Qarabağ Ağdam Ázerbájdžán - Qarabağ Ağdam - Zprávy

Qarabağ zkusí v Leverkusenu překvapit vládce Bundesligy

Bayer Leverkusen zůstává vládcem německé Bundesligy a stejně tak se mu daří i v pohárech. Jeho stoprocentní bilanci se pokusí narušit ais nejvážnější vyzyvatel, protože i druhý Qarabağ má na kontě plný počet bodů. Kdo zůstane neporažen v konfrontaci německého fotbalu s tím ázerbájdžánským?

Häcken si z historického večera neodnesl ani bod. Střelecký prach Karabachu zažehl Juninho

Hráči Karabachu si ve druhém kole Evropské ligy připsali další výhru, když v základní skupině H přehráli domácí Häcken 1:0. Švédové ve svém domácím debutu na evropské scéně dlouho odolávali střeleckému tlaku Ázerbájdžánců, kteří v úvodní hodině hry zamířili mezi tři tyče jen jednou. Střeleckou impotenci nakonec dokázala vyléčit brazilská posila Juninho, který vzal v 70. minutě zápas do vlastních rukou a individuální akcí rozhodl.

Qarabağ Ağdam cestuje do Švédska pro tři body

Häcken zažil náročný start do nového ročníku Evropské ligy a ještě dlouho se z debaklu od Bayeru léčil. A ani teď se nedá říct, že by dorazil slabý soupeř, protože Häcken na své půdě uvítá Qarabağ Ağdam, který je ve skvělé formě.

Karabach potvrdil domácí sílu. Molde odjelo z dlouhého výletu na východ s prázdnou

Karabach v úvodním duelu skupiny H Evropské ligy zvítězil na domácí půdě v Baku nad Molde 1:0. Svěřenci trenéra Gurbana Gurbanova od prvních minut herně dominovali, střeleckou převahu se jim však před přestávkou zužitkovat nepodařilo. Jezdci o zisku všech bodů rozhodli až po změně stran, kdy se prosadil Leandro Andrade. Klub z Agdamu potvrdil, že se mu doma daří, jelikož před zraky svých fanoušků prohrál za poslední rok v soutěžních duelech jen dvakrát. Do skupiny, které by měl vévodit německý Leverkusen, si tak připsal důležité body.

Mistr z Ázerbájdžánu uvítá toho z Norska: Karabach chce Molde oplatit nezdar z roku 2020

Souboj šampiona z Ázerbájdžánu a Norska také vyplní tradiční bohatý program Evropské ligy. Karabach i Molde neúspěšně usilovaly o postup do Ligy mistrů a musely vzít zavděk soutěž o patro níže, rozhodně však neberou nynější účast jako nějakou degradaci. Pokud se podíváme na jejich dlouhodobé ambice, milionářské pole slávy by bylo jen jakýmsi bonusem.

Gent stačil srovnat, vynutil si prodloužení i penalty. Karabach pak v rozstřelu neodmaturoval

Vyrovnaný souboj o osmifinále Konferenční ligy urval ve svůj prospěch Gent. Karabach ještě zhruba čtvrthodinu před koncem základní hrací doby držel postupové trumfy ve svých rukou poté, co v prvním střetnutí v Baku zvítězil o jednu branku, přece každopádně inkasoval, a tak se muselo prodlužovat, a pak došlo i na kopání penalt. A domácí tuhle disciplínu zvládli lépe.

Gent musí zabrat, Karabach disponuje v odvetě Konferenční ligy těsným náskokem

Před týdnem v Baku dopadlo měření sil mezi Karabachem a Gentem porážkou hostů o jednu branku. Nutno ovšem podotknout, že kdyby domácí nakonec vyhráli vyšším rozdílem, asi by nikdo nemohl tvrdit, že se jedná o nějaký nezasloužený rezultát. Tak jako tak se budou muset v Belgii pořádně vzchopit, aby se mohli zaradovat z postupu do osmifinále Konferenční ligy.

Karabach po poločase zabral, nad Gentem slavil zaslouženou výhru

Karabach potvrdil, že je aktuálně v lepším rozpoložení než Gent, a slavil v prvním střetnutí předkola play-off Konferenční ligy zaslouženou výhru. Belgický celek vydržel hrát rovnou partii prakticky jen v prvním poločase, v tom druhém byl rád, že nakonec inkasoval pouze jednu branku. Rozhodující trefu si v Ázerbájdžánu na své konto připsal Leandro Andrade.

Absencemi zmítaný Gent vyrukuje v Konferenční lize na Karabach

Opravdu tvrdou zkoušku podstoupí Gent v prvním klání play-off Konferenční ligy na půdě Karabachu. Na ligové scéně balancuje zuby nehty na hranici strategické první čtyřky, hlavně pak nedokáže v posledních týdnech dostat výkonnost do stabilního postavení, poněvadž ho neustále kosí početné absence. Domácí jsou zřejmě i proto pasování do role mírného favorita.

Karabach zachránil remízu s Freiburgem v závěru, přesto spadl ve skupině G na třetí příčku

Ještě po čtyřech odehraných kolech se zdálo, že Karabach má situaci okolo své druhé pozice v tabulce skupiny G plně pod svou kontrolou, disponoval čtyřbodovým náskokem na Nantes, které se nacházelo za ním, jenže ve finále na francouzský celek ztratil jeden bod. A po plichtě s již jistě prvním Freiburgem se bude muset na jaře spokojit pouze s účastí v Konferenční lize.

Karabach bude bránit druhou pozici v tabulce Evropské ligy, doma vyzve lídra z Freiburgu

Freiburgu rozhodně tolik nevadilo, že před týdnem přišel v duelu s Olympiakosem o parádní stoprocentní bilanci v hlavní fázi Evropské ligy, poněvadž i tak si pevně zajistil první příčku v tabulce skupiny G. Do dalekého Ázerbájdžánu tedy pocestuje bez zásadního tlaku na urvání klíčového výsledku, na rozdíl od Karabachu, který bude hájit v tomto souboji druhou příčku.

Nantes v pohárové Evropě uvidíme i na jaře, Karabach setnul v samém závěru Ganago

Lepší scénář si v Nantes snad ani nemohli přát. Díky pozdní trefě Ignatiuse Ganaga, který se zapisoval na listinu střelců až ve čtvrté minutě nastavení druhé půle, si nejen zajistilo vítězství nad Karabachem, ale zároveň také pokračování v pohárové Evropě i pro jarní část. Do krámu se mu totiž náramně hodil rezultát z Freiburgu, kde Olympiakos přišel o svou výhru v závěru.

Nantes žádá odplatu, Karabach bude ve Francii hájit postup do play-off Evropské ligy

Možná že Antoine Kombouaré, kouč Nantes, utekl v posledních dvou kolech Ligue 1, lidově řečeno, hrobníkovi z lopaty. Pod jeho vedením Kanárci už nějakou dobu strádali, a začalo se tak spekulovat, zda u kormidla vydrží. Na výhru nad Brestem a remízu s Nice by bezpochyby chtěli navázat také v Evropské lize proti Karabachu, za nímž zaostávají aktuálně o čtyři body.

Konec Olympiakosu v Evropské lize, venku jen remizoval s Karabachem

Po losu skupiny G se rozhodně nečekalo, že by Olympiakos mohl hrát druhé housle. Až nyní se mu zdařilo urvat první body v rámci této soutěže, nicméně remíza s jeho šancemi na postup do play-off Evropské ligy nakonec nadobro zamávala. Karabachu plichta ve finále nevadila, také právě v kontextu další prohry Nantes, které v souběžně hraném klání padlo s Freiburgem.

Strašidelně působící Olympiakos bude hledat vzpruhu na půdě Karabachu

Karabach před týdnem vypráskal Olympiakos třemi brankami na jeho půdě a v domácí odvetě může podniknout další zásadní kroky k uchování postupových pozic, pokud by se mu povedlo předvést obdobný výkon jako v Řecku. Zatím má situaci pevně ve svých rukou, třetí Nantes je mu vzdáleno na rozdíl tří bodů, na šest pak aktuálně překvapivě poslední celek z jihu Evropy.