KF Egnatia Albánie - KF Egnatia - Expres Zprávy

11.11.202319:45

Tragédie v albánské lize

Po kolapsu v utkání albánské ligy zemřel bývalý ghanský reprezentant Raphale Dwamena. O úmrtí osmadvacetiletého útočníka celku KF Egnatia informoval albánský svaz.

Dwamena zkolaboval ve 24. minutě utkání s Partizani. První pomoc mu okamžitě na trávníku poskytli spoluhráči i hráči soupeře a sanitka ho převezla do nemocnice, zachránit se ho však nepodařilo.

Bývalý hráč Levante nebo FC Curych nastupoval s vrozenou srdeční vadou, kvůli které v roce 2017 přišel o přestup do Premier League, protože Brighton tehdy po lékařské prohlídce z transferu vycouval.

V roce 2020 si Dwamena nechal voperovat kardioveter-defibrilátor, ale posléze si ho nechal odstranit. V říjnu 2021 pak během působení v Linci zkolaboval při utkání Rakouského poháru, ale zápas dohrál.

ČTK
01.06.202321:39

Egnatia vítězem Albánského poháru

V květnu roku 2021 se KF Egnatia teprve podruhé ve své historii radovala z postupu do albánské nejvyšší soutěže, teď přitom oslavila jeden z dalších velkých milníků. Mužstvo z Rrogozhinë ve finále Albánského poháru udolalo po prodloužení ostřílenou KF Tiranu, rekordního šestnáctinásobného mistra domácího poháru. Egnatia triumfovala v této soutěži premiérově.

Výsledek finále Albánského poháru: KF Tirana - KF Egnatia 0:1 po prodl. (114. Laurentino z pen.)