Fulham FC Anglie - Fulham FC - Zprávy

Fulham bude v souboji s Sheffieldem favoritem

V sobotním odpoledním utkání Premier League se na Craven Cottage střetnou Fulham a Sheffield United, oba týmy budou chtít napravit nedávné porážky 0:2. Cottagers v pondělí podlehli v západolondýnském derby Chelsea, Blades pak dle očekávání padli proti West Hamu.

Chelsea po měsíci hrůzy pookřála, proti Fulhamu přispěchali s živou vodou Mudryk s Brojou

Fotbalisté Chelsea zvítězili v sedmém kole Premier League na stadionu Fulhamu 2:0. Dlouhodobé ofenzivní trápení hostů skončilo v 18. minutě, kdy vstřelil první ligový gól Blues od konce srpna Mychajlo Mudryk, pro něhož zároveň šlo o premiérovou trefu v dresu svého týmu od lednového přestupu z Šachtaru Doněck. Prakticky okamžitě na něj navázal Armando Broja, který zajistil, že na rozdíl od září budou mít na Stamford Bridge při obvyklé anketě o gól měsíce na výběr z více než jedné možnosti.

Chelsea se pokusí prolomit trápení na hřišti Fulhamu

Kdo by to byl před startem loňské sezony čekal, že tehdejší nováček Fulham zakončí sezonu v pořadí před mocně vyzbrojenou Chelsea. Podobně překvapivý je také fakt, že i dalším ročníku se zatím Cottagers vyhřívají výše.

Vyrovnanost londýnských celků se potvrdila. Crystal Palace zachraňoval Johnstone

Hráči Fulhamu remizovali v šestém kole Premier League na hřišti Crystal Palace 0:0. Největší příležitost k prolomení bezbrankového stavu měl v zápase dvou londýnských celků ve 36. minutě Raúl Jiménez, jeho tvrdý pokus však zneškodnil brankář Sam Johnstone. Vzájemný duel tak potvrdil, že jsou oba soupeři v úvodu sezony velmi vyrovnaní, jelikož se v tabulce nachází hned vedle sebe, přičemž mají shodně zapsáno po dvou výhrách, remízách i porážkách.

Crystal Palace v londýnském derby vyzve Fulham

V sobotu odpoledne bude na Selhurst Park k vidění londýnské derby, domácí Crystal Palace vyzve Fulham. Orli v posledním kole podlehli po vyrovnaném průběhu Aston Ville, hosté si minulý týden do tabulky připsali tři body po výhře nad Lutonem.

Nováčkovská daň stále nedosáhla pro Luton stropu. Fulham sklidil body díky robustnímu Brazilci

Hráči Fulhamu vyhráli v pátém kole Premier League nad Lutonem 1:0. Jedinou přesnou trefu v utkání zaznamenal po hodině hry Carlos Vinícius, jenž si našel odražený míč v pokutovém území. Hráči v oranžových dresech sice měli po dobu celého klání řadu nadějných šancí, avšak ani z té největší v podání Jacoba Browna gól nevytěžili, a tak jsou i nadále potopení na posledním místě anglické nejvyšší soutěže bez jediného bodu.

Fulham by měl v sobotu proti Lutonu uspět

Fulham se bude snažit poprvé od května zvítězit v lize na Craven Cottage, v sobotu v Londýně přivítá nově postoupivší Luton Town. Svěřenci Marca Silvy před dvěma víkendy prohráli na hřišti mistrovského Manchesteru City 5:1 a hosté na své první body v nejvyšší soutěži stále ještě čekají.

Útočný tandem Citizens si rozdělil práci. Mistr v poklidu porazil Fulham i bez hlavního stratéga

Manchester City si ve čtvrtém kole Premier League poradil na Etihad Stadium s Fulhamem 5:1. Domácí se i přes nepřítomnost hlavního trenéra Pepa Guardioly, jenž se zotavuje po operaci zad, postarali o prodloužení vítězné série ve vzájemných utkáních, která nově čítá už 15 zápasů napříč všemi soutěžemi. Základní stavební kámen úspěchu položil Julián Álvarez. Ten dal úvodní branku svého týmu ve třech po sobě jdoucích domácích kláních v rámci anglické nejvyšší soutěže. Po změně stran pak nastartoval své motory třígólový Erling Haaland. Nezastavitelný Nor tím překonal další rekord soutěže, když na 50 gólových podílů, tedy kombinaci přesných zásahů a asistencí, potřeboval jen 39 zápasů.

Fulham se na půdě Citizens pokusí překvapit

Manchester City hostí v duelu čtvrtého kola Premier League Fulham. Obhájci titulu jako letos jediný stoprocentní tým znovu vedou tabulku. Cottagers jsou se ziskem čtyř bodů na dvanácté příčce.

Castagne přestoupil z druholigového Leicesteru do Fulhamu

Belgický obránce Timothy Castagne přestoupil z druholigového Leicesteru do Fulhamu. Tým Premier League uvedl, že se sedmadvacetiletým pravým bekem podepsal čtyřletou smlouvu s opcí na dalších 12 měsíců. Podle médií Fulham za třiatřicetinásobného belgického reprezentanta zaplatí zhruba 15 milionů liber (423 milionů korun).

Arsenal proti Fulhamu prospal začátek i konec. O první ztrátu vicemistra se postaral Palhinha

Hráči Arsenalu remizovali ve třetím kole Premier League s Fulhamem 2:2. Gunners nezačali utkání vůbec dobře a potřetí z posledních devítí ligových duelů hraných na Emirates Stadium inkasovali již v průběhu prvních 60 sekund, stejně jako v obou předchozích případech se jim však podařilo s výsledkem něco udělat. Nejprve 20 minut před koncem vyrovnal z penalty Bukayo Saka a zdánlivou otočku ve skóre dokonal Eddie Nketiah. Chalupáři to však ani v tento moment nezabalili a v 87. minutě jim bod vystřelil Joao Palhinha.

Arsenal chce proti Fulhamu udržet stoprocentní bilanci

Jedním ze tří celků se stoprocentně pozitivní bilancí je po dvou odehraných zápasech Arsenal. Nyní ho čeká druhé londýnské derby po sobě, tentokráte na svém stadionu přivítá Fulham, který zatím má spíše smíšené pocity.

Mitrović nakonec dostal svolení a dočkal se přestupu do Al Hilalu

Fulham včera po obědě hostil Brentford a na cestě do Saúdské Arábie tou dobou pomalu byl Aleksandar Mitrović. Srbský útočník měl již několik týdnů zaječí úmysly a nakonec se dočkal přestupu do Saúdské Arábie, jeho novým zaměstnavatelem je Al Hilal.

Malé derby o západní Londýn ovládl Brentford. Fulhamu se dvakrát do cesty postavilo břevno

Fulham i vinou smůly v zakončení nenavázal na úvodní vítězství, když ve druhém kole Premier League podlehl na domácí půdě Brentfordu 0:3. Hosté se dostali do vedení v závěru prvního poločasu poté, co chybu v defenzivě Chalupářů potrestal Yoane Wissa. Po změně stran se ve vápně dopustil nedovoleného zákroku Tim Ream, jenž byl po druhé žluté kartě poslán předčasně do sprch. Z následného pokutového kopu Bryan Mbeumo pojistil úspěch Bees.

Sobotní program Premier League přinese západolondýnské derby

Týden po prvním kole se Brentford vydává na Craven Cottage, kde se v sobotním západolondýnském derby utká s Fulhamem. Svěřenci Thomase Franka minulý víkend remizovali s Tottenhamem Hotspur 2:2, Cottagers se štěstím zvítězili 1:0 nad Evertonem.