lille ovládlo duel sedmého kola Ligue 1 proti domácímu Le Havru, který porazilo 2:0. Klub z Normandie, jenž ze zápasů s "Dogami" získal v pěti utkáních v tomto století jediný bod, doplatil na nevydařenou pasáž kolem poločasové přestávky, kdy dvakrát inkasoval. Nejprve se ve 40. minutě prosadil premiérově v ligové sezoně Edon Zhegrova a zmar nováčka soutěže dokonal krátce po změně stran vlastním gólem Yoann Salmier.

Le Havre bude proti Lille usilovat o třetí výhru v sezoně

Ligový nováček zatím sesbíral v šesti duelech o jeden bodík více, než mistr ze sezony 2020/2021. Ke vzájemnému zápasu na prvoligové úrovni nastoupí poprvé od května 2009.

Lille proti neoblíbenému soupeři nezvládlo začátek. Reims protáhl do top pětky Munetsi

Reims porazilo v dohrávce šestého kola Ligue 1 domácí Lille 2:1, a vyhouplo se tak mezi pět nejlepších týmu dosavadního průběhu sezony. O třetí výhře hostů nad Dogami z posledních čtyř střetnutí bylo rozhodnuto již v 16. minutě, kdy po úvodní trefě Mohameda Daramyho pojistil tři body pro svůj tým prvním gólem v nejvyšší francouzské soutěži Keito Nakamura. Výborný výkon podal rovněž Marshall Munetsi, který na oba zásahy asistoval.

Ragbisté poničili trávník. Lille v dohrávce uvítá na drnovaté hrací ploše Remeš

Světový šampionát v ragby ve Francii je v plném proudu a měl také přímý vliv na duel 6. kola Ligue 1. Protože se minulou sobotu Anglie střetla s Chile právě na Stade Pierre-Mauroy, bylo třeba odložit plánované střetnutí mezi Lille a Remeší do úterního večera. Sám domácí stratég Paulo Fonseca přitom neměl úplně radost, že nedávno po trávníku pobíhali právě ragbisté.

Lille svým výkonem nepřesvědčilo, slovinskou Lublaň však přehrálo o dvě branky

Skupinová fáze letošního ročníku Konferenční ligy netradičně vypukla už ve středu a úvodní duel měl jasného favorita, který nakonec získal důležité tři body. Lille je ve skupině A, v konkurenci Slovanu, Klaksvíku a právě Olimpie, pasováno do role jasného adepta na jediné přímé postupové místo do osmifinále, nicméně úvodní duel mu po herní stránce úplně nevyšel a nakonec mohlo být rádo, že ve 43. minutě proměnilo pokutový kop.