08.02.202422:36

Brekalo vyměnil Norsko za Orlando City

Orlando před startem nového ročníku MLS oznámilo příchod posily z norské nejvyšší soutěže. Viking už dále nebude moci počítat s pětadvacetiletým slovinským stoperem Davidem Brekalem, který stvrdil smlouvu za velkou louží do roku 2027. Podle tiskové zprávy je možné prodloužení kontraktu na základě opce do roku 2028. "Jeho defenzivní inteligence a technické schopnosti jsou něco, co posílí naši zadní linii a připraví nás na další úspěch v nové sezóně. Tak to všichni vnímáme,” uvedl Luiz Muzzi, generální manažer amerického klubu.

orlandocitysc.com
08.01.202420:55

Orlando City se zajímá o Brekala

David Brekalo patří k tahounům norského Vikingu, to už by však nemuselo platit dlouho. Slovinský reprezentant se ocitl v hledáčku Orlanda City.

nettavisen.no
29.11.202115:59

Brankář v Norsku způsobil vyloučení spoluhráče

Brankář Patrik Gunnarsson z Vikingu Stavanger způsobil nafilmovaným pádem v závěru utkání norské ligy proti Kristiansundu vyloučení spoluhráče. Po potyčce s gólmanem rozhodčí udělil obránci Vikingu Davidu Brekalovi červenou kartu, tým i tak v neděli po obratu zvítězil 3:2. Ke kuriózní scéně došlo v nastaveném čase, kdy Gunnarsson vynadal Brekalovi po riskantní přihrávce. Slovinský stoper si to nenechal líbit a dvakrát gólmana strčil do hrudi. Po druhém strčení se Gunnarsson zhroutil na trávník v předstírané agónii a rozhodčí jeho spoluhráče vyloučil.

ČTK
29.11.202113:30

Slovinec napadl vlastního gólmana

Slovinský obránce norského celku Viking FK David Brekalo byl o víkendu v zápase s Kristiansundem vyloučen z kuriózního důvodu. Napadl a odstrčil vlastního brankáře, který pak ještě fingoval zranění. K incidentu došlo za stavu 3:2 pro hostující Viking v páté minutě nastaveného času, takže tým už vedení uhájil.