AJ Auxerre Francie - AJ Auxerre - Zprávy

Auxerre i Brest chtějí ve vzájemném střetu konečně najít bodové impulsy

Velmi dobře se zkraje ročníku prezentovalo Auxerre, jenže od konce srpna zaznamenalo do svých statistik čtyři porážky, a najednou je tak nebezpečně blízko sestupovému pásmu. Právě nynější duel s Brestem představuje pro nováčka Ligue 1 jakýsi přímý souboj o záchranu, byť pochopitelně v téhle fázi sezóny o ničem klíčovém nerozhodne. Hosté trpí, jsou předposlední.

Lorient veze z Auxerre všechny tři body

Svěřenci Régise Le Brise zažívají výborný vstup do sezony. Především první poločas sedmého utkání v Ligue 1 jim přinesl čtvrtou výhru v řadě, takže reprezentační přestávku stoprocentně přečkají na pohárové příčce. Naopak AJA zůstanou se sedmi bodíky ve druhé polovině tabulky.

Lorient hodlá potvrdit famózní formu i na půdě Auxerre

Zatím je vážně velmi působivé sledovat dosavadní výkony Lorientu, který se měl dle většiny předsezónních prognóz starat hlavně o holé přežití v Ligue 1, avšak aktuálně se drží mezi těmi nejlepšími vůbec. A po tomto klání může dokonce dojít, aspoň dočasně, na poměrně kuriózní situaci, tedy za předpokladu, že v téhle páteční předehrávce bodově uspěje naplno v Auxerre.

Rennes přibalilo Auxerre na cestu domů pět branek

V součtu s Evropskou ligou Les Rouges et Noirs teď neprohráli tři utkání za sebou. S výjimkou prvního kola také pokaždé skórovali, ačkoli takový gólostroj, jakým se prezentovali v minulé sezoně, se jim zatím rozvinout nedaří. Proto jim v tabulce patří až šesté místo, zatímco ligový nováček setrvává na čtrnáctém.

Rennes se chce vymanit z mdlého středu pořadí, doma narazí na Auxerre

S vážně notnými potížemi ve čtvrtek získalo Rennes potřebnou výhru nad Larnakou v rámci Evropské ligy. Domácí každopádně musejí znovu přepnout na Ligue 1, kde zatím nenaplňují svoje prvotní ambice držet se kolem příček zajišťující evropské poháry. Proti nim teď bude stát Auxerre, které dosud urvalo jen o bod méně, v posledních dvou kolech ovšem prohrálo.

Marseille jde do čela, v Auxerre zvítězila 2:0

Minimálně na pár hodin jde do čela Olympique Marseille, který vyhrál v Auxerre po brankách Gersona a Alexise Sáncheze 2:0. Obě branky doslova orámovaly celé utkání, neboť Gerson se trefil po osmi minutách, zatímco Alexis Sánchez skóroval šest minut před koncem.

Marseille se drží na čele, teď jí čeká nováček

Olympique Marseille zavítá v sobotu na půdu nováčka AJ Auxerre a pokud to zvládne, stane minimálně na pár hodin v čele Ligue 1. Na stadionu l'Abbé-Deschamps nečeká svěřence trenéra Igora Tudora vůbec nic jednoduchého. Auxerre se vrátilo do nejvyšší soutěže a rozhodně nechce hrát druhé housle.

Lyon na vlastním stadionu těsně přehrál Auxerre

Les Gones si i v této sezoně kladou ty nejvyšší cíle. V minulém kole sice nedokázali porazit v deseti hrající Remeš, nicméně Auxerre zdolali stejným rozdílem, jako při předchozím vzájemném klání v roce 2012. Ligový nováček má ale ročník stále velmi dobře rozehraný.

Definitivně bez Lucase Paquety: Lyon ve vloženém kole narazí na Auxerre

Po úvodních vítězstvích nad Ajacciem a Troyes se Lyonu naposledy nepovedl zápas úplně podle představ a z půdy Remeše si domů odvezl jen remízu. Před vlastními fanoušky teď ve vložném kole opětovně nepřivítá papírově nejsilnějšího protivníka, další z nováčků Ligue 1, tentokráte ten z Auxerre, se mu totiž postaví do cesty. Zaváhání proti němu připustit nehodlá.

AJ Auxerre přetlačilo Štrasburk, rozhodl Gaëtan Perrin

Nováček AJ Auxerre se po čtyřech kolech posunul do blízkosti evropských pohárů a se začátkem nové sezony může být prozatím spokojen. Domácí porazili nejtěsnějším rozdílem Racing Štrasburk, jenž se ani v tomto zápase prvního vítězství nedočkal.

Štrasburk čeká na vítězství, uspěje na půdě AJ Auxerre?

Racing Štrasburk je po třech kolech bez vítězství a na hřišti nováčka AJ Auxerre by to rád změnil. Auxerre se po svém návratu do Ligue 1 rozkoukalo a v minulém kole slavilo vítězství.

Auxerre překvapivě odváží všechny tři body z Montpellieru

Tamní Stade de la Mosson zažil hodně divoké odpoledne. Vedle tří branek byly k vidění hned čtyři červené karty. Mimochodem, celkem jich v rámci 3 kola Ligue 1 bylo uděleno jedenáct, což se naposledy stalo třicet roků zpátky. Asi netřeba dodávat, že po závěrečném hvizdu stálo na každé straně barikády devět borců.

Montpellier chce proti Auxerre zapomenout na minulý výprask z Paříže

Montpellier před týdnem jasně nestačil na favorita z PSG, teď ho každopádně čeká rozhodně papírově daleko přívětivější protivník, proti němuž by si mohl okamžitě spravit náladu. Avšak Auxerre, nováček nejvyšší soutěže, bude bezpochyby povzbuzen o první získaný bod, který se mu zdařilo zapsat v souboji s Angers. Navíc napevno ukázal, že může být hodně nebezpečný.

Navzdory výbornému začátku uhrálo Auxerre s Angers pouze remízu

Když po deseti minutách vedete 2:0, měly by se i ty další vést čistě ve vaší režii. V případě AJA tomu o druhém srpnovém víkendu roku 2022 ale nebylo. Soupeř záhy snížil a pranic nepomohlo ani vyloučení Lassineho Sinayoka, po kterém SCO dokázalo vyrovnat a připsat si tak do tabulky druhý bodík.

Auxerre vítá na Stade de l'Abbé-Deschamps zpět Ligue 1, narazí na Angers

Po dlouhých deseti letech se fanoušci Auxerre mohou těšit na Ligue 1 na vlastních tribunách. Pokud však domácí nechtějí dopadnout jako před týdnem, kdy jim Lille ukázalo krutou realitu pořádků na nejvyšší úrovni, budou muset proti Angers vystřihnout lepší výkon. Zabydlený a ostřílenější celek naposledy uhrál bod s Nantes, ve finále prožíval jakýsi neutrální začátek.