Zpřísnění placení výchovného, FIFA zprovozní clearingové centrum

29.09.2022 18:30 - Aktuality
 
Mezinárodní fotbalová federace FIFA získala souhlas od francouzského finančního regulačního úřadu a může zahájit činnost svého clearingového centra, které bude zpracovávat převody milionů dolarů z přestupních částek připadající malým klubům. Hlavní výhodou zúčtovací centrály sídlící v Paříži bude podle FIFA to, že zautomatizuje platby výchovného. Dosud se musely kluby o peníze, na které měly nárok, aktivně ucházet.

Podle FIFA na dosavadní praxi doplácely především amatérské kluby. Těm v mnoha případech chybějí informace nebo neznají patřičné postupy, jak žádat o právoplatný podíl z celosvětového přestupního systému. Zástupci FIFA jsou přesvědčeni, že mateřské kluby hráčů získaly ročně jen zhruba 70 až 80 milionů dolarů z celkové částky 400 milionů, která by jim správně měla připadnout.

"Abychom to napravili, clearingové centrum zajistí, že výchovné a solidární poplatky dostanou kluby, kterým patří," uvedla FIFA v prohlášení po získání potřebné licence.

Clearingové centrum bude pracovat s automatickým systémem, ve kterém se vytvoří pro hráče elektronický pas a alokační seznam, podle něhož bude okamžitě jasné, které platby a v jaké výši musí jít do kterého klubu.

Autor: ČTK
Komentáře (1 / 0 nových)
KubaM
29.09.2022 19:00
#
Sledování komentářů
Chcete-li se rychle dovědět o nových komentářích k tomuto článku, přidejte si jej ke svým sledovaným. Upozornění na nové komentáře pak najdete ve svém osobním boxu Můj EuroFotbal v pravé části hlavičky webu.
sledovat komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé
Nový komentář
Komentáře mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé. Jste-li již zaregistrován, přihlašte se vyplněním svého loginu a hesla vpravo nahoře na stránce.
Registrace nového uživatele
Našli jste v článku chybu? Můžete nám ji oznámit.